Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek jó lesz ez az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jó lesz ez az esküvői menü?

Figyelt kérdés

Körteleves

Töltött káposzta

Rántott szelet tejfölös krumplipürével

Sütemények és a menyasszonyi torta dobostorta lesz.

Kb 40-50 fő lesz.

Egy barátunk fogja csinálni a menüt.


2014. szept. 16. 09:32
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
82%

Ha nagyon ragaszkodtok a töltött káposztához...azt felénk később szokás tálalni. Van egy ünnepi ebéd, buli-szórakozás, éjfél körül pedig kiteszik a káposztát. Azt már nem szervírozzák, aki megkívánja, kiszolgálja magát. Régi szokás a káposzta, gondolom azért szeretnétek.

Viszont én is "igényesebb" ételeket választanék.

Oké, körteleves... De nem értem, miért csak rántott hús lesz krumplival. Sokkal gusztusossab és ünnepibb, ha mellette van egyéb is. Nem kell drágának lenni, ha nincs pénzetek. Pl. cukkini, gomba, karfiol, párolt rizs, rizibizi. Savanyú uborka, saláta, friss gyümölcsök.

40-50 főre megfőztök 3-4 kg rizst és máris van választék...

Vagy egy kis sült hús, akármi.

Ez egy szerény szülinapi ebéd menüje. Nem szeretnélek bántani, de kevés pénzből is lehet gazdálkodni!


És vedd számításba, hogy a meghívottak úgy vannak vele, hogy ez a ti napotok, érezzétek jól magatokat...nem biztos, hogy bevallják, hogy mindenkinek jó a körteleves, krumplipüré...

2014. szept. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
70%

Előre látom, hogy le leszek pontozva, de szerintem semmi gond nincs a menüvel, egyedül a sorrenden változtatnék: a töltött káposztát nálunk éjfélkor szokás tálalni és az itt is jó lenne, mert egyből a körteleves után nem hiszem, hogy túl jó ötlet...

Plusz amit még beleraknék: ne csak körteleves legyen, mert én speciel még nem is ettem olyat (ettől függetlenül lehet, hogy nagyon finom), hanem legyen más is, pl. húsleves csigatésztával.

Főételnek a rántott hús rendben van, a krumplipürét nem tejföllel ismerem, és tennék mellé más köretet, pl. rizst is. Ide tennék valami savanyúságot is.

2014. szept. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 gabriell88 ***** válasza:
58%

Egy hét múlva lesz az esküvőnk,70 főre.Faluban.

tyúkhúsleves, utánna a húst és a zöldségeket is feltálalják.Pörkölt,krumplival és tésztával. Rántott húsok, csirke, disznó, rántott gomba,rántott sajt,kacsa comb sőrrel borítva,kacsapecsenye,fasírt.útóbbiak éjfélkor lesz felszolgálva. menyasszonyi torta mellett 5 másik torta és házi sütemények.Ezeket ha marad csomagoljuk is. :) nem hiszem , hogy pocsékolnánk.Az éttermes úgy is legalább 90-100 főre főz.Mindig többre szoktak, mert hátha nő a száma a vendégeknek.

2014. szept. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
68%

Ez a menü valami borzasztó.


Az édes leves mellé mindenképpen kellene egy sós is, az édeset kevesen szeretik. Pl. Gombaraguleves, kacsaleves, zelleres bárányleves...


A töltött káposztához, ha ragaszkodtok, akkor éjfélkor, és mellé a diétázó vendégekre is gondoljatok!


A menü egyén részeihez: tálaljatok több féle sült húst és zöldséget, ne csak rántottat, és eltérő fajtákból. A köretek sorát is bővítsétek zöldsalátával, párolt zöldségkörettel és mondjuk tepsis krumplival is.

2014. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 Pötyös Panni ***** válasza:
36%
Mennyi gyenge gyomrú ember van itt ,akik egy gyümölcsleves után ha káposztát esznek rögtön összecsinálják magukat..Szerintem sincs baj ezzel. Inkább enném a körtelevest mint a húslevest takonnyá főtt csigatésztával és annyi borssal hogy az egész násznép egyszerre köhög tőle..Megtörtént eset.. Elég röhejes volt ahogy 150 ember egyszerre kapott köhögő rohamot..Köretnek lehetne még rizs is az elég olcsó, csak h legyen miből választani. Akinek nem tetszik, az mehet Isten hírével.. Végülis a ti esküvőtök, a ti pénzetek..
2014. szept. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező!

Pár kivétellel nagyon egyöntetű válaszokat kaptál. Hogy döntöttél, marad a menü, vagy változtatsz rajta? :)

2014. szept. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 zabmester ***** válasza:
95%
Pöttyös Panni, az én gyomromnak ugyan semmi baja nem lenne, ha körteleves után töltött káposztát ennék, nem is erről van szó, egyszerűen csak ez a leves nem passzol az utána következő ételekhez. Egy menü nem attól lesz menü, hogy találomra ételeket szolgálunk fel egymás után, valamiféle harmóniának meg kellene lennie közöttük. A körteleves után például én sokkal jobban el tudnék képzelni valami szárnyas húst sajtmártással, vagy valami grillezett fogást. De még a töltött káposztával sem lenne baj, ha nem egyenesen a körteleves után következne, hanem - ahogy sokan írták - éjjel kerülne az asztalra.
2014. szept. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
90%

Bocs, de gáz - mármint én enném, mert biztos finom, de


- körteleves - szerintem sokan nem szeretnék, ajánlj alternatívát, pl. húsleves mellé

- töltött káposzta - én nem ennék belőle, mert iszonyúan puffaszt, a körtelevesre meg pláne nem

- a rántott hús krumpli okés


A töltött képosztát meg éjfél után szokták adni, nem előételnek, vagy főételnek.

2014. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
46%

A káposzta jó, mert így lehet, hogy kevésbé hat a zsírosság miatt az alkohol, bár ez lehet, hogy csak legenda.


A levessel pedig a baj(amellett h nem illik a káposztához, de ez részletkérdés..) hogy a körtét vagy szereti valaki vagy nem. Szóval lehet hogy a fél társaság nem enné meg. Sokan nem szeretik a gyümölcslevest, és így hogy kifejezetten körte, még kevesebben eszik meg.

2014. szept. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
na mi lett?
2014. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!