Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek érdemes lenne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek érdemes lenne kizárni a szülőket egy majdani esküvőről? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Röviden jellemezném a szülőket mindkét részről:

Barátnőm anyja: Kapcsolatunk elejétől utál, kezdetben mondott egy indokot, amit karácsony előtt megbeszéltem vele, elmentem hozzá, ahogy kell. Utána eltelt pár hét és minden előzmény nélkül újra elkezdett utálni. Barátnőmmel kisakkoztuk valószínűleg azért gyűlöl, mert elveszem tőle úgymond a kicsi lányát. Badarságokat állít rólam, anélkül, hogy ismerne és már most szörnyű kijelentései vannak velem kapcsolatban.

Én anyám: 15 éve munkanélküli, dolgozni már nem fog, ráadásul közelebb van a nyugdíjhoz, mint messzebb. A munka és az otthoni légkör+gyógyszer+alkohol kombó leépítette teljesen. Sokszor olyan dolgokat tud kitalálni, hogy csak pislogok ezt honnan vette. Néha már-már klinikai eset. Gyaláz, mocskol mindenkit, aki nem sajnálja a saját elcseszett élete miatt. Ráférne egy alapos orvosi kezelés, de magától nem hajlandó segítséget kérni. Kényszeríteni meg nem lehet, amíg nem ön vagy közveszélyes.

apám: periodikus alkoholista és idegbeteg. nagyapám ivászata miatt ő is alkoholista lett. Iszik folyamatosan 1-6 hónapig, majd ugyanennyi józan élet és így tovább a körforgás. Anyámmal teljesen felőrölték egymást. Az öccse és a szülei elhunytak. Nyugdíjas és nincs ami lefoglalja.


Röviden tömören egy idegroncs mind a három. Félünk barátnőmmel, hogy ha esküvőre kerül a sor, botrányt csinálnának egyenként vagy hárman egyszerre, ezért tervezünk egy meghitt kicsi esküvőt. Ugyanakkor vannak más családtagjaink, szeretteink akikkel meg három ostoba ember miatt nem akarnánk kicseszni, ezért gondolkodtunk el azon, hogy őket hármójukat kitiltanánk az esküvőnkről. És az okoskodóknak, nem érdekel minket, hogy nélkülük nem lennénk, mert attól még, hogy biológiai úton kötődünk hozzájuk, nem jogosítja fel őket semmi azokra a mocsokágaikra, amiket elkövettek velünk szemben eddig életünk során. Életünk egyik legszebb napján, pedig nem akarunk kockáztatni, hogy elrontják az egészet, mert nekik olyan kedvük van.



2015. ápr. 21. 23:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Persze, hagyjátok csak ki őket, ha úgy tartja kedvetek. Biztosan lesznek következményei, de ezzel ti is tisztában vagytok. Azt nem értem, miért érzitek úgy, hogy kötelesek vagytok esküvőt szervezni azért, hogy a többi rokonnal nehogy kicsesszetek? Szerintem túlélnék, ha gazdagabb maradna a pénztárcájuk a költségekkel, és azon az egy napon is tudnának magukkal mást kezdeni..
2015. ápr. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1. válaszolónak: Lehet kicsit rosszul fogalmaztam. Inkább úgy mondanám szülőkön kívül vannak jó páran, akik szívesen látnának minket összeházasodni pl: nagymamák, keresztszülők, nagybácsik, nagynénik, barátok stb. Szóval a három hülye szülőt leszámítva úgy érezzük egy szép ceremóniát megérdemelnének ők is és mi is egyaránt. Mi sokakkal ellentétben nem nyűgként és nem holmi egyszerű papírként tekintünk a házasságra, mert az annál sokkal több és szentebb világi értelemben. De ez egy másik történet. A hangsúly most a kizárás jogosságán van.
2015. ápr. 21. 23:26
 3/12 anonim ***** válasza:
17%

Kérlek ezt olvasd nyálas hangon :nem hívom meg az anyukám mert munkanélküli és szégyelem,és magtól nőtem fel mert eldobot.

Nem hívom meg az anyós mert utál

Apám meg tiszta szégyen.


Nézz már magadba !

2015. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Ha nem fogjátok megbánni késõbb,akkor zárjátok ki õket, én nem tudnám megtenni.
2015. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
14%
Az anyóst bosszúból nem hívja meg .A szüleit meg szégyenli.Te biztos tökéletes vagy kérdező ,remélem neked is ilyen gyereked lesz aki csak a rosszat lássa benned.
2015. ápr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
12%

Egy életen keresztül hallgatni fogjátok arra készülj és ha mélyponton van a kapcsolat, akkor bizony van megtanuljátok, hogy van még lejjebb is.

Ugyanakkor nem tudnám azt mondani tiszta szívvel se, hogy jó ötlet elhívni őket. Nehéz ezt kívülállóként megmondani.


Tényleg nem bírnának ki egy esküvőt botrány nélkül?

2015. ápr. 22. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
21%

szíved joga úgy dönteni, ahogy akarsz.


Mi a kórházból hoztuk ki a cirrhosisos, lepukkant alkesz apóst, meg a szintén alkoholista, menni se tudó apám is ott volt. Teszek rá, milyenek. A szüleink.

2015. ápr. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Mire felnőttök, még javulhat a kapcsoltotok. 16 év a minimum korhatar és te a nyavajgasod alapján 14 körül vgy.
2015. ápr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

Saját tapasztalatból tudom, hogy milyen, alkoholista szülő mellett felnőni.

Egy gyerek sem érdemli meg ezt. Teljesen megértem a döntéseteket.

Ha meg anyós utál, akkor nyilván az esküvő ellen is van, úgyhogy az a rész is egyértelmű.

Egy gyereknek nem sok választási lehetősége van, de egy felnőttnek már igen.

Gondolom a szülők sem kérdezték meg a fiúk véleményét a piálásaik előtt. Na ennyit a szülőkről. "Akármilyenek azok a szülő, mégiscsak szülők "duma az igaz, de azt érdemlik, amit adtak.

Lehet, hogy az alkoholizmus betegség, de attól még elba@ák a gyerekeik gyerekkorát miatta. Ezért ne hibáztassuk a gyereket, mert boldog akar lenni, és jól akarja magát érezni a saját esküvőjén.

Szerintem nagy erő kell ahhoz, hogy valaki így döntsön.

2015. ápr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

Nos, ezt en is irhattam volna, mert nalunk egy azegben ugyan ez a helyzet, csak annyi kulonbseggel, hogy az en apukam mar elhunyt (szinten alkohol)...

Mi meghivtuk oket es az anyost is igyekszem belevonni a szervezesbe, amitol egyre inkabb kedvel es mar egyre jobban tudatosul benne, hogy nem sikerul megszabulnia tolem, igy azt latom rajta, hogy rajott, hogy jobb, ha joban vagyunk. Anyamnak pedig megmondtam, hogy egy korty alkohol utan kivagom az eskuvorol es nem fog erdekelni, hogy mit szolnak az emberek.

Nehez helyzetben vagy, egyutt erzek veled, de ha kizarod oket, akkor azzal vegleg megmergezed a kapcsolatot veluk. Raadasul en igy, hogy az apamat mar elveszitettem, tudom, hogy amikor meghal a szulod, utana mar nem arra emlekszel, hogy milyen volt reszegen, meg miket csinalt, mivel terrorizalt, hanem csak a szep dolgok jutnak eszedbe rola. Ha elne apa es vacilalnek rajta, hogy bevallaljam-e a jelenletet, akkor azt tanacsolnam magamnak, hogy igen, mert akarmilyen is, az apam es lasson engem az eskuvomon.

2015. ápr. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!