Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nagy nap előtt mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nagy nap előtt mennyi idővel kezdtétek el szervezni az esküvőt?

Figyelt kérdés

Láttam olyat, aki fél év alatt hozta össze, de olyat is, aki másfél évvel előbb elkezdett szervezni.

Mi az ideális idő ahhoz, hogy ne legyen túl korai, de ne kelljen kapkodni és idegeskedni sem?

Ti mennyi idővel előtte foglaltátok le a helyszínt?

Főleg azoknak a véleménye érdekel, akik ragaszkodtak egy adott időponthoz, de azok tapasztalatait is szívesen veszem, akiknek mindegy volt.


2016. jan. 5. 14:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tavaly májusban volt a lagzink s októberben kezdtünk el szervezni mindent :) Mi ragaszkodtunk a május 2-höz.:)
2016. jan. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Februárban kezdtük a szervezést, júliusban volt az esküvő. Ragaszkodtunk az időponthoz, mert akkorra kaptam szabadságot.
2016. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Áprilisban lesz és szeptembertől szervezzük, nem napi 8 órában és nem minden nap. :)
2016. jan. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
7-8 hónappal. De szerintem az érdemi szervezés időtartama nem haladta meg a 48 órát (helyszínt nem kellett keresnünk, mert ismertük; és nem volt zenekar, ennyi könnyítés volt a dologban).
2016. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Januárban volt az eljegyzés, februárban szerveztük le a kéttanús polgárit, amit márciusban tartottunk, majd áprilisban kezdtük el leszervezni a templomi esküvőt+utána a vacsorát (külföldről szerveztük, így tudtuk megoldani).
2016. jan. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

karácsony előtt kérte meg a férjem a kezemet.

Januárban kezdtünk el gondolkodni, szervezni, május 31-én volt az esküvőnk.

Mindent 5 hónap alatt szerveztünk le. Addig még elképzelés se nagyon volt.

2016. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Decemberben döntöttünk a dátumról májusban lesz az esküvő, a háromnegyede már megvan szervezve
2016. jan. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Melody0529 ***** válasza:

A párom október 8-án kérte meg a kezem, február 13-án lesz az esküvőnk :) Konkrétan nem ragaszkodtunk hozzá, csak a "január vége-február eleje" volt biztos.


Komolyabban november közepén kezdtünk a szervezéssel foglalkozni.

A ruhákat november végén megvettük, kiegészítők eddig olyan 80%-ban beszerezve.

Étterem, virágos lefoglalva, gyűrűk készülnek, holnap megyünk próbálni, január végére véséssel együtt készen lesznek.

Ma megyünk tortát rendelni.

Meghívókat online rendeltünk, 3 nap alatt megérkeztek, karácsonyra mindenkinek kiosztottuk.

Szóval jól állunk :)


Viszont, minthogy a nyári esküvő sokkal gyakoribb, én a helyedben legalább egy fél évvel előbb már kérdezősködnék a helyszínnel kapcsolatban, főleg, ha esetleg valami felkapottabb helyről van szó, illetve az anyakönyvi hivatalban is érdeklődnék minél korábban.

A többi 2-4 hónap alatt lazán elintézhető, várakozásokkal együtt.

2016. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%

A fotóst két évvel előtte foglaltuk le, minden mást kb. egy évvel előtte kezdtünk el leszervezni. Esküvőfotósként elég jól ismerem a piac helyzetét és azt, hogy kb. mivel mikor érdemes elkezdeni foglalkozni. Az én tanácsom az, hogy állítsatok fel egy fontossági sorrendet és azt követve haladjatok, így minimalizálhatjátok annak az esélyét, hogy olyasmiben kelljen kompromisszumot kötnötök ami fontos nektek.

Ahogy itt előttem írták, a nettó szervezéssel idő nem lesz hosszabb attól, hogy valaki időben elkezdi szervezni (legalább egy évvel előtte), sőt valószínűleg rövidebb lesz, mert kevesebb "sajnálom de már foglalt" tartalmú választ fogtok kapni és kapkodni is kevesebbet kell majd. Ha engem kérdezel érdemes legalább egy évvel előtte elkezdeni.

2016. jan. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi másfél évvel azelőtt foglaltunk éttermet, vőfélyt, zenészeket.

A fotós is megvolt már ekkor, a tanum barátja, úgyhogy ezen se fájt a fejem. Az egyházit fél évvel, a polgárit 3 hónappal az előtt foglaltuk. A többi menet közben intéződött, a legsűrűbb az esküvő előtti 2-3 hónap volt (ekkor kerestem ruhát is, terveztük és nyomtattunk meghívót, kihordtuk, díszek, virágok, forgatókönyv stb.)

2016. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!