Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor, ezek az opciók...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor, ezek az opciók működhetnek jogilag?

Figyelt kérdés

- Válás. A gyerek az anyánál marad, a férjével közös lakásban. Ilyenkor mondhatja-e a férj, hogy a lakása részét odaadja a nőnek + gyerekének, de 0 forint gyerektartást fizet?


- Lehet-e egyben kifizetni a gyerektartást, 20 éves korig? Azaz a havi pénzt felszorozza, és egyben odaadja. De később semmit nem követelhet tőle a nő?


- Pénz helyett, másban is lehet "fizetni"? Pl.: ingyen lakhatás, autó hitel átvállalása, autó, telek, műtárgy,...persze korrektül felértékelve!



Igen, tudom, hogy a jogi rovatban jobb helyen lenne a kérdés, de én közvetlen tapasztalatokat akarok hallani...olvasni, érintettektől.


Köszönöm a válaszokat!


2022. nov. 15. 10:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Válás. A gyerek az anyánál marad, a férjével közös lakásban. Ilyenkor mondhatja-e a férj, hogy a lakása részét odaadja a nőnek + gyerekének, de 0 forint gyerektartást fizet?


Igen, pontosabban értékegyeztetéssel működik ez.

2022. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

1-es vagyok, véletlenül elküldtem.


A másik kettőről nemigen hallottam példát. A második nagyon hasonlít az elsőhöz, ill. még annál is mobilisabb érték a pénz, amit be lehet tenni bankba, és kamatozik, miközben minden hónapban fölveheti az anya a gyerektartás összegét. Szóval azt szerintem minden további nélkül jóváhagynák.


A többi az necces. A gyereknek nem érdeke, hogy pl. egy műkincs tulajdonosa legyen, miközben a napi lakhatására és megélhetésére kéne a pénz.


És szinte bizonyosan csak közös megegyezéssel lehetséges az első kettő is (amit a bíróság jóváhagyna).

2022. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. "A többi az necces. A gyereknek nem érdeke, hogy pl. egy műkincs tulajdonosa legyen, miközben a napi lakhatására és megélhetésére kéne a pénz."


De a gyerek érdeke, hogy van egy X összeget érő tárgy, ami eladható, mintsem az apa 4 hónap múlva közölje, hogy bocsi, nincs pénz, csődbe mentem. Vagy meghal.

2022. nov. 15. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A szülők megállapodhatnak abban is, hogy a gyermekétől különélő szülő a tartási kötelezettségének megfelelő vagyontárgy vagy pénzösszeg egyszeri juttatásával tesz eleget"


Az autóhitel azért elég necces.

2022. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatja. De számít, hogy mennyi a lakás értékenek a fele, mikor lesz nagykorú a gyerek. Általában 18 éves korig jár a gyt.Ha 16 már a gyerek, és még a 2 évre járna mondjuk 1illio Ft,de a lakás fele 20 millio, nyilván nem reális.
2022. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Válási mediáció válasza:

Elméletben mindhárom verzió működhet bizonyos feltételek mellett, amit már a korábbi válaszadók is kifejtettek. Nyilván nem mindegy, hogy milyen stabil pl. az anya háttere, tud-e gondoskodni a gyermekről 10 év múlva is, ha 10 évre kiváltjuk pl. egy egyösszegű juttatással vagy vagyontárggyal a tartásdíjat.

Ilyen esetben viszont közös megállapodással szükséges válni és a megállapodás keretein belül kell ezeket a kérdéseket tisztázni.

A közös megállapodás kialakítását válási mediátor tudja segíteni: [link]

2022. nov. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!