Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonyom hallani sem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonyom hallani sem akar a házassági szerződésről! Szerintetek pénzéhes? 30F

Figyelt kérdés

Szerinte önző vagyok, meg az esküvő után csak "mi" leszünk, meg követni kell a hagyományokat.

Amúgy sokkal többet keresek nála.


2015. jan. 4. 12:47
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
86%
A házassági szerződést éltetők elmesélnék, mégis mit írnak a szerződésbe? Mert igen, van aki "csupasz seggel" megy a kapcsolatba, de egyrészt, ha ez zavar, nem kell elvenni, másrészt válás során sem lesz köze ahhoz, amit a másik a házasság előtt felépített. Sőt, az örökségekhez sem. A házasság előtti tartozásai is őt illetik. Egyedül a ketten összedolgozott javak feleződnek, az pedig kettőjük döntése, hogy épp mindketten dolgoznak vagy az egyikük GYES-en van, és emiatt nem kap fizetést, nehogy már válás során valaki ezért legyen kisemmizve, mert a megbeszéltekhez tartotta magát! Az egyik fenti úriember is azt mondta, a felesége megcsalta, és vitte volna mindenét, ha nincs szerződés. Mégis hogyan..? A házasság alatt közösen összegazdálkodott vagyon fele jár neki. Attól a perctől fogva, hogy indokolatlanul kevesebbet rakott a közösbe, ott állt a válás lehetősége, és akkor nem visz többet, mint ami jár.. Házassági szerződést azzal kötünk, akit kilóra megveszünk, de tudjuk, hogy csak átmeneti az állapot, kap érte fizetést (kitartod..), de ha eljön az idő, nem akarod, hogy többet vigyen, mint amit indokoltnak érzel. A milliárdosok évenként cserélődő feleségei kb. ez a kategória. Akivel közös életet tervezel, azzal anyagi közösséget is vállalsz, vagy ne házasodj. Pénzéhesnek mindenképpen az tűnik, aki felhozza ezt az ötletet azért, hogy neki több legyen.. De még mindig nem értem, minek így házasodni? Mit tartogat a házasság szerződéssel, amit a sima együttélés nem adhat meg? Akkor aztán tényleg mindenkinek annyi van, amennyit megkeres..
2015. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
15%

"Az egyik fenti úriember is azt mondta, a felesége megcsalta, és vitte volna mindenét, ha nincs szerződés. Mégis hogyan..? "


Úgy kérlek szépen hogy a házasság előtt szereztünk ingatlant , amiben nem egyenlő arányban voltunk tulajdonosok(értsd én voltam hátrányban de nagyon). De később én több pénzt "hoztam a konyhára" így megegyeztünk hogy legyen fele-fele. De ezernyi körülmény, élethelyzet lehetséges.

Azért írtam beszéljen egy ügyvéddel mert ők jobban tudják van e egyáltalán szükség valamiféle szerződésre.


Szerintem nagyon is szükséges írásban rögzíteni a dolgokat ha tényleg van mit! Így utána nincs civakodás, no meg hogy nem kell feleslegesen a pereskedésért fizetni.

2015. jan. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Mimi76 válasza:
78%

Mai fejjel már kötnék bizony, nőként pedig nem is magam, hanem a gyerek miatt. Szép dolog a szerelem - nekem is van azóta egy imádott párom - de igenis jó ha van.Jobb, mint kiskanalat listázni váláskor.

Én is azt gondoltam, hogy örökké tart, meg bizalmi kérdés, de szakítás esetén a pénz a legnagyobb úr.

Jelenlegi párommal sem szeretnénk közös tulajdont,de nem azért mert nem szeretjük egymást.Tapasztalat!

Hivatkozhatsz arra, hogy ezzel őt is és leendő gyerekeiteket is bebiztosítod.+ még egy nagyon necces helyzet. Ezt nem tudom biztosan, de a mai világban bármi megeshet: halálesetkor, ha nincs meg, kinek mi a tulajdona és még nincs gyerek se,az öröklésnél lehetnek támadók. Ha meg írásban rögzítik, hogy mi az ő tulajdona, mire nem tarthat senki igényt, szerintem hatalmas könnyebbség.

Szóval én már kötnék. A kisfiam miatt. Hitel maradt a nyakamon és egyedül kellett újraépítenem az életünket. Ha ez rögzül a párodban, nem fog nagyon ellenkezni.

2015. jan. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
Ne vedd el! Nem önzőség, hanem racionális gondolkodás. Ha ő nyer a lottón, majd te se kérsz belőle. Ennyi.
2015. jan. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
12%

Sz@rd le azokat, akik szerint te vagy pénzéhes! Aki egyszer is megégeti magát egy kihasználós (vagy spórolós) egyeddel, az tudja, hogy meddig menjen el!

Az se lehet véletlen, hogy te keresel sokkal többet, mert valószínűleg te dolgozol többet. Vagy tanultál többet azért, hogy utána többet is keress. Vagy olyan családból érkezel eleve, de jellemzően ezekben a családokban az észhasználat és a logikus gondolkodás gyakoribb.

Szóval, hallgass csak az eszedre! A sok álszent, álomvilágban élő hőzöngő pedig nézze csak tovább a barátok köztöt.


Nő vagyok, én erről az oldalról vizsgáltam a témát.

2015. jan. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
56%
na mi lett?
2022. jan. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!