Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 18-19 évesen férjhez menni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18-19 évesen férjhez menni? Manapság van ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés ezzel kapcsolatban. Leírtam, hogy szerintem ennyi idősen az embernek még általában nincs is munkája vagy végzettsége. Szóval szerintem nagyon korai ennyi idősen házasodni.

Nem is ismerek ilyet, pedig én is 19 vagyok, szóval elvileg a korosztályom érintett.

Mégis le lettem pontozva, meg jött az xy példa hogy ő 18 évesen ment férjhez.

Kérdem én, a mai világban is van ilyesmi?


Az én nagymamám is 18 évesen ment férjhez, de ő ekkor már 3 éve dolgozott, teljes munkaidős állásban.

Szóval igen, én is tudok rá példát! A mai napig együtt vannak papámmal, már lassan 60 éve!!


De MANAPSÁG ismertek olyat aki 18-20 évesen házasodik?? Komolyan mondom, hogy nem tudok 1 példát se. Olyat igen, ahol ennyi idősen van baba, vagy eljegyezték egymást. De konkrét házasságról nem tudok, pedig a legtöbb ismerősöm ennyi idős!

Ti mit gondoltok?


2015. ápr. 17. 14:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, de nem ez a jellemző.
2015. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Azt gondolom, hogy nem is a végzettség vagy a munka hiánya, hanem az élettapasztalaté az, ami miatt ez nekem orosz rulettnek tűnik. Minél idősebb lettem, annál több időt igényeltem, hogy egy kapcsolatban igazán megismerjem a másikat.


Az egzisztencia is fontos persze, de nekem tényleg az tűnik hihetetlennek, hogy 18 éves korra hogyan vagy együtt elég ideig a másikkal, hogyan látnád őt elég sokféle szituációban, problémamegoldás közben stb.? Sehogy! Nagyrészt védett, családi fészekből gondtalanul találkozgatni aztán hazamenni mama-papa lakásába, ez nagyon nem ugyanaz, mint két különböző munkahelyet, érdeklődést, időbeosztást éveken át együtt élve konfliktusmentesen összehangolni. Ezt a tapasztalatot egyszerűen nem szerezhették meg ennyi idősen.

Ráadásul a személyiség is elég éretlen alighogy nagykorúvá válva. Nem kritika, saját magam is így látom utólag. Valójában 18 évesen mit sem tud az ember a világról.


Nem véletlen tolódott ki a családalapítás, házasodás lassan inkább már 30 fölé.

Ettől persze lehet, hogy valaki már 18 évesen a leendő házastársával van, de szerintem a késői megállapodás elleni lázadás vezeti azokat, akik mindenáron "meg akarják mutatni" a harmincas "vénségeknek", hogy ők már ilyen fiatalon is elkeltek... Persze sokszor olvasni itt is olyat, hogy "nem mindegy, hány éves vagyok, ha már biztos vagyok benne", ami gyakran párosul azokkal az érvekkel, hogy "különben is, fiatalon akarok férjhez menni, nem 30 fölötti >öregasszonyként<"... Ezzel ugye önmagának ellentmond, mert ha nem korhoz kötődik az ideális időpont, akkor miért is az az ideális időpont, amit ő választott?

Szóval szerintem a "megállapodás" része az is, hogy az ember már nem sürgeti az életet, hanem tudja, hogy eljön az ideje mindennek, és nem attól lesz valami jó, hogy 18-20 évesen ráütjük a pecsétet.

2015. ápr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Az átlagéletkor növekedésével folyamatosan kitolódik a házasodás is. A kora újkorban nem volt ritka, hogy 13-14 évesen adták férjhez lányukat a szülők, ma már (ahogy mondod) az is ritka, hogy 20 évesen férjhez megy egy lány. Az I. világháború előtt még teljesen normális és elfogadott volt, hogy egy lány 16 éves koráig férjhez megy, ma már nem tartják annak.
2015. ápr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

4 ismerősöm is házasodott nemrég.


18 éves éves lány, sosem pasizott. Erre felcsinálta (már bocsánat) egy fekete gyerek és lassan jön a picúr is.


19 éves barátnőm is megházasodott mert besikerült a gyerek.


20 éves volt barátnőm megházasodott mert itt is besikerült 1 gyerek.


Egy alig 19 és ismerősöm is férjhez ment mert szintén besikerült egy gyerek.

2015. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

A vége lemarad, bocsi:


Ez a felelőtlenség. Meg az, "hogy velük nem történhet meg".

2 év se kell és már elváltak lesznek.

2015. ápr. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%
Én 19 évesen mentem férjhez 2 évvel ezelött. Nem voltam terhes és azóta se lettem az. Azért házasodtunk mert szerelmesek vagyunk és tudjuk hogy megleltük az igazit. :)
2015. ápr. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Volt osztálytársam 18 évesen házasodott, mert becsúszott a baba. A gyerek már majdnem egy éves, a lány most 19.
2015. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%
Családból ki, házasságba azonnal be. Ez nem jó tervezés!
2015. ápr. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Úgy gondolom manapság a házasságkötés egyre inkább háttérbe szorul. Együttélés, összebútorozás,ahány gyerek annyi apától sokkal inkább népszerűbb lett a fiatalság körében. Én is anno és a korosztályom többsége, valamint a nagymamád korosztálya is fiatalon házasodott, mert akkor még volt értéke a házasság intézményének. Nem beszélve arról, hogy sokkal érettebbek, önállóbbak voltunk mint a mai ifjúság.Valahogy egyéb értékrendek is jócskán átrendeződtek; sokkal inkább az" élj a mának", "ezt megteheted, mert neked jár", "átgázolni mindenkin hogy érvényesülni tudj".... önzővé teszi az embert.A felelősség vállalásról már ne is beszéljünk.....

Én 19 évesen mentem férjhez, nem éltünk együtt előtte. Mindkettőnknek volt munkája, gyermekvállalás sem azonnal következett be, a házasságunkban is voltak hullámvölgyek... ennek ellenére kitartottunk egymás mellett. Már 25 éve.Ha a fiamra nézek aki 19 éves, azt mondom ráér még a családalapítással...éretlen, mondhatni "agyhalott" ehhez az egész elkötelezettségi dologhoz.... Ez szerintem sajnos a modern kor életkori sajátosságának is betudható. Én már nem csodálkozom semmin... Lesz ez még ennél rosszabb is...

2015. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nővérem is 19 évesen házasodott (11 évvel ezelőtt), szintén azért, mert becsúszott a baba. Azóta is együtt vannak, ő volt tesóm első komolyabb barátja.
2015. ápr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!