Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az esküvői menü a mi vagy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az esküvői menü a mi vagy a többség ízléséhez alkalmazkodjon?

Figyelt kérdés

Nagy gondban vagyunk a vőlegényemmel.


Nekünk a különlegesebb ételek tetszenek, mi ilyesmiket eszünk. Pl. ilyenekre gondoltunk a lakodalomra: sushi, kis falatkák, lazac, saláták, muffin stb.


Szóval svédasztalt szeretnénk, amolyan "járkálok, szóba állok ezzel-azzal"- típusú sátras lagzit, rendes zenével. Persze lesznek asztalok, de nem körasztalok, hanem nagy, hosszú asztalok, padokkal.


A családunk sem eszik sosem töltött káposztát, húslevest meg pörköltet (nagyon max. a gomba), és sokan esznek egészségtudatosan a barátaink közül is, sőt, mindenki.


De: lesznek vidéki rokonok (bp-i a lagzi), vagy valaki magával hozza a párját, akit nem ismerünk.


Szerintetek mégis kéne lennie egy pultnak hagyományos, zsíros ételekkel? Vagy pedig próbáljunk nekünk oké ételeket ötvözni a házival (pl. rántott sajt, rántott gomba, tésztasaláták, töltött káposzta másképp)?


Vagy pedig csak a mi ízlésünk számít, és kit érdekel a többieké? Nem tudom eldönteni...végül is a mi bulink, és pl. házi pálinka sem lesz, meg más "hagyományos" dolgok.


Mit javasoltok?



2014. jún. 2. 09:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/85 anonim ***** válasza:
94%

Ha ugy is jarkálós, svédaszalos esz, akkor simán beleférnek a hideg tálak is.

Ide mehet hagyományosabb (is) pl fasírt, hogy egy kicsit kedvezzetek annak, aki nem szeti a különlegességet, persze ne ez domináljon,de pl én szeretem a felsoroltjaidat, de a rokonságunk többsége nem lenne hajlandő nyers halat enni, sőt sokan kimondottan nem szeretik a halat.

Úgy gondolom, hogy a menünek a ti ízléseteket is kell tükrözze, de nem lehet figyelmen kívül hagyni a vendégeket, hiszen őket látjátok vendégül ;-)

2014. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/85 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem, hogy a sushi, lazac, saláta miért zárja ki, hogy legyen külön tálba pörkölt, töltött káposzta, stb..


Én pl. szeretem a sushit salátával, de nem tudnék azzal jól lakni.


Valóban a ti bulitok, de illetlenség teljesen figyelmen kívül hagyni a vendégek egy részének az ízlését. Ha már eljönnek a lagzitokra, és adnak pénzt/ajándékot, akkor legalább ennyivel viszonozzátok, hogy olyan étel is legyen, amit ők szeretnek.

2014. jún. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/85 anonim ***** válasza:
100%
Ha svédasztal lesz, akkor nem megoldható, hogy mindkét típusú ételből legyen? Mennyiségileg meg nagyjából tudjátok, hogy akik érkeznek, azoknak mekkora része eszi a hagyományosat és mekkora nyitott a reformra. Nagyjából nyilván. Szerintem semmiképp nem szabad azt, hogy csakis a különleges ételek, mert aki a magyarosat szereti, az nem fog enni vagy legalábbis nem jó szájízzel. Végülis vendégül látjátok az esküvőtökre hivatalos embereket nem?
2014. jún. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/85 anonim ***** válasza:
95%
Kevés magyaros ételt főzök általában, de nekem a hagyományos étel nem= a zsírossal. Miért ne lehetne kombinálni? Szerintem egy svédasztalos étkezésre egy töltött káposzta pici, kezelhető méretű kis csomagokkal simán belefér (esetleg a töltelék megbolondítva egy kicsit, nem sok füstölt hússal). Vagy natúr szelet Budapest raguval, 1-2 rántott-töltött husi. Sok zöldsaláta, zöldköretek, ezek mellé nekem belefér a kis falatka meg füstölt lazac is.
2014. jún. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/85 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Igazából én magam vagyok rosszul fizikailag ezektől a zsíros kajáktól. (Szóval ezért ódzkodunk a külön pulttól is.)


Azért félek attól, hogy egészségesen készíttessük el ezeket, mert akkor a vendégek nem fogják szeretni. Szóval, ha pl. nem füstölt hússal, zsírtengerben készítik el a töltött kápit, akkor az kb. egyenlő lesz nekik a sushival. Ugyanúgy nem fogják szeretni:)


Egyébként sorsjegyet kapunk, nem pénzt, és nem ajándékokat. (egyikre sincs szükségünk, viszont a sorsjegy a hobbink:))


De igen, a külön pult a legjobb ötlet szerintem is, vagy az, hogy csak lájtosan hagyományos ételek, amiket az előző írt: rántott husi, fasírt, ilyesmi.:)

2014. jún. 2. 09:30
 6/85 anonim ***** válasza:
87%

Én is csatlakozok az előttem szólókhoz, mindenképpen úgy állítsátok össze a menüt, hogy legyen hagyományos étel is. Elég ciki, ha a vendégek éhesen mennek haza a lagziból :)


A sült húsok, a pörkölt a töltött káposzta szerintem is simán elfér a büféasztalon. Csak a mennyiségekkel kell vigyázni, vagyis átgondolni, hogy az egyébként egészségesen étkezők nem-e esnek egy lagzi alkalmával kísértésbe a finomságok láttán, és nem ennének-e inkább valami mást lazacon kívül.


Én minden nap zöldséget és húst eszek, halat, stb... szóval azt gondolom egészségesen élek, viszont egy lagziba jöhetne bármi. Az a nap nem az egészségről szólna nálam. Persze nem vagyunk egyformák, de tuti nem szégyenlősködnék, és egy jó nagy adat töltött káposztát és egyéb sült husikat megkóstolnék.

2014. jún. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/85 anonim ***** válasza:
83%

Igaz, hogy a ti ünnepetek, de a vendéglátás illemszabálya, hogy olyan ételeket adjatok, amit a vendégek szeretnek. Nálunk pl. sem a pörkölt, sem a töltött káposzta nem úszik a zsírban.

Az idősebbek nem fogják megenni a "modern", egészségesnek titulált ételeket. Ha pedig a vendégeknek nem jó a kaja, az egész lakodalmat tönkre teszi.

A zsírral készült ételek sem egészségtelenebbek, mint amit annak mondanak.

2014. jún. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/85 A kérdező kommentje:

Utolsó: ezzel annyiban nem értek egyet, hogy mi nem azért nem zabálunk "finomságokat", mert vékonyak akarunk maradni, vagy mert egészségesen akarunk élni. Hanem, mert így élünk, nekünk ez természetes, nem megvonás magunktól, hanem ez így rendben van:)


De igen, akkor marad a külön svédasztal:) Fel is címkézem őket, mint a Tesco-ban:)))

2014. jún. 2. 09:39
 9/85 anonim ***** válasza:
64%

A ti lagzitok

Azt talalj amit szeretnel.

Naunk sem vokt semmi hagyomanyos dexa grillrol lehetett disznohust (szuzermet es saslikot valasztani )

Ezen kivul volt tengeri fuszeres grill hal csirke salata stb

Senki nem panaszkodott mindenki jot evett.

Meg azok is mindent kostoltak akikrol nem gondoltuk volna.

2014. jún. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/85 anonim ***** válasza:
93%
Nyari eskuvon sushi haat csak ovatossan.nalunk a grill kis adagokba kerult ki a hutobol a meleg miatt.
2014. jún. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!