Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszonytánc hogy zajlik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszonytánc hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Még sosem láttam ilyet esküvőn, de mondták többen, hogy érdemes lenne, mert sok pénz visszajön belőle a kiadásainkból.

Elmondanátok, hogyan szokott lenni? Mennyi pénzt szokás ilyenkor bedobni fejenként?

Mennyit lehet ezzel összeszedni?

Szeretnénk megszervezni egy szép esküvőt, nem nagy felhajtást, de legalább azt ki tudjuk fizetni, hogy mindenki ott lehessen, akit szeretnénk, és ne kelljen válogatni, hogy ki jön a szertartásra, és ki a vacsorára...

És mindemellett szeretnénk egy szép nászútra is elmenni.


2015. szept. 23. 16:51
 1/2 anonim válasza:

Ahol eddig voltam, ott úgy zajlott, hogy a vőfély (vagy egy segítő) egy lábost fakanállal ütöget és közben ordibálja, hogy "Eladó a menyasszony!". A vendégek sorban állnak és pénzt dobálnak be a lábosba, ezért cserébe táncolhatnak a menyecskeruhába öltözött menyasszonnyal. Az, hogy ki mennyit ad, szerintem násznép válogatja, ki mennyire tehetős, illetve mennyire közeli a barátság a párral. Mi ahol voltunk eddig barátoknál, fejenként 10000 Ft-ot adtunk. Remélem tudtam segíteni.

Jó szervezést! :)

2015. szept. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Lusty ***** válasza:

Szia. Nálunk is a vőfély vezette le az egészet. Egy szitát letakar, odaadni a násznagynak, hogy tartsa, és abba kell dobni a táncpénzt. Hogy ki mennyit ad, az változó.Nagyban függ attól is, hogy mekkora ajándékot vett, mennyire költekezte ki akkor magát. Van aki 500 Ft-ot, van, aki 10000 Ft-ot, van aki 3-szor táncoltat meg és dob be pénzt. A barátnőméknél pl. gyorsan lement a tánc, nálunk sor állt, és sokáig tartott. El sem akartuk hinni, amikor másnap megszámoltuk, hogy ezzel mennyi pénz jött vissza. :)

Amúgy először a vőféllyel táncolsz, majd a vőlegénnyel, és jönnek a szülők (dobnak be pénzt) és a násznép. Közben a vőfély hangosan vagy mikrofonba mondja, hogy eladó a menyasszony, elkelt a vőlegény.... A legvégén, mikor már elfogyott a táncolni vágyók sora, akkor a vőfély szövege :Eladó először, másodszor, és a vőlegény beledobja a szitába a bankkártyáját, vagy pénztárcáját, és ezzel lesz vége.

2015. szept. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!