Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megkérte a párom a kezem 2...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megkérte a párom a kezem 2 hete és még idén szeretnénk összeházasodni. Mindenki "kiakadt"?

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, úgy volt, hogy jövőre kezdünk el próbálkozni a babával, de úgy döntöttünk, jöhet előbb. Viszont nekünk ehhez fontos, hogy házasok legyünk. 2 éve együtt is élünk, 26-29 évesek vagyunk. Erre most mindenki azt kérdezgeti, babát várok-e, vagy mi ez a hirtelen döntés.

Gondoltuk, hogy sokan ezt fogják talán hinni, de azt azért nem gondoltam, hogy gratuláció helyett nekünk esnek ezzel a kérdéssel. Mit lehet erre reagálni? Mert kifejteni nem fogom nekik, hogy gyereket szeretnénk, mert nem akarom azt se hallgatni, összejött-e már.

Volt valaki hasonló helyzetben?


2016. aug. 25. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
pff... Nem voltam még hasonlóban, de ez elég gáz az emberektől. Én szerintem értetlenül néznék és visszakérdeznék, hogy: Mivaan?!?!
2016. aug. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődjön velük! Ha látják, hogy nem fogsz kigömbölyödni, akkor lenyugszanak.

Sok ember egyáltalán nem akar házasodni, nekik a hirtelen lánykérésre ez az egyetlen magyarázat.

Gondolom azt se reklámoztátok, hogy egyszer össze akartok házasodni.


Illetve a többség az eljegyzés után legalább egy évig húzza az esküvőt, de az se ritka, hogy évekig halogatják.


Ettől még nektek nem kell ragaszkodni az ilyen baromságokhoz.

2016. aug. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb ugyanez volt a helyzet, mert én 23 vagyok, és hát mi lehet az egyedüli oka annak, hogy megkérik egy ilyen fiatal lány kezét (ne foglalkozzunk azzal a ténnyel, hogy mi is együtt élünk már két éve)? Arról feledkezzünk meg, hogy ő 30 éves és már kezdetektől fogva mondta, hogy nősülni akar, amikor ezt mondtam otthon, akkor mindenki nagyon naivnak nézett :D


Hát, erről ennyit. Hiába a gyűrű meg a konkrét tervek- már lefoglaltunk mindent, dátum ki van tűzve, már milliószor beszéltem, lelkendeztem otthon is, mutattam mindenféle képeket, hogy ilyen meg olyan lesz- ruha, dekor, torta, minden-, anyámnak tegnap mondtam, hogy most azért nem tudok beszélni, mert éppen "esküvőt szervezek" (egy szolgáltatóval találkoztunk), és rákérdezett, hogy de mégis, mikor lesz az esküvő? O.o Na mondom anyu... Ennyire veszik komolyan. Szerintem ha aláírom a papírt is egy fél év után még megdöbbennek páran hogy én tényleg férjhez mentem, nem csak naivan mondogatom.


Nekünk sem gratulált egyébként senki. Mindenki inkább leszidott, mert még korai, mert ezt nem így kell (nem kérte el a használati jogot apámtól a kedvesem), mert nem volt családi banzáj (aszociális családom van, két év alatt összesen 3x volt otthon nálunk a kedvesem, és őt kedvelik, képzeld mi lenne, ha az egész famíliájával tartanánk eljegyzési bulit, akiket még sose láttak?), mert előbb költöztünk össze és csak utána jött az eljegyzés (wtf?!), szóval, voltak itt gondok. Egyik barátnőm/pasija (akik már lassan 5 éve vannak együtt, de a gonosz kis manócska azt súgja belül, hogy nem igazán terveznek esküvőt, és talán azért) konkrétan rákérdezett, hogy komoly, babát várok? Mintha ezzel lenne egyenlő az a közlés, hogy a párom megkérte a kezem.


De mindezek ellenére ez eddigi életem legboldogabb időszaka, akármilyen nehéz is magasról tenni a többiek nem túl kedvező reakcióira.

2016. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
nálam is azt kérdezték rögtön terhes vagyok e eljegyzésnél, pedig csak jövőre lenne esküvő. simán tojd le és kész
2016. aug. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem miért kell ezen ennyire kiakadni. Bevallom én is meglepődnék ha ilyen történne a családba. Az meg mindegy, hogy elmondod e a babaprojektet, esküvő után úgy is ezzel fognak cseszegetn.
2016. aug. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A parom majusban kerte meg a kezem, juniusban mi is nekialltunk a szervezesnek, szeptember vegen lesz az esküvönk, de mivel kicsi lesz (kb. 35 fö) es foszezonon kivul is esik az idopont, igazabol egesz könnyen megszervezheto. Pont ugy vagyunk mint ti, nemsokara babat szeretnenk. Nalunk is neztek furcsan, raadasul en vekony vagyok, de ha hizok, akkor hasra, es pont sikerult felszednem par kilot az utobbi honapkoban, egy szülesznö ismerösöm azt mondta, hogy szakmai szemmel olyan mintha babat varnek :D Ne foglalkozz velük, nalunk is kerdezgettek, hogy miert nem er ra jovore az esküvö, de az meg majdnem egy ev lett volna az eljegyzestol, szoval belevagtunk :)
2016. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek indiszkrétek, a gyerekvállalással kapcsolatban különösen azt érzik, hogy az mindenkire tartozik. Az esküvőmet majdnem lemondtam, mert az eljegyzés után lett egy olyan betegségem, amivel nem merek szülni és a nagy napom még az is a gyerek kérdésről faggatott, vagy babával poénkodott, aki nagyon jól tudta, hogy örökbefogadáson gondolkodunk. Szörnyű volt. Ne foglalkozz velük, éljetek, ahogy jónak érzitek, sok boldogságot!
2016. aug. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, igazából a szűk a család nagyon is jól tudja, hogy mennyire szeretnénk már babát. A szüleim, tesóm meg sógorom, nagymamám, meg a párom nagymamája nem jött egyedül ezzel a kérdéssel, mindenki más reakciója az volt, hogy "Na, igen, jön a baba?".

Én ezt annyira hihetetlenül indiszkrét kérdésnek tartom, hogy az nem igaz. Még én se kérdeztem meg a saját nővéremtől sem, hogy babát vár-e, amikor már tök egyértelmű volt, hogy terhes, de nem jelentették még be. Pedig jó a kapcsolatunk, de úgy éreztem, semmi közöm hozzá, majd bejelentik, ha szeretnék.


De akkor ezek szerint nem csak a mi családunk/ismerőseink ilyenek, hanem másé is. Ez "megnyugtató". :)

2016. aug. 25. 09:31
 9/15 anonim ***** válasza:
45%
Nekem meg a tesód hozzáállása furcsa kicsit. Azért a tesómmal és a szűk családdal vagyok olyan jóban, hogy elmondom ha terhes vagyok, főleg ha már latszik ism
2016. aug. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem látszott, otthon laktunk még mind, 20 hetes volt kb. amikor be tudtak költözni a házukba, másból jöttem rá. :)

Ráadásul dokihoz is csak a 12. héten ment, mert azt hitte, ovulációtól számolják a terhességi heteket, így azt hitte, hogy csak 10 hetes.

Doki után egyből elmondták, de amúgy én sem vagyok híve a pozitív terhességi teszt beharangozásának, de ízlések és pofonok. :)


Viszont most eszembe jutott, hogy náluk meg, amikor mondták a babát, 10-ből 8 ember ahelyett, hogy örült volna, az volt a problémájuk, hogy miért csináltak egyből gyereket házasság után, amikor még be sem tudnak költözni a házukba, és mi az, hogy nem élnek gyerek előtt még külön, kettesben.

Hmm, ezek után, hogy ez eszembe jutott, már nem is csodálkozok azon a reakción, amit mi kapunk. :))

2016. aug. 25. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!