Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jól érzem vagy alaptalan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jól érzem vagy alaptalan?

Figyelt kérdés

Adott egy család, melyben látszólag minden tökéletes. Legalábbis a férjem. Én már kevésbé. Itt jönnek a problémák…

Igazából az egész házasságunk olyan mintha véletlenekből álló sorozata lenne, gondolok én itt arra, hogy talán mindez csak egy “szerencse” műve.

Férjem tudniillik egy rendes családból származó diplomás mérnök, a család büszkesége. Igen,igazából tényleg okos és tehetséges, ez a munkahelyén is megmutatkozik. Tanulmányai miatt későn kezdett el igazán “csajozni”, 23 évesen is a fiatalabb korosztályt választotta, akik természetesen nem tolerálták ilyen jól a tapasztalanságát ilyen téren mint én. Igazából jókor voltam jó helyen, de mint legelső nő az életében, szerintem fogalma sincs arról, hogy nálamnál mennyivel jobb nők is vannak. Szerintem az, hogy belém szeretett annak köszönhető, hogy nem volt még viszonyítási alapja és szegény pedig megmaradt nálam és ez azért szerintem köszönhető a kislányunknak is, aki házasság előtt érkezett…

Persze lehetne mondani, hogy mindez csak az önbizalomhiányom forrása, de ez azért nem teljesen alaptalan és itt kezdődik el minden.

Habár én is egy diplomás nő vagyok, jó, persze fele annyit érő diplomával mint amivel ő rendelkezik. Egyetem alatt szültem lányomat, így utána is végeztem el, csupán 1 évet tudtam hivatalosan is dolgozni. Én roma vagyok, ebből adódóan pedig vannak köztünk különbségek. Igazából nagyon sok. Problémás múltam van. Anyukám és testvérem beteg lett, ami szintén hozott némi problémát.

Szóval lényegében egy problémás lány került be egy tökéletes kis háborítatlan családba és próbál, úgy ahogy alkalmazkodni. Sajnos ezt a rokonság is érzékelteti…

Habár boldogok is lehetnénk együtt, mégsem tudok azzal azonosulni, hogy én belecsöppentem az életébe. Úgy érzem mintha hibàt követtem volna el, mintha elvettem volna a lehetőséget tőle, hogy egy hozzávaló nővel éljen. Én egyébként szeretem őt, mindennél fontosabb nekem de nem tudom elviselni, hogy nem érzem az idetartozást. Nem érzem, hogy én vagyok az igazi.

Szerintetek?



2023. márc. 9. 01:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy azért tudtam 1 évet dolgozni, mert közben kismama lettem…
2023. márc. 9. 01:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt inkább a férjedtől kéne kérdezni hogy alaptalan-e. Másold ki és küldd el neki.
2023. márc. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A férjem erre nem mond semmit…
2023. márc. 9. 01:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem mond semmit? Elmondod neki, o meg bamul kukan, vagy mi? Mert megnyugtatlak, ha nem tud normalisan kommunikalni akkor nem, nem erdemel nalad jobb not es inkabb orulhetne, hogy legalabb te vagy neki. (Bar semmi olyat nem irtal, ami alapjan ne lennel “eleg jo” no, de induljunk ki abbol, amit te erzel.)

A problemas mult total lenyegtelen, betegsegek meg akarki csaladjaban elofordulnak. Inkabb keress egy pszichologust, de ha a ferjed nem tud veled normalisan beszelni, ott tenyleg baj van, csak nem veled.

2023. márc. 9. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs probléma, akkor generálj.

Igen, ez önbizalomhiány. Dolgozz magadon és nem lesz baj.

2023. márc. 9. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ci. gány vagy, de diplomás :)

Asszem itt el is felejtheted, hogy Ci. gány vagy :D

Lehet ezekért maradt veled, mert első voltál meg a gyerek de

Az fel sem merült, hogy azért mert nem vagy hülye? :D

Beszéld ezt meg a férjeddel és kicsit próbáld mindennek a jó oldalát nézni. És igen, az élet sokszor véletlenek sorozata és te döntöd el élsz e ezekkel a véletlenekkel :)

2023. márc. 9. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha nincs probléma, a nők generálnak maguknak. 🤣
2023. márc. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A problémát Te magad generálod. Az írásod alapján nem annak tűnsz aki a "na mhivan tezsvír" kategóriába tartozik. Nem a származás számít, hanem hogy milyen ember vagy. Tanultál és ez már önmagában több, mint ahova sok roma (különböző okoknál fogva) eljut.


De mégegyszer hangsúlyozom, nem a származás számít, hanem az ember. Ő téged választott. De ezzel a borzasztó önbizalomhiánnyal és aggódással fogod elrontani a saját kapcsolatod. Keress fel egy szakembert, hogy ezen dolgozzatok.

2023. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is itt csak az önbizalomhiány a gond, semmi más :)
2023. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg az a gond, hogy a család és férj valamilyen módon kimutatja, hogy te csak egy mocskos cigány vagy. Ami hogyha így van, akkor vagy beolvassol nekik egyet, vagy otthagyod az egész pereputyot. Ha meg tévedek, akkor szedd össze magad, ne hidd el, vagy kreáld ki magadnak, hogy te kevesebb vagy csak azért, mert cigány vagy és a családoddal együtt nem a legjobb múlttal rendelkezel.

Diplomás nő vagy, akkor miért hiszed, hogy alacsonyabban vagy a ranglétrán, vagy mint ember vagy mint ő(k)? Nem a nemzetiség, vagy az etnikum dönti el ki milyen ember, hanem maga az ember természete és viselkedése.

Talán jól jönne neked pszichológus, vagy önbizalomnövelő könyvek, cikkek és csoportok, amik direkt arra hajtanak, hogy több bizalmad legyen önmagad felé.

2023. márc. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!