Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan működik a születési...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működik a születési anyakönyvi kivonat kikérése postai úton?

Figyelt kérdés
Tudom ,hogy illetékbélyeg kell hozzà ,nem is ez a lényeg . Kell valami kérelmet írni ,amiben megindokolom ? Személyesen nem tudom intézni ,hiszen szülővàrosomtól 200 km-el tàvolabb vagyok .Ràádàsul nem csak a sajàtomat ,hanem a vőlegényemét is ki kell kérnem (egy vàrosból szàrmazunk ).Vőlegényem külföldön van ,ebben az esetben egy boritekon belül írok két kérelmet külön - külön illetékbélyeggel ellàtva ? A személyes adatait természetesen tudom ,személyi szàm stb ... Elég ez hozzà ?

2015. ápr. 26. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
7-8 évvel ezelőtt nem kellett illetékbélyeg sem emlékeim szerint, elég volt telefonálni az anyakönyvi hivatalba, elmondtam, mire van szükségem és hogy hová küldjék, egy héten belül itt volt a papír.
2015. ápr. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom kell illetékbélyeg . Abban kételkedem , hogy elég lenne egy telefon és mar küldik is , hisz valahogy csak kell igazolni magad , de köszönöm a válaszod 😊 !
2015. ápr. 26. 21:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nemrég intéztem ezt...Telefonáltam a szülővárosom anyakönyvi hivatalába. Kérte az ügyintéző, hogy e-mailben küldjem el neki az adataimat, majd ő erre küldött egy regisztrációs számot. Ezzel a számmal pedig be tudsz menni a lakhelyeden az anyakönyvi hivatalba és ki tudod kérni az anyakönyvi kivonatot. Az illetékbélyegre nem emlékszem pontosan....vagy kell venned a postán 2000 Ft-osat vagy pedig talán ott helyben is ki tudod fizetni az illetéket? Azért nem tudom, mert az intézkedés közben megtaláltuk az anyakönyvi kivonatomat.


Hívd fel nyugodtan az anyakönyvi hivatalt, el fogják mondani, hogy mit kell csinálnod.

2015. ápr. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az immént beszéltem velük .igen ,kell az illetékbélyeg . kérvényt kell írni ,szig.szàm ,személyes adatok ,és postafordultàval küldik az okmànyt .
2015. ápr. 27. 11:55
 5/5 A kérdező kommentje:

( Helyben intézkedni nem tudok ,ezért közel 200 km-t utazni nem akarok .

Köszi a vàlaszokat ! 😊

2015. ápr. 27. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!