Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért házasodnak mostanában...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért házasodnak mostanában annyian terhesen?

Figyelt kérdés

Miért nem lehet először esküvő, ami régen megszokott?

Miért csak teherbeesés (ami sokszor tervezett) vagy a gyerek születése után jut eszükbe, hogy meg kéne házasodni, holott már sokan előtte évekig jegyben jártak?


2010. jún. 12. 01:26
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%

Mert se pénz, se posztó. Idő meg végképp nincs megszervezni az esküvőt/lagzit.

Persze az érkező pici erősen megkatalizálja a folyamatot. Nálunk pl. esküvő volt tavaly, lagzi meg majd lesz, ha lesz pénz+idő megszervezni.


Különben meg tessék örülni, hogy ebben a fertő liberális mai világban egyáltalán összeházasodnak a népek, ha gyün a gyerek. :DD

2010. jún. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Ne értésétek félre nem vagyok én gyerek és boldog párkapcsolat ellenes, örülök más boldogságának, csak az utóbbi időben nagyon megszaporodtak az ilyen esetek, a környezetemben is, és azért mégsem így volna teljesen természetes a dolog.

Közben találtam egy nagyon hasonló kérdést:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__eskuvo__1..

2010. jún. 12. 01:33
 3/34 anonim ***** válasza:
27%
Veled értek egyet. A emberek erkölcsi normája egyre hanyatlik. A házasság előtti szüzesség is megoldana sok problémát, ahogy régen is megvolt ez (mert a megesett lány szégyen volt, illetve a lány apja agyon is verte volna mindkettőt), és régen kevesebb válás, megcsalás volt, mint ma, a "nevegyünkzsákbamacskát" meg "próbáljukkimintacipőt" című fenenagy liberális világban.
2010. jún. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
63%
Miért erkölcsösebb, ha házasok? Akkor erkölcsösek, ha nem lépnek félre, a házasság az csak egy papír, és nagyon sokan házasként sokkal durvábban viselkedek mint más egyedülállóként.
2010. jún. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
26%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Ma már kiveszett az erkölcs a fiatalokból. A nők minden önbecsülésüket és méltóságukat elvesztették. Ma már a tinik is azt hallják,hogy 14 évesen már lekell feküdniük a fiúkkal,ha éppen nincs senki,akkor masztizni kell,amíg fiatalok,addig kell élniük,és tapasztalatot szerezniük. (Mintha az élet CSAK a szexből állna).Nem létezik az önuralom fogalma (ez a fiúkra is vonatkozik),sőt az egymáshoz való alkalmazkodásé sem. (ezért a sok válás) Régen,ha egy nő váltogatta a partnerét ( még 30-40 évvel ezelőtt is),azt a nőt rendes férfi nem vette feleségül,mert szajhának tartotta. Tapasztalatszerzés? Minek kell? Összehasonlítani a pasasokat,melyik jobb az ágyban? A szomszéd fiatalember eljegyzett egy lányt,szerette,de felbontotta az eljegyzést. A szakítás láthatóan megviselte. A párom egyszer megkédezte tőle,hogy ha ennyire szereti a lányt,miért szakított vele? A srác elmondta,hogy elege lett a lány "kívácncsiságából". A lány minden alkalommal a megkérdezte: Jobb vagyok,mint az előző barátnőid? Jobb velem,mint mással? Vagy éppen arról áradozott,hogy még egy pasassal sem volt olyan jó,mint veled! A végén a srác besokallt. Erre kell a tapasztalatszerzés?

Sok olyan családot ismerek,ahol a nő szűzen ment férjhez,és a férfi is az volt,vagy csak kevés szeretője volt a házasság előtt. A házasságuk mégis kiegyensúlyozott és boldog lett. Igaz,hogy ők szerették egymást,és figyeltek egymásra. A szexben is össze kell hangolódni,ha nem önző egyikük se,akkor ez is rendben lesz.

Ami a kérdésedet illeti: helyesen gondolkodó ember csak akkor vállal gyereket,ha hiszi,hogy együtt fogják felnevelni. Ebben az esetben természetesnek kellene lennie,hogy előbb a házasság,azután a baba. A baj a rongyrázásban van. Sokaknak a házasság egyúttal nagy lakodalmat is jelent. Régen sem tartottak mindenütt nagy lakodalmat,csak símán megesküdtek a szülők vagy a leszűkebb rokonság körében. Ma viszont a lakdalom sok helyen kész anyagi csőd. De KELL,mert mint szólnak az emberek! Nem vagyok maradi,de nevetségesnek tartom,amikor a menyasszony uszályát a gyerekei viszik.

Valahogy a fejekben kellene rendbe tenni ezeket a dolgokat.

2010. jún. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
csak az első két válaszolóval értek egyet. Aki szerint a házasság csak egy papír,az nem biztos a kapcsolatában. A házasságot nehezebb felbontani,mint a síma együttélést. Előtte kell megismerni egymást,és nem felelőtlenül házasodni!
2010. jún. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%
nna most nem értem mi ebben a probléma! Anyám is terhesen ment apámhoz 22 évvel ezelött. És valószínüleg, söt biztos már, hogy nekem meg lesz egy kislányom ha valaha férjhez megyek. Nem állunk jól anyagilag, se az esküvöt nem tudnánk kifizetni, se utána nem éri meg, hogy házasok legyünk. De örülünk, hogy most lesz egy kislányunk. Ha egyszer majd normális anyagi körülmények közé kerülünk, én is szeretnék esküvöt fehér ruhában. De ha az anyagiak nem teszik lehetövé a házasságot, akkor sose legyen gyerekem? Manapság már el kellene felejteni ezeket a sztereotípiákat, már nem a múlt században élünk, mikor az elözö rendszer müködött. Az más volt és akkor mindenki meg tudta oldani mert volt rá keret. Ez van.
2010. jún. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
83%

"Ma már kiveszett az erkölcs a fiatalokból. A nők minden önbecsülésüket és méltóságukat elvesztették. "

a férfiakból is

2010. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
"Régen,ha egy nő váltogatta a partnerét ( még 30-40 évvel ezelőtt is),azt a nőt rendes férfi nem vette feleségül,mert szajhának tartotta. " ha a pasi sem válogatta akkor ilyen típus, ha ő igen de a csajtól meg mást vár akkor az az tipikus uralkodó-bántalmazó egoista
2010. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Ez egyáltalán nem új divat. Régen is volt egy csomó ilyen, csak akkor még, ha kiderült, hogy gyereket vár a lány, gyorsan összeházasodtak, nem várták meg, amíg látszik. Olvastad a Régimódi történetet Szabó Magdától? Abban is van ilyen. De hogy ne menjünk túl messzire, az én dédim jó kedélyű, ugyanakkor nagyon szigorúan vallásos asszony volt, aztán mit ad Isten, a nagymamám valahogy hét hónapra született. :))
2010. jún. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!