Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek baj, ha az esküvőm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek baj, ha az esküvőmre nem hívom meg a közeli rokonokat sem?

Figyelt kérdés

A barátommal 6 éve vagyunk együtt és úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk. Most gondban vagyok, mert apám és anyám részéről is a családtagokat illene meghívni, de sem én, sem a párom nem látnánk a nagyrészüket szívesen az esküvőnkön.


A szüleim évekkel ezelőtt elváltak, most van mindkettejüknek párja. A válás ellenére jól kijönnek egymással. Én arra gondoltam, hogy őket és a tesómat, meg az ő barátnőjét hívnám meg az esküvőmre, valamint apám nővérét, meg az ő párját.


Rajtuk kívül apám részéről a nagyszülei, apám hugáék, meg a nővérének a lánya lenne, akiket legalább illene meghívni, de egyikük sem vett részt az életemben eddig.


Anyám részéről a nagyanyámról és a nagybátyámról lenne szó. A nagybátyám számtalanszor átvágott minket a kis stiklijeivel, a nagyanyám meg nem folyton kötözködik anyámmal, nem tud öt percig meglenni úgy, hogy valamit ne szóljon be neki.


Tudom, hogy illene meghívni őket, de nem szeretném az esküvőmet sem végigbőgni a mosdóban.


Szerintetek baj, ha inkább önző leszek és nem hívok meg olyat az esküvőmre, aki csak zavarna?


A válaszokat előre is köszönöm!


2016. júl. 19. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Páran biztos megsértődnek, de az alapján, amit írtál, nem kell ezzel foglalkoznod. Te döntöd el, hogy hány embert akarsz meghívni és kik legyenek azok.
2016. júl. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te döntöd el, h kitszeretnél látni az esküvődön!

A családot ápolni kell egész életben és ha ez nálatok nincs meg egyes személyeknél, akkor szerintem nem fontos, h ott legyenek az esküvőn! Oda olyan személyek valók (szerintem), akik az életedben igyekezték kivenni a részüket és tartották veled a kapcsolatot!

2016. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A Ti esküvőtök, a Ti döntésetek. Valószínűleg lesz sértődés, mert ha apád egyik tesóját meghívod, akkor illene a másikat is, stb. Ugyanakkor sértődés valahogy majdnem mindig van. Ha jól tudjátok magatokat érezni, és nem azon fogtok görcsölni, hogy kit illett volna még meghívni, akkor hívjátok csak azokat, akiket szerettek! Viszont azzal számolni kell, hogy el fog jutni hozzátok a morgás, sértődés. Te ismered őket, Te tudod, hogy mikor és milyen formában fog ez megvalósulni.
2016. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha igy áll a helyzet, én nem hívnám meg őket. Ez a ti napotok.
2016. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy rakás olyan rokonom van, akit nem látok szívesen. Engem nem fog érdekelni, ha sértődés lesz, de ha egyszer férjhez megyek, én csak azokat hívom meg, akiket tényleg szívesen látok is majd a nagy napon. Csak illemből nem fogok vendégül látni senkit, csak mert történetesen véletlenül közösek az őseink...
2016. júl. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Soha nem értettem, hogy miért kell olyanokat meghívni az esküvőre, akikkel nem, vagy alig beszélnek, akikkel nincsenek jóban, stb. Pusztán amiatt, mert rokon. Megsértődnek? Sértődjenek. Ez a ti napotok.

Amúgy néhány kérdés, ami felmerült bennem miközben olvastam a te kérdésed:

1. „Rajtuk kívül apám részéről a nagyszülei, apám hugáék, meg a nővérének a lánya lenne, akiket legalább illene meghívni, de egyikük sem vett részt az életemben eddig. „

Ha meghívod őket, akkor ezentúl részt fognak venni az életedben? Vagy ugyanolyan semleges lesz a viszonyod velük, mint eddig.

Szerintem nem. Nem fognak részt venni az életedben, ugyanúgy nem foglalkoznak veled. Akkor meg minek görcsölsz rajta?

2. „Anyám részéről a nagyanyámról és a nagybátyámról lenne szó. A nagybátyám számtalanszor átvágott minket a kis stiklijeivel, a nagyanyám meg nem folyton kötözködik anyámmal, nem tud öt percig meglenni úgy, hogy valamit ne szóljon be neki.”

Ha meghívod őket, akkor gondolod, hogy bármelyikük is másképpen viselkedik majd az esküvőtökön, vagy utána? A nagybátyád pl. az összes stiklijét jóváteszi azzal, ha meghívjátok, és a nagyanyád többet nem fog kötözködni anyukáddal?

Szerintem ezekre is tudod a választ.: nyilván nem fog változni semmi.


Akkor meg minek kellenek ilyen emberek az esküvődre? Már azt sem értem, hogy miért furdal a lelkiismeret? Illemből nem éri meg elhívni senkit sem, ha nem látjátok szívesen.

2016. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!