Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 26 évesen házasodni és családo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

26 évesen házasodni és családot tervezni? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

26 évesek vagyunk, idén összeházasodunk, és hamarosan szeretnénk gyerekeket is, reméljük az első megszülethet 30 éves korunk előtt.

Ha az esküvőnket és (és esetleg a további terveinket) említjük, mindig meglepődnek az emberek, pl. munkatársak. Ma tényleg olyan furcsa ez? Úgy tűnik, az a gyakoribb, hogy 30-35 évesen még semmi ilyesmiben nem gondolkodnak az emberek. (Ha ez számít, multinacionális cégnél dolgozunk Budapesten.)


2015. júl. 3. 21:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én 24 éves vagyok (idén töltöm a 25-öt), a vőlegényem 25 és épp tegnap kaptuk meg, hogy jó fiatalon "elkezdjük az életet" :))))


Hát...kinek a pap, kinek a paplan. Mi együtt vagyunk már majdnem 8 éve, nincs szükségem arra, hogy mások egyet értsenek velünk.


Szerintem nincs korán a 26 éves korban tervezett család. Mi is mindketten egyetemet végeztünk...

2015. júl. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem ezzel semmi gond. 27 vagyok, a párom 30, két hónapos a kisfiam és jövő áprilisban lesz az esküvő. Mi csak egy példa vagyunk, de sok ilyen is van.


Ettől függetlenül egyre tolódik az első gyermekvállalás, és a házasság is. A gimnáziumi évfolyamtársaim között első fecskének számítok. Szerintem egyikkel sincs semmi probléma, mindenki maga érzi, mikor készült fel a családalapításra. Van, aki 20 évesen, van aki 35 és van, aki soha.

2015. júl. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mi tavaly házasodtunk és nálunk is mindenki meglepődik hogy "Ilyen fiatalon??". Én most vagyok 28, és egyáltalán nem tartom korainak, nekem inkább az a furcsa hogy ez ennyire kitolódott. Én mindig is fiatal menyasszony akartam lenni, de manapság a legtöbb menyasszony 35 körül van, túl a legszebb évein...arról nem is beszélve hogy nem tudom mennyire tud egymáshoz alkalmazkodni egy pár, aki már hozzá van szokva a szingli élethez. Aztán meg 40 felé elkezdenek kapkodni, hogy mégiscsak kellene valaki. Ezt én sem értem mire jó.


A gyerekvállalás az más kérdés. Szerintem egyáltalán nem korfüggő ki mikor érett rá. Ismerek olyat aki 20 évesen felelősségteljesebb anya, mint egy másik ismerősöm aki 40 éves. Van aki korán megérik erre, valaki később és van aki soha.

De az átlag szerintem 30 körül lesz kiforrott személyiség. És ez a kulcsszó, nem a kor. Addig nem érdemes gyereket vállalni amíg nincs meg hozzá a kellő önismeret. Sajnos sok nő csak azért akar babát, mert azt hiszi az lesz a "terápia" a problémáira - menekülés a szülőktől/ a kapcsolat megerősítése a párjával, vagy egyéb önző célok miatt.


Kérdező: azt javaslom ne tűzz ki magad elé olyan határidőt, ami egyáltalán nem fontos: hogy 30 előtt. Inkább ahhoz igazítsd ezt hogy hol tart az életed: erős önálló személyiség vagy vagy még könnyen befolyásolható mások által? Stabil párkapcsolatod van vagy ez lenne rá a "megoldás"? Van önálló egzisztenciátok hozzá (munka, lakás) vagy a szülőkre kell támaszkodnotok?

Ezek szerintem sokkal fontosabb szempontok, mint az hogy ki hány éves. Lehet hogy nektek már minden adott most, de az is lehet hogy majd csak 10 év múlva. Nem mindegy? A lényeg hogy nyugodt körülmények (anyagi, családi, egészségi, lelki) közé jöjjenek a gyerekek, nem az hogy mit gondol a korodról a szomszéd vagy a kollégáid.

2015. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mindenkinek teljesen más az ideális időpont attól függően, hogy mikor találja mega megfelelő párt, és kerül olyan élethelyzetbe, amikor úgy döntenek, hogy jöhet a házasság, és/vagy gyerek.


Ha nektek ez 26 évesen jön el, akkor akkor. Van, akinek előbb, van, akinek később. Én is 26 voltam, mikor házasodtunk, és a babavállalás is abban az évben merült fel először bennünk.


Szerintem az egész nem kortól függ. Szerintem az ideális az, ha van mindkét félnek egy szakmája, amiben már legalább 2 éve dolgozik, van félretett pénz, különélnek a szülőktől, és együttélnek már legalább 1 éve. Ez van, akinek már akár 20-22 éves korában megvan, ha nem ment főiskolára/egyetemre. Ha egyetemre is ment, akkor 23-25 évesen van általában meg már a 2 év munkatapasztalat legjobb esetben.


Aki dolgozik, ellátja magt, és megtanult a párjával együttélni, az már szerintem érzelmi szempontból is elég érett arra, hogy házasságot kössön, és gyermeket vállaljon.


Az én ismeretségi körömben 25-29 évesen kötötték/kötik a házasságot, de ez csak pár ember, a többieknél úgy tűnik, ez későbbre tevődik, vagy marad az együttélés.

2015. júl. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14-es vagyok, még annyit hozzátennék, hogy mindezt főiskolai/egyetemi végzettség mellett.


Különben nekünk senki nem mondta, hogy milyen fiatalon házasodunk, hiszen már együtt voltunk akkor majdnem 7 éve, amiből a felében együtt is éltünk.

2015. júl. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Szerintem ez az egész akkor normális, ha úgy érzed, hogy érzelmileg elég érett vagy egy ilyen döntéshez, legyél bár 26 vagy 62. Mi 21 évesek vagyunk, augusztusban lesz a polgári esküvőnk, egy évre rá a templomi, utána jöhet a baba :) Sok boldogságot nektek :)
2015. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Én 21 éves voltam amikor házasodtam, a férjem 28. Szerintem egyáltalán nem vagytok előre, sehol sincs leírva hogy 35 év alatt nem szabad házasodni és gyerekeket vállalni. Sok szerencsét!:)
2015. júl. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Én nem lepődnék meg. Én is multinál dolgozom Budapesten, engem 23 évesen már azzal húztak a munkatársak, hogy ennyi idősen már két gyerekük volt, én meg még terhes sem voltam (ok, tény, hogy 20 évvel idősebbek nálam)
2015. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

21 éves leszek 5.5 éve vagyunk együtt a Párommal, ő 27 éves. 2 éve együtt lakunk. 2 év múlva végzek a fősulival, akkor szeretnénk esküvőt, aztán 2-3 évre rá gyereket.

Szóval 23 leszek, mikor remélhetőleg esküvő és 25-26 mire jöhet a babóca :)

2015. júl. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ideális!
2015. okt. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!