Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Köszönőajándék helyett ajándék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Köszönőajándék helyett ajándékba egy fotó. Jó ötlet?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy nem készítek semmilyen köszönőajándékot. (Szerintetek nem gáz?)

Helyette inkább az esküvő után postán, borítékban mindenkinek küldenék egy fotót rólunk és a saját családjáról, mert lesznek csoportképek! Milyen szöveget írjak a kis köszönőkártyára? Pl. "Köszönöm, hogy velünk ünnepeltél." Ez nem kevés?

És nem bunkóság, hogy csak postán küldöm?


2015. okt. 21. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jó a szöveg,esetleg egy idézet is mehet rá.
2015. okt. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz, ha postán küldöd, nyilván nem várhatja el mindenki, hogy a helyébe vigyél egy fotót. Azért, akikkel amúgy is rendszeresen találkozol és nem távoliak gondolom személyesen adod oda, mikor amúgy is találkoztok. A köszönöm, hogy velünk ünnepeltél elég, minden más erőltetett lenne.
2015. okt. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletes, jobb, mint akármilyen köszönőajándék.

Mi is fényképet adtunk utólag, amit ráadásul a szülők kézbesítettek a rokonoknak :)

Meg persze a lagzi végén kapott minden család egy süticsomagot.

2015. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen igen, süticsomag nekünk is lesz! :)

Akkor jó ötlet :)

és 1 vagy 2 képet küldjek? Mármint elég csak rólunk vagy ha csoportképet is teszek az még jobb?

2015. okt. 21. 10:03
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Vettem 30 darab 0,5cl talpas poharat (vatera 1500.-) Üvegfestékkel rá volt írva mindenkinek a neve. Ültető kártya és köszönő ajándék egyben. Fotót kapott mindenki. Szülőknek, rokonok 20-40 darabos kis albumos kiadás, barátok közös fotók és a párról 2-3 db beállított kép.


HA te csak fotót küldesz, akkor azt küldesz. Itt van néhány szánalom pontozó,aki szerint teljesen felesleges a köszönő ajándék, hogy ez újkori divat, máshonnan átvett. Hát, a fehér menyasszonyi ruha is az. Magyaros színű és díszítésű rakott szoknyás, pántlikás fejű menyasszonyt mostanság nem láttam. A fehér ruhán matyó hímzés meg önáltatás. :)


Valami idézetet vagy saját gondolatot mellékelhetsz hozzá. Nagybátyáméknak postáztam, levelet írtam hozzá. Megköszönve,hogy ott voltak és velünk örülve,és hogy azóta is sokat gondolunk a napra..stb.


Szülőknek személyesen elvittük. Keresztszülőknek is.


Barátoknak detto személyesen. Egy munkahelyen dolgoznak a párommal, vagy a környéken laknak...stb.


De nem gáz a posta. Csak ajánlva add fel,hogy biztos oda is érjen.

2015. okt. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Múlt hónapban voltam esküvőn rokon házasodott. Náluk is a köszönőajándék róluk egy fotó és rólunk velük volt. Még a helyszínen megkaptuk, mert olyan fotósuk volt, aki tudott a helyszínen nyomtatni. (digitális képek, sima fotónyomtató elég hozzá) A róluk készült már retusált volt, mivel hétköznap volt a fotózásuk, a velük készültünk pedig minimálisan volt javítva, de így is látszott, hogy profi csinálta. Tehát tökéletes ajándék volt.


De ha ti ezt nem tudjátok megoldani szerintem a postán kiküldött is teljesen jó és különleges. Sőt, ha még ezt mondjátok is az esküvőn, akkor mindenki készül rá és várja majd, tehát nincs hiányérzet, hogy "csak" sütit kaptak. Nem mintha az nem lenne teljesen elég.


Egyébként szerintem az ilyen köszönőajándéknak sokkal több értelme van. Voltunk olyanon ahol valami rózsára hasonlító bársony valamit kaptunk.. mivel mindenki kapott így 5 figyelt otthon míg meguntuk és inkább kidobtuk, mert szépnek nem volt annyira szép és csak gyűjtötte a port. A hűtőmágnesről vagy egyéb olyan dologról, ami inkább a párnak jelent sokat ugyanezt gondolom. Szép, szép, de ha nem fiam, lányom, testvérem, legjobb barátnőm, tehát közeli rokon, akkor csak porfogó lesz.

2015. okt. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

"HA te csak fotót küldesz, akkor azt küldesz. Itt van néhány szánalom pontozó,aki szerint teljesen felesleges a köszönő ajándék, hogy ez újkori divat, máshonnan átvett. Hát, a fehér menyasszonyi ruha is az. Magyaros színű és díszítésű rakott szoknyás, pántlikás fejű menyasszonyt mostanság nem láttam. A fehér ruhán matyó hímzés meg önáltatás. :) "



Van egy elég nagy különbség. A köszönőajándék plusz költség a párnak és porfogó a násznépnek. Ezért felesleges. Ilyen hülyeséget, hogy egy darab pohár üvegfestékezve. Komolyan mi a fenét csináljon az ember egy magányos felespohárral? Mindenkinek van otthon már elég porfogója köszi. Egyébként meg van aki nem 30-fős esküvőt tart, hanem mondjuk 130 főset, azoknak már mindjárt sokkal több kiadás a filléres poharad is TELJESEN FELESLEGESEN. Én borzasztóan utálom ezeket a porfogókat, akármilyen bunkónak tűnök. És nem vagyok egyedül, mert a násznép nagyrésze vagy otthagyja a köszönőajándékot, vagy ha el is viszi, azok közül is sok csak azért viszi el, mert illik, de amúgy fogalma sincs, hogy mi a fenének az a szar.


A lagzin készült kép viszont tök jó, mert a képeket általában minden várja amúgy is.

2015. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

a "másik" 71%-os válasza:

Elég sok lakodalomban részt vettem már, régebben a vidéki lakodalomban szinte "kötelező" volt a süteménycsomag, a budapesti, éttermes esküvőkön is iparkodtak süteményekből bőséggel készíteni, hogy búcsúzáskor mindenkinek jusson. Sátras lakodalomban még húst is pakoltak. Esküvő után 2 héttel érkezett a 2-3 db kép az ifjú párról. (szülőknek, testvéreknek akár 10 db is)

Régen ez volt az alapfelállás, és ez nem számított semmiféle ajándéknak. Főleg nem köszönőajándéknak.

Köszönőajándék, amivel nem lenne semmi baj, ha megmaradt volna az 5 szem mandulánál, az egy túlburjánzott -számomra teljesen felesleges- tárgyiasult gesztus.

Ne keverjük össze a süteménycsomaggal és a később küldött fotókkal.

2015. okt. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8-as amúgy ez érdekes, én vidéki családból való vagyok, a sütemény csomagolás nálunk is teljesen természetes, még nem is hallottunk olyat, hogy valaki ne csomagolna. Szóval tessék köszönőajándék, miért ne lenne ez elég.


Viszont képzeld én pesti családba mentem férjhez és anyósom teljesen le volt döbbenve majd aztán meg ki volt akadva, hogy süteményt csomgolni, minek az, ő még ilyet nem hallott. :D

2015. okt. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

kb. ezt mondom én is, persze aprócska különbségek akadnak.

Pl nálunk pesti családnál, sok vidéki rokonvendéggel, természetesen iparkodtunk az ő igényeit és szokásait figyelembe venni, ezért volt természetes a süteménycsomagolás.

(aminek nagyrészét maguk a vidéki rokonok hordtak össze, hiszen egy tepsi sütemény vagy egy torta volt a "belépő" egy esküvőre, (ez nem volt kötelező, ám de szokás volt) de azt mondom, hogy ezt sosem emlegettük ajándéknak... ez úgymond -járt:)

ma már ez a szokás kiveszőben van

2015. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!