Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonyom hallani sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyom hallani sem akar a házassági szerződésről! Szerintetek pénzéhes? 30F

Figyelt kérdés

Szerinte önző vagyok, meg az esküvő után csak "mi" leszünk, meg követni kell a hagyományokat.

Amúgy sokkal többet keresek nála.


2015. jan. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
37%

Mi ez a sok házassági szerződéses kérdés a hétvégén?


Egyébként nyilván nem teljesen tisztességesek a szándékai, ha nem akar belemenni egy fair, keresetarányos vagyonmegosztásba.

2015. jan. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
89%
Mit akarsz beleírni a szerződésbe?
2015. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
68%

Én sem mennék a páromhoz házassági szerződéssel. Ha annyira nem bízik bennem esküvő előtt, hogy jön a szerződéssel, akkor annak már vége van, mielőtt elkezdődött volna.


Mi idén készülünk összeházasodni, de egy ilyen ötlettől eldobnám az agyamat. A mi kapcsolatunkba egy ekkora fokú bizalmatlanság nem fér bele. És még azt sem mondom, hogy soha nem válhatunk el. De ha elválnánk is, sosem vinném azt, ami nem az enyém. Ugyanúgy fordítva, ő sem ami az enyém...


Már együtt élünk 3 éve eddig ami közös dolgot vettünk mind az ő nevén van, habár nagy része (ha úgy vesszük, bár nálunk ilyen nincs) az én pénzemből van.


Csak azt nem értem, hogy eljegyzés előtt egy ilyen horderejű problémát, miért nem beszéltetek meg?


24-N

2015. jan. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
a házasságok 50%-a válással végződik, sosem lehet tudni...
2015. jan. 4. 12:53
 5/46 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ, mi van a szerződésben. Azt bírom, amikor a magasabb jövedelmű férfi rákényszeríti a nőt, hogy otthon maradjon a gyerekkel és ezáltal megtörje a karrierjét, de aztán utána veri a mellét, hogy bezzeg ő keres jobban.

Korrekt szerződéssel, megosztott gyeddel (egy év ő, egy év te) szerintem simán belemenne.

2015. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom azt, hogy sokkal tobbet keresel, rendszeresen erezteted is vele.


Maradjunk annyiban, hogy nem keso meg most felbontani az eljegyzest, mert ha ebben a temaban nincs 100%-os osszhang kozottetek, ennek nem lesz jo vege.

2015. jan. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
84%

kérdés mit akar bele irni?


mert pl a házasság előtt általad vett autó lakás ház a házasság alatt is a tied marad sőt utána is

lévén különvagyonnak minősül


a keresetarányossággal azért nem értek egyet mert ha pl a asszony elmegy szülni onnantól ő sokkal kevesebbet fog kapni

kvázi a végén mert szült gyereket rosszabbul járhat

2015. jan. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
70%

1. Ha felmerül benned, hogy csak a pénzed kell neki, ne vedd el! A bizalmatlanság rossz kezdet. Szerződés ide vagy oda.


2. Igen, szerintem önző az, aki szereti a másikat, de amije van nem osztja meg vele. Nem csak házassági szerződés miatt, minden téren.

2015. jan. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
73%
Azoknak a házasságoknak meg a 100%-a végződik válással, ahol egymásban nem bízó felek kötik össze az életüket.
2015. jan. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
34%
én kötnék szerződést. ha lehet(ne) akkor a gyerekelhelyezés lenne benne.
2015. jan. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!