Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hol kezdjük az esküvő szervezé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol kezdjük az esküvő szervezését, ha abban sem vagyunk biztosak, milyet szeretnénk?

Figyelt kérdés

Az időpontot kitűztük, több, mint másfél évünk van még addig.

Azt tudjuk, hogy nem akarunk nagy táncos lakodalmat, csak egy vacsorát a családdal, barátokkal (kb 40 fő). De ennyiben ki is merül az, amit tudunk.

Vannak ötletek, vannak felvetések, de nem igazán tudjuk eldönteni, mit szeretnénk.

Hogy kezdjük? Arra gondoltunk, elkezdjük kipróbálni a szimpatikusabb éttermek kajáit, és ami tetszik személyesen, és jó a kaja is, beszélünk velük, lefoglalnánk az időpontot, aztán az önkormányzati időpontot is majd.

Ez így kezdésnek jó? Utána mi legyen a következő lépés? Sosem csináltam még hasonló jellegű dolgot, tulajdonképpen még esküvőn is csak egyszer voltam, szóval elég nehéz feladnak érzem.


2016. jan. 4. 17:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először találjátok ki, hogy legalább nagy vonalakban mit szeretnétek. Milyen stílus, hány ember, és főleg mekkora költségvetés.

Van a neten egy csomó esküvőszervező, a legtöbb weboldalán találsz hasznos infókat, érdemes átböngészni. Még ha nem is bízod meg végül, találhatsz olyan tippet, ami jól jön.

2016. jan. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Másfél év az rengeteg idő. Egy évnél előbb szinte semmit nem lehet elintézni, de én még azt is túlzásnak érzem. Legalább egy fél évig még beszélgessetek, tervezzetek, nézegess meg egy csomó esküvős oldalt, próbáljátok kitalálni, melyik stílus, színvilág áll hozzátok a legközelebb. Élvezzétek ki ezt a pár hónapot is, ez is csodás időszak :)
2016. jan. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%
Ja igen, az önkormányzatnál csak 6 hónappal az esküvő előtt lehet bejelentkezni, előbb nem. Az étterem keresés kezdésnek elég, nézzetek körbe, hol a legfinomabb a kaja, van-e olyan menüsor, amit mindenki szeret a vendégeitek közül is. 2-es voltam.
2016. jan. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Már változott a jogszabály, egy évvel előtte be lehet jelentkezni.
2016. jan. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. 1 évvel korábban lehet már.
2016. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Óóó bocsánat, nem tudtam. Akkor már fél év múlva be is jelentkezhettek :)
2016. jan. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a következőket tanácsolom: Nézzetek esküvői videókat, képeket az interneten, hogy közelebb kerüljetek ahhoz, amit szeretnétek.

Találjátok ki, hogy kinti szertartást szeretnétek-e vagy a házasságkötő teremben. Ha kintit, akkor olyan helyet kell találni a lagzihoz, ahol a külső szertartás is megvalósítható. Jó ötlet, ha végigjárjátok a szimpatikus éttermeket kezdésnek, mi is másfél évvel előtte foglaltuk le az éttermet mert nagyon ragaszkodtunk hozzá. Ezt követően jelentkezzetek be az önkormányzatnál (1 évvel előtt lehet legkorábban). Amiket szintén 1 évvel korábban érdemes lefoglalni azok a fotós és videós (itt is érdemes a neten nézelődni, hogy milyen típusú képeket szeretnétek, rendes videót, vagy cinematográfiát szeretnétek) és a vőfély/ceremónia mester, valamint a zenekar vagy dj kiválasztása is. Milyen zenét szeretnétek? ezt nektek kell eldönteni, és ez alapján választani.

Ezt követően menjetek menyasszonyi, vőlegény ruhákat nézni.

Érdemes gondolkodni azon, hogy milyen frizurát szeretnétek és a neten szétnézni fodrász, sminkes témában.

Aztán tele van a net dekorációkkal, dekorosokkal, akiket szintén le kellene foglalni több, mint fél évvel előtte, a virágossal együtt.

Meghívók elkészíttetése 2-3 hónappal korábban, majd ezek szétosztása

Menü/ital csomag kiválasztása, egyeztetése az étteremmel 1 hónnappal az esküvő előtt

Kiegészítők megvásárlása: cipő, ékszer, fehérneműk stb.


De ha nagyon tanácstalanok vagytok esetleg felkereshettek egy esküvőszervezőt.

Én nem vagyok az, de szivesen segítek ha tudok privátban is.

2016. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja kihagytam még az esküvői tortát is de azt is elég 1-2 hónappal előtte megrendelni :)
2016. jan. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek!!
2016. jan. 4. 21:12
 10/15 anonim ***** válasza:
A 7-es jókat írt, bár gondolom 40 fős vacsora esetében ceremóniamester és zenekar talán nem kell. Írjatok egy listát hogy mikre lehet szükség, húzzátok ki ami nektek nem kell. Olvasgassatok itt a témában kérdéseket, van rengeteg. Van akinek fontosak a tökéletes képek, van akinek a ruha stb. Gondoljátok át hogy nektek mik a legfontosabbak (pl ragaszkodtok egy adott dátumhoz stb). Osszátok be a teendőket, hogy melyik lépést nagyjából mikor érdeme elintézni (pl népszerűbb fotósok akár évekre előre be lehetnek táblázva; szezonban az éttermek, de még az házasságkötő termek is), gondoljátok át mekkora a keret. Meghívókat időben vigyétek el.
2016. jan. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!