Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Váláskor ki fizet kinek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor ki fizet kinek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk házasok. Van fele-fele arányban egy családi házunk, amit még a házasság előtt szereztünk. Azt mondja a férjem, hogy ha én akarok elválni akkor nekem kell fizetnem neki ha elakarok menni, nem akarok már a házban lakni. Ez igaz? Mert én úgy tudtam hogy teljesen mindegy ki akar elválni, aki elhagyja a házat nem annak kell fizetni, hanem aki ott akar maradni.
2023. máj. 4. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik fél marad, az fizeti a felét annak, aki elmegy. Ha nem akarja, akkor el kell adnotok a házat.
2023. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ki akar elválni.

A házasság előtt szerzett vagyona mindenkinek jár.

Ha egyik fél ott marad a házban, akkor neki ki kell fizetnie a másiknak a részét (és természetesen akkor ő lesz a 100% tulajdonos a földhivatali tulajdoni lapon is).

Ha egyik fél sem tudja a másikat kifizetni, vagy nem tudnak megegyezni, melyikük maradjon, akkor el kell adniuk a házat és az árát elosztani a házasság előtti tulajdon arányában.

2023. máj. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy hogy lehet úgy összeházasodni, hogy ilyen alap dolgoknak nem jártok utána? xd Én még házas sem vagyok, mégis képben vagyok, mivel járhatna egy válás.
2023. máj. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Te jobban jársz ha felkeresel egy ügyvédet, mert látom nem vagy tisztában a jogaiddal. Kérj egyszeri jogi szaktanácsot (kb. 20-35 ezer Ft). Ő majd személyre szabottan (a nálatok fennálló helyzetre) elmondja, hogy milyen jogaid vannak neked, és milyenek a férjednek (van e valamilyen közös hitel, gyerekek, örökség stb). Megéri kifizetni azt a pénzt, és akkor biztos hogy minden jogszerű lesz.

Az is érdekes megfogalmazás hogy a "házasság előtt szereztétek a házat"!

Erről gondolom van hivatalos papír, mármint a tulajdoni hányadról.

2023. máj. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. A válás és a vagyonmegosztás két különböző dolog.


"hogy ha én akarok elválni akkor nekem kell fizetnem neki ha elakarok menni, nem akarok már a házban lakni."


EZt nem értem. Az fizet, akié a ház marad. Nyilván.

2023. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
He? Mármint hagyd ott a házat és még fizesd is ki a ház felét, amiből kiköltözöl? Ezt hogy matekolta ki? 😃 Az fizet a másiknak, aki a házban marad hisz neki kell megvennie a ház másik felét.
2023. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ezt így senki nem fogja tudni megmondani neked, mert nem ismerjük a hátteret, mit jelent azt, hogy házasság előtt vettétek?


Kinek a pénzéből, kinek a nevére, mi hogy van? Ez bonyolultabb annál, mintha házasság utáni vagyonközösségben szereztétek volna, itt hogy adjunk választ a, részletek nélkül?

2023. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7


Valszeg együtt éltek már a házasság előtt és akkor vették. Ez esetben az is közösvagyon.

2023. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!