Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonyom hallani sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyom hallani sem akar a házassági szerződésről! Szerintetek pénzéhes? 30F

Figyelt kérdés

Szerinte önző vagyok, meg az esküvő után csak "mi" leszünk, meg követni kell a hagyományokat.

Amúgy sokkal többet keresek nála.


2015. jan. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
76%

A keresetarányos felosztás minden, csak nem igazságos. Főleg, ha gyerek is szerepel a tervekben!


Nekünk ugyanaz a végzettségünk, jelenleg én keresek többet, én adtam nagyobb tőkét a közös tulajdonunkba, de még így se írnék alá semmit.


Miért? Mert ahogy a többiek is írták: az én karrierem fog megtorpanni, nekem kell majd kisebb fizetésért elhelyezkednem. Én leszek az, aki nem fog tudni hétvégén is dolgozni, túlórát vállalni, s valószínű, hogy így a további előléptetésről is lemondhatok. Mindezt a közös cél (=gyerek) érdekében.


Na mégis hol lenne fair, hogy emiatt kevesebbet kapjak egy esetleges válás esetén?


30N

2015. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
46%
Nem hinném, hogy ez bizalmatlanság kérdése. A legtöbb válás utálkozással és sárdobálással végződik, ha végződik és ilyenkor mindig az a cél, hogy egymás alá lehessen tenni minél jobban. Ne mondja nekem azt senki, hogy jaj de mi annyira szeretjük egymás,t soha nem fordulna elő ilyesmi közöttünk (aha és ha megcsal, vagy éveken keresztül szeretőt tart, vagy ne adj isten kiderül, hogy felcsinált valaki mást) akkor is így gondolkodna az aki nem hajlandó ebbe bele menni, mert annyira szereti a másikat. Hagyjuk már. Korrekt szerződés, korrekt feltételekkel a mai világban elfogadható. Ha ő milliomos én meg nyolcvan ezret keresek, és megkérne erre, nem az jönne le, hogy mert milyen szemét. Jogos. fordítva én is megtenném....Kérdező, ha olyan szerződést adsz neki, ami korrekt, nem hinném, hogy ez problémát kell jelentsen. Magyarázd már el neki, hogy nem mindig a rózsaszín köd lesz az életetekben a mérvadó....
2015. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
75%
Még el sem vetted, és már töröd a fejed a váláson?!
2015. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ mi van a szerződésben. Simán lehet hogy te vagy a pénzéhes.
2015. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
25%
Látod kérdező csak itt, rövid idő alatt mennyi más pénzére ácsingózó nő gyűlt össze! Ragaszkodj a szerződéshez, vagy nincs esküvő!
2015. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
70%

Mi van a szerződésben? Mi a problémája vele?

Egyébként hiába van szerződés, az a törvényeket nem írhatja felül. Pl. váláskor a házasság alatt szerzett vagyon ugyanúgy közös lesz és osztozni kell rajta. Külön vagyon meg szerződés nélkül is külön vagyon. Szóval nem értem ezt a házassági szerződéses divatot mostanában.

Ez más országokban szokás, ahol pl. ebben szabályozzák, hogy válás esetén mennyi pénz jár a feleségnek, ha 1 vagy 2 vagy 3 gyerek van, stb, jár-e feleségtartás, stb.

De nálunk ennek nem sok értelme van, mert a törvények szinte mindent szabályoznak már eleve.

Kérdésre válaszolva pedig nem hiszem, hogy pénzéhes, hanem inkább romantikus és nem érti, hogy jön egy szerződés a szerelemhez.

2015. jan. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
74%
Miért kell szerződéssel házasodni? Ha nem osztanád meg mindened a társaddal, akkor ne vedd el! Éljetek együtt, egymás mellett, és nincs gond! Ha viszont valaki nekem azt mondja az arcomba, hogy "jóban-rosszban", az aztán ne mondja azt utána, hogy "kivéve ezt a pár ezret, azt a kocsit és a lakást". Nevetséges, kétszínű dolog a házassági szerződés. Aki nem ér neked ennyit, azt nem kell elvenni. Szerintem ez elég alapvető dolog. N31 (és nem vagyok pénzéhes, csak hiszek az őszinte emberi kapcsolatokban. Igen, sok a válás, de ez nem azért van, mert az emberek pénzéhesek, hanem azért, mert nem gondolkodnak házasság előtt.)
2015. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező nézd vissza csak itt az oldalon hány "hölgy" fröcskölődését olvashatod: Taposs ki belőle mindent, szedd el a gatyáját is, forgasd ki mindenéből és még sorolhatnám. Persze hogy ezek nem akarnak szerződést kötni. Nekik a házasság, válás nem érzelem, hanem ÜZLET!!!
2015. jan. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
69%

Mi is idén házasodunk és én is szerződést akarok írni. (nő vagyok)

Van egy házam, és pedig házasság előtt szereztem nem lenne hozzá köze, de neki van egy előző házasságából egy lánya. Ő miatt, vagyis az ő drága édesanyja miatt fogom meglépni ezt a lépést. Mert az egy pénzéhes r.banc!

2015. jan. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
73%
Na a 18-as biztos valami frusztrált férfi,aki csóró és/vagy nagyon csúnya.Tipikus gyk-s hozzászólàs.
2015. jan. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!