Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Illik így? Vagy lehetséges?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Illik így? Vagy lehetséges?

Figyelt kérdés
Én a menyasszony vagyok. Nem sokára lesz a lagzink és azt szeretném ha a templomba édesanyám kiserne be. Edesapam meghalt 18 éve, egyedul nevelt anyukam. Testverem nincs. Lehet h ugy illene, hogy keresztapam kiserjen be, o lesz a tanu, viszont sosem alltak mellettem, amikor komfirmalas ballago volt jottek es ennyi. Sosem koszontenek meg, neha felhivjak anyukamat es ennyi. Mit gondoltok errol?
2016. ápr. 27. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

A te esküvőd, ha neked ez a vágyad, akkor csináljátok így.


A gesztus maga amúgy is jelképes: eddig apád vigyázott rád és gondoskodott rólad, most átadja a kezed a férjednek, innentől ő vigyáz rád és gondoskodik rólad.

Mivel nálad ez a gondoskodó szerep az anyukádé lett, így nem hiszem hogy illetlen dolog lenne, ha ő kísér az oltárhoz.

A keresztapád férfi, és férfi "szokta" kísérni a menyasszonyt, de ennyi. Biztos lesz, aki puffog, hogy miért nem férfi.... Velük nem kell foglalkozni, begyöpösödött, szűkagyú emberek.

2016. ápr. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen :) en igy szeretnem, hisz edesanyam allt mindig mellettem nevelt fel egyedul akkor miert olyan kiserne aki kb sosem volt mellettem? :) koszonom valaszod :)
2016. ápr. 27. 10:08
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor minek a tanud, ha ilyen?!
2016. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Mert h ne legyen csaladi botrany :S az en anyukam az o lanyanak a keresztanyja, felkerte nasznagynak annak idejen de nem o irt alá. Mindegy ez mar ugy marad, hogy o lesz a tanum. Igazabol neki kerdes sem volt csak szolt h a hálapenzt o adja a papnak, párom keresztszulei meg az a.k.vezetonek.
2016. ápr. 27. 10:21
 5/12 anonim ***** válasza:
Nálam ez úgy nézett ki, hogy mindenki meg volt győződve arról, hogy keresztapám fog kísérni, de nekem ez eszembe se jutott, mivel annyira tojik rám, hogy sokszor még az is erőlködésbe telik, hogy eszembe jusson a neve. Jó, ha 3x találkoztam vele életemben. Az idősebb családtagok kibuktak, amikor mondtam, hogy anya fog kísérni, de aztán mindenkinek mondtam, hogy nem izgat a szokás, mert ő nekem baromira nem keresztapám, azt sem tudja, hol élek, hol ismertem meg a férjemet, mióta vagyunk együtt, stb. Nehogy már a szokás miatt egy lényegében vad idegen ember vegye át az apukám helyét azon a napon.
2016. ápr. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A pappal beszéld meg, ő fog erről dönteni. Szerintem semmi kifogása nem lesz ellene, de láttam már olyat, ahol teljesen átrendezte a bevonulás sorrendjét, a vőlegény nem is vonulhatott, benn kellett várnia. Szerintem nem rossz ötlet anyukáddal bevonulni, ő nevelt fel, ez a ti közös pillanatotok lesz, ő az, aki elenged és átenged. Ennek ez a lényege. :)
2016. ápr. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Úgy legyen ahogy szeretnéd. Mondjuk nekünk nem lesz templomi, szóval nem tudom a "szabályokat" de Nehogy már a pap ne emgedje.
2016. ápr. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek, akkor majd beszelek a pappal...nem tudom h fog hozza állni. :)
2016. ápr. 27. 20:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán miért egy távoli ismerőst kérsz fel tanúdnak? Biztos van olyan rokonod, barátod, aki szívesen elvállalná.

A fő kérdésre válaszolva, természetesen bekísérhet anyukád a templomba.

2016. ápr. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Előzőleg leírtam h miert! Koszonom valaszod :) remelem ugy lesz :)
2016. ápr. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!