Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 18-19 évesen férjhez menni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18-19 évesen férjhez menni? Manapság van ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnap volt egy kérdés ezzel kapcsolatban. Leírtam, hogy szerintem ennyi idősen az embernek még általában nincs is munkája vagy végzettsége. Szóval szerintem nagyon korai ennyi idősen házasodni.

Nem is ismerek ilyet, pedig én is 19 vagyok, szóval elvileg a korosztályom érintett.

Mégis le lettem pontozva, meg jött az xy példa hogy ő 18 évesen ment férjhez.

Kérdem én, a mai világban is van ilyesmi?


Az én nagymamám is 18 évesen ment férjhez, de ő ekkor már 3 éve dolgozott, teljes munkaidős állásban.

Szóval igen, én is tudok rá példát! A mai napig együtt vannak papámmal, már lassan 60 éve!!


De MANAPSÁG ismertek olyat aki 18-20 évesen házasodik?? Komolyan mondom, hogy nem tudok 1 példát se. Olyat igen, ahol ennyi idősen van baba, vagy eljegyezték egymást. De konkrét házasságról nem tudok, pedig a legtöbb ismerősöm ennyi idős!

Ti mit gondoltok?


2015. ápr. 17. 14:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A saját korosztályomból vagy nálam fiatalabbak közül nem nagyon tudok ilyet, a legfiatalabb is 21 volt.

Viszont párom szülei 19 és 23 évesek voltak és igen, besikerült a baba (vagyis a párom), ami felgyorsította, hogy összeházasodjanak. De ők sem akkor röppentek ki az életbe, mert 16-17 éves koruktól dolgoztak. Persze, szokás kiröhögni azt, ha "gyerek miatt" házasodnak, meg tuti majd elválnak.. Ők lassan 30 éve együtt vannak és normális, boldog a családi életük. Tehát ne általánosítsunk, mert ez sem igaz.

2015. ápr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, ha te esetleg gimnáziumba jártál, és most a felsőoktatásban tanulsz, akkor ne csodálkozz hogy egy ismerősöd sincs aki még nem házas. De akik szakközépbe, szakmunkásképzőbe, OKJ-ra jártak, ennyi idősen már dolgoznak. Szóval egyszerűen más "körökben mozogsz" vagy hogy fogalmazzak.
2015. ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egyik volt iskolatársam 20 évesen elvett egy nála 15 évvel idősebb nőt. Kb. 2 évig voltak házasok. (most 27-28 évesek vagyunk)

De rajta kívül van még talán 3 lány, akik ennyi idősen férjhez mentek, azt nem tudom, hogy baba miatt vagy sem, de ők azóta is házasok még ugyanazzal az emberrel.

2015. ápr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is 18 évesen mentem férjhez. 16 éves korom óta dolgozok teljes állásban, addig csak részmunkaidős munkáim voltak néha. Mellette tanultam is végig. Egyetemet most fejezem. Több ismerősöm is van, aki 20 év alatt házasodott.
2015. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

igen, gimnáziumba járok, idén végzek, mindenki megy tovább tanulni.

de van a régi sulim(általános) ott azért inkább vegyesebb emberek voltak. van akinek már van gyereke, vagy eljegyezték(de ő már elmúlt 20, és külföldön dolgozik)és nem tudok róla, hogy ténylegesen terveznék már az esküvőt.

meg ismerek több suliból is embereket. de olyat tudok csak, aki szintén terhes lett ennyi idősen

2015. ápr. 19. 07:06
 16/17 anonim ***** válasza:
Én 20 évesen szültem meg az első babánkat és 21 évesen házasodtam. Nem azért mert "besikerült" ... Ez is egyes tudatlan emberek általánosítása. Nagy hiba azt hinni hogy aki fiatalon házasodik, az kényszerből teszi. Én a saját példámból kiindulva, értelmes emberhez méltóan nem gondolok SEMMIT, mivel nem élem mások életét és hát kiforgatni mindent ki lehet... A saját szemszögemből viszont le tudom írni: Terveztük az esküvőt, csak későbbre. Aztán amikor már hárman voltunk, a férjem felvetette hogy most akkor mire is várunk még? Össze kéne már házasodni, nem? :) Így lettünk férj és feleség. Nem muszájból, nem viccből és én akkor már sok éve vele voltam, nem egy 2 hónapos kapcsolatból házasodtunk. (Nem írtam el, biza akkor már 6 éve voltunk együtt. És nem is mi vagyunk az egyetlen ilyen pár.) Semmivel sem jobb az a 35 éves, aki egy 2 éves kapcsolatba szül. Ennyi erővel én érvelhetnék ezzel ha bele akarnék kötni, mert mj az a 2 év? De nem teszem, mert hülyeség és nem vall sok észre évszámokból véleményt alkotni. Ezzel csak azt akarom mondani, az hogy manapság kicsúsznak ezek a dolgok ilyen - olyan okokból, nem azt jelenti hogy lehetetlenek és halálra ítéltek. Egy hajszányival sem halálra ítéltebb mint a 30 évesen 5 év után, a 25 évesen 3 év után vagy épp a 35 évesen, 2 év után kötött házasság...
2015. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Forevernow válasza:
19vagyok, most februárban mentem férjhez ahhoz az emberhez, aki több, mint 4éve minden jóban/bajban mellettem áll. gyereket jövőre tervezünk :)
2015. ápr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!