Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Vannak itt olyanok, akik csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak itt olyanok, akik csak bementek a városházára a két tanúval, összeházasodni? Semmi felhajtás?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a felhajtást, nem kell vendégsereg, nem kell, hogy mindenki minket bámuljon. Nem mások előtt akarunk felvágni, ezért csak bemennénk a két tanúval a városházára. Különösebben nagy költségekbe sem akarjuk verni magunkat, max. egy elegáns ruha, és ennyi. Amit rákölthetnénk az esküvőre, abból inkább egy régóta tervezett utazást valósítanánk meg, nekünk az többet jelent.

Akik így csinálták, azoknál milyen fogadtatásra talált? A családunk elég kicsi, sokan meghaltak már, testvérek nincsenek. Inkább attól tartunk, hogy utólag megszólnak pl. kollégák, hogy miért nem tudtak róla, miért nem voltak meghívva. De nem mások miatt akarunk összeházasodni. Még a nevemet sem akarom megváltoztatni, nem vagyok már 20 éves.

Akik így csinálták, leírnák a tapasztalataikat? Mit tartanak előnynek, és mit hátránynak?



2015. márc. 5. 08:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi is négyesben voltunk a polgárin. :) Kifejezetten vicces volt, közben megcsörrent a telefonom, az anyakönyvvezető mondta, h ha nem sietünk, nyugodtan vegyem is fel. :D Senki nem haragudott érte. Hozzá kell tennem, hogy nekünk a templomi volt a lényeg, az igazi, és ott voltak vendégek, sokan, meg utána volt vacsi is. De mi sem a külsőségekre mentünk rá és kifejezetten jó emlék így a polgári. :)
2015. márc. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Ismerősömék csinálták így, amikor mi még nem ismertük őket. A szüleik sem voltak ott, egy-egy kolléga volt a tanu. Felvették videóra és utólag játszották el a szülőknek. Mi sem vagyunk még összeházasodva és én sem bánnám ha valami nagyon-nagyon szűk körben lenne tartva, de azért a szüleimet nem hagynám ki ebből. Szerintem az óriási bántás egy szülőnek, ha ebben a boldogságban nem osztozhat ott helyben a gyereke mellett. Sokszor a saját álmai ha nem jönnek be, legalább a gyermeke álmai megvalósulásakor, a nagy napon hadd érezzék, hogy mintha ők is átélnék a helyükben. Jó egy kicsit ott sírni-ríni. :) Én az egyéb vendégek miatt fontolgatnám a szűk kört, mert sokba kerül egy 10-20 fős csoportot is megetetni-itatni még akkor is, ha nem éjfélig tart, csak egy nagyjából sima éttermi evésről lenne szó. Szerintem nem baj, ha előre megmondod a kollégáknak, hogy nem nagy esküvő lesz. Amúgy csinálhatjátok azt is, hogy a polgárira hívhattok bárkit. Ahhoz eljönnek, megnéznek titeket és utána mennek is, nem kell kínálgatni semmit.
2015. márc. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
A szülők kihagyása a legnagyobb bunkóság.
2015. márc. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

3-as,

csak az látja így, akinek normális, szerető szülő jutott. Nem mindenki ilyen szerencsés.


Tedd a szívedre a kezed és mondd: te szívesen meghívnád a szüleidet, hogy osztozzanak az örömödben, ha például egész gyerekkorodban bántalmaztak volna, vagy épp egyikük alkoholista lenne, aki egy húszperces szertartást se bír ki anélkül, hogy maga alá ne csináljon?

2015. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
4-es, nekem/nekünk is szerető szülők jutottak hál' Istennek, azonban mégis elfogadták, hogy egyáltalán nem szeretnénk hagyományos esküvőt, nincs túl nagy rokonság és nem tartjuk szorosan a kapcsolatot, így az arra fordított pénzt inkább egy nászúttal egybekötött tengerparti esküvőre áldoznánk, a szülőkkel meg majd lesz egy vacsi, és ennyi. :)
2015. márc. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem volt kéttanús polgárim, és rá félévre egy 60 fős templomi, ami után 30 fős vacsora volt a családnak. Mindegyik szép volt a maga módján, és nagyon nem igaz az, hogy a kéttanús polgári az nem meghitt, vagy nem szép, nekünk a legszebb nap volt.


Kéttanús előnyei:

csak egymásra figyeltek, csak a ti napotok lesz ténylegesen, nincsenek figyelemelterelő tényezők, csak nagyon kevés szervezéssel kapcsolatos dologra kell figyelni, nem kerül semmibe, a pénzt lehet másra fordítani.


Nekem egy térdig érő, netről rendelt nyári ruhám volt, meg egy kis rózsacsokrom. A férjemen öltöny. Utána elmentünk egy szép helyre enni egyet, egy ismerős jött fotózni.


Kicsit nagyobb esküvő előnyei:

ott voltak azok, akik fontosak nekünk, család, barátok, jó volt, hogy velünk örültek, utána finomat ettünk, a családjaink megismerték kicsit jobban egymást, viselhettem a szép fehér menyasszonyi ruhát.


Ezt inkább miattuk csináltuk, mint magunk miatt, bár a ruha viselése is nagy plusz volt emellett:D Mi is az utazásra akartunk többet költeni, a nagy esküvő fel sem merült bennünk, és lagzit sem akartunk. Az étel meg a Szamos torták viszont finomak voltak.

2015. márc. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én se hívtam meg se szülőt se senkit! Az első három esküvőn ott voltak, negyedikkel csak be mentünk, megtartottuk haza mentünk! 3év múlva meg elváltunk de ez már egy másik történet!
2015. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt, csak tanúk voltak ott , még ki sem öltöztünk. Már együtt éltünk előtte pár évet meg volt egy gyerek is. Tényleg csak arról szólt a dolog, hogy hivatalossá tegyük a kapcsolatunkat. Ennyi
2015. márc. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk kéttanús polgári volt, tesóink voltak a tanúk. Hétköznap mentünk, mer' akkor volt ingyen. :)


Kedves emlék, bár nem volt semmi extra. Nem tulajdonítottunk neki jelentőséget, mert hívők vagyunk, és a templomit tartjuk AZ esküvőnek.


Éppen azért a polgárira el se hívtuk a szülőket, ők ezt meg is értették, bár az anyósom egy kicsit mondogatta, hogy azért koccintsunk már egyet utána, de nem foglalkoztunk vele.


Rá 1,5 hónapra meg volt templomi esküvő, oda sokakat elhívtunk, utána kis pogácsás-sütis megvendégelés a templomkertben, végül szűk családdal, 20 fővel vacsora.

2018. febr. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!