Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek menyasszony tánc lesz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek menyasszony tánc lesz vagy menyecsketánc?

Figyelt kérdés

Csak azok válaszoljanak, akiknek lesz! (Most nem a pénzt kérek-nem kérek a lényeg)

Tehát fehér ruhában táncoltok majd a násznéppel vagy menyecskeruhába? És nektek mikor lesz?

Már annyiféle variációt hallottam, hogy teljesen tanácstalan vagyok!


2015. máj. 4. 20:08
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Pest megye ) a menyasszonytánc a szokás (tehát fehérben) és úgy szokták, hogy az utoljára a vőlegény megy táncolni a menyasszonnyal, aki pénz helyett egy krumplit dob a fazékba, aztán felkapja és elrabolja, majd visszajönnek pirosban.

Párom felvidéki, most voltunk egy lagziban, ott meg a menyecsketánc van (tehát pirosban). Előtte átöltöznek, de a végén ugyanúgy elrabolja a már újasszonyt, de utána nincs semmi, csak visszajönnek.

Én amúgy inkább a saját szokásaink felé hajlok, elvégre is én vagyok a menyasszony, nekem kell majd táncolni... :))

2015. máj. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszadó hosszászólását kiegészíteném annyival, hogy felvidéken a menyasszonyrablás nem azt jelenti, hogy a vőlegény elviszi a menyasszonyt. Általában a barátok szöktetik meg, aztán elmennek egy menő szórakozóhelyre, isznak, buliznak. A vőlegénynek meg kell őket találni, és csak úgy kaphatja vissza az asszonyt, ha bírja fizetni a számlát. Jópofa szokás :)
2015. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
22-es: Felvidéken is ahány térség, annyi szokás. Itt ebben a lagziban a vőlegény vitte a menyasszonyt (vagyis újasszonyt).
2015. máj. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
felénk is a barátok viszik el a menyasszonyt és addig a bolondmenyasszonnyal kell szenvednie a vőlegénynek... de kiváltani a menyasszonyt valami feladat teljesítésével kell, nem pénzzel
2015. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt, de barátnőmnek úgy volt, hogy éjfélkor gyertyafény keringő volt, amikor is kikeringőztek a "lányságukból/legénységükből", majd már menyecskeruhában jött vissza a menyasszony és jött a menyecsketánc. Vőlegény is átöltözött, legalábbis piros ingben volt. Szerintem ez így az igazi. Gyertyafény keringőnél a tánctér és a kifelé vezető út ki volt világítva gyertyákkal, úgy hogy a szülők, a koszorúslányok meg a fontosabb családtagok fogták. :) Nagyon szép volt.
2015. máj. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
22-es, nálunk a menyasszony cipőjét rabolják el (Somogy megye) és csak akkor tud táncolni, ha a vőlegény kiváltja, úgy hogy pezsgőt iszik a cipőből :)
2015. máj. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
20-as ezelőtt kb. 15 éve voltam esküvőn, ahol volt gyertyafénykeringő. De lehet inkább tájjellegű. Itt Somogyban sok olyan esküvőn voltam, hallottam, hogy volt gyertyafénykeringő, ellenben ezzel a nyitótánc, meg a menyasszony vőlegény betanult tánccal, szerintem ez egy amerikából vett új szokás. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy rossz lenne.
2015. máj. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Nálunk menyecsketánc lesz!

Vacsora után előadjuk a nyitótáncunkat,mindenki mulat,majd kb 22:00 óra felé hozzuk a tortát,ekkor kis pihenő.még éjfélig Ezután tánc,majd elköszönünk gyertyafénykeringővel, átöltözök menyecskeruhába és jön a forgatás. :)

2015. máj. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
54%
Éjfélkor torta vágás,aztán a menyasszonytánc fehér ruhába,aztán megyünk átöltözni pirosba és ugy lesz a menyecsketánc :)
2015. máj. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!