Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az a jegyesoktatas? Kotelez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a jegyesoktatas? Kotelezo? Ki lehet kerulni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 9. 15:40
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

A vallás nem egy szolgáltatás, az egyházi szentségek egymásra épülnek. Keresztelés, elsőáldozás, bérmálkozás, hézasság. Mindegyiket oktatás előzi meg. Mintha zeneiskolába járnál, ez egyfajta különóra, a lelki oktatás.

amit szertenél olyan, mint piacon feketén nyelvvizsgabizonyítványt venni.

A helyszínt nyilván ki lehet bérelni, de nem jár hozzá papi ceremónia, ugyanis az egy lelkiismereti képzés egy "vizsgája".

2015. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Az egyházjog is kimondja, hogy a papnak kötelessége a személyes felkészítés. (1061. kánon, forrás: [link]

Ez egyébként azért is fontos, mert ilyenkor kerül sor arra is, hogy a pap a párral végigveszi a szertartás menetét, meg hogy mikor mit "kell" mondani. Egyébként a bazilikában is van felkészítés, a bazilikának is van külön plébánosa, úgy tudom, hogy ő végzi ezt, de lehet más papnál is, csak akkor kell róla igazolás.

2015. máj. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan nem ertem az ilyen embereket.

Nem hivok nem jarnak temploma es azt hiszik a templom egy szep diszlet es nekik jar mert ok kifizetnek egy kis osszeget.

Elmondom Isten aldasa nem elado

csalni lehet de aldast nem fogsz kapni hiszen a nem hivot nem lehet megaldani hiszen nincs mit.

vagy azt akarod az anyagias nezetedet aldja meg az Ur??

Tehat vagy jegyesoktatas es hivo elet vagy csodaszep polgari helyszin

A nagyszulok meg akkor is boldogok ha vasarnap elmesz benezel egy istentistzeletre

2015. máj. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Minek akartok templomi szertartást, ha nem vagytok vallásosak, a nagyi kedvéért?


És mi az, hogy "Nem ertem mire jo a jegyesoktatas, ha mar fizetunk. " Nem azért kell menni jegyesoktatásra, mert ócskább helyeken így szokás, hanem mert, a lelkész szeretne elbeszélgetni veletek a házasságról, közös életetekről, a döntésetekről. Kevesen vannak akik nálam jobban utálják a katolikus egyház merev törvényeit és szabályait, de a párom kedvéért belementem egy katolikus szertartásba...és a jegyes oktatást nem "elkerülni" akartam, hanem kerestem egy nyitott lelkiismeretes katolikus papot, akivel el tudunk beszélgetni. Isten házába az ember nem más kedvéért megy, hanem a saját lelki üdvéért.


24-N

2015. máj. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:
Nekunk nem kel, az ur aldasa, mert nem hiszunk benne. Azert szeretnenk templomi eskuvot, mert nagyon szep.(Az mar csak plusz adalek, hogy a nagyi orul neki) Nem tudtam, hogy ennyi macera van vele. Valahogy biztos kikerulhtjuk. A kerdes errol szolt, nem arrol, hogy kinek mi a velemenye.
2015. máj. 10. 16:29
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

Értem, de minek ehhez pap neked???

Kibérelsz egy akármiylen kastélyt, templomot sok pénzért, de a szentséget nem kapod meg pénzért hozzá. Az nem a helyszín tartozéka amúgy sem.

2015. máj. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj, tényleg azt tanácsolom, hogy hagyjátok. Épp pár hónapja volt egy botrány (valamelyik bulvárlap is írt róla), hogy a pap az esküvő délelőttjén fújta le az esküvőt, mert kiderült, nem jártak jegyesoktatásra a másik templomban, ahogy korábban állították.


Kibéreltek egy szép nagy kastélytermet, felkértek egy szertartásvezetőt, és hidd el, sokkal őszintébb és személyesebb lesz. Ha a nagyi miatt lenne, akkor meg kérjétek fel őt: [link]

Így a díszlet megvan, a nagyinak nem kell tudnia, hogy nem igazi pap, és ti sem hazugsággal indítjátok a házasságotokat.


Amúgy meg nem éreznéd magad kellemetlenül, hogy megfogadsz egy csomó olyan dolgot, amiről már most tudod, hogy esély sincs rá, hogy megtedd? Nem gondoltál arra, mit szól hozzá a sok rokon, barát, aki tudja, milyenek vagytok valójában, hogy mekkora kamu dolgot csináltok? Én nagyon nem tartom ezt jónak, hiszen akkor a többi szavatokat a hűségről és a szeretetről mennyire lehet komolyan venni, ha annyi minden másban már ott hazudtok?


Szerintem gondold át még egyszer, mert komolytalanná teszed az egészet azzal, ha ebbe belementek. Inkább szertartásvezető, mobilpap, vagy bármi, de ne űzzetek gúnyt a saját eskütökből, s egyben mások hitéből.

2015. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


A jegyesoktatás a hittannal egyenlő, vagyis a házasulandóknak egy felkészítő jellegű előadás sorozat (nálunk kb. 6-8 alkalom,hétköznap esténként). A jegyesoktatás alatt az atya a katolikus házasságról,a házasság szentségéről, egymás tiszteletéről a gyermekáldásról és egyéb az egyház szemszögéből megvilágított kérdésekről beszél.


Nálunk (és ha jól tudom mindenhol) kötelező rajta részt venni. Egy egyházi esküvő feltétele a keresztség, vagyis, hogy meg vagy keresztelve (de a elég sok helyen az elsőáldozás és a bérmálás is szükséges).

Én úgy tudom (de javítsatok ki ha tévedek), hogy a Bazilikába külön "igazolás" kell a saját körzeti plébániádról (ahol jársz templomba, meg voltál keresztelve és jártál jegyesoktatásra).

Mindenesetre a pénz amit adsz egyfajta adomány az egyház számára, mint vasárnaponként a perselypénz. Ezzel az összeggel nem a házasságodat vásárolod meg, tehát nem várhatsz érte papi szolgálatot.


Nem hiszem, hogy bári úton módon kikerülheted a jegyesoktatást (ha más templomba mész mint ahol esküdsz, akkor viszed magaddal a felkészítő pap által készített igazolást, hogy X ideig, Y atyához jártatok, Z templomba).


Itt a menete, nézd meg mikre esküszöl meg...szerintem képmutatás lenne nem hívőként.

[link]

2015. máj. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
De mit hazudnek? A templomban is csak azt kell elmondani hogy kitartok a menyasszonyom mellet joban rosszban, betegsegben egeszsegben, nem? Ez teljesen igaz is.
2015. máj. 10. 21:56
 20/38 anonim ***** válasza:
74%
Nem azt igered hogy Isten segitsegevel igaz hitben orokre tarsad lesz azt is igered gyereked hitben neveled es elfogadod oket AZ urtol
2015. máj. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!