Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gyakori veszekedés a pénz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyakori veszekedés a pénz miatt. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

9 éve vagyunk együtt, mióta összeköltöztünk (7év) közös kasszán vagyunk. Ez úgy néz ki, hogy vannak az állandó költségek (hitel,telefonszámla, rezsi,biztosítás) amiket a férjem számlájáról fizetünk ki, ami marad belőle az általában megy a megtakarításba, én a saját fizumból fizetem a kaját, háztartási dolgokat, kivételes kiadások stb. Az utóbbi időben kevesebbet tudunk jóval félretenni, mert az én fizum (380ezer) sajnos nem elég mindenre már jó ideje. Kajára alsó hangon elmegy 250.000, aztán ugye vannak más kiadások is pl.tankolás, öltözködés, programok, 2 cicánk van stb. Ezen a férjem folyamatosan ki van akadva, nem érti meg, hogy tényleg ennyire drága a bolt, és elvárná, hogy ugyanazok az ételek legyenek, mint eddig, de ne költsek többet. Mondtam neki, hogy ha spórolni akar csak a kaján tudunk, de akkor az a jelenlegi színvonalunk rovására is megy. Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt, halat, sütiket, üdítőket veszünk, és ezeknek nagyon durva áraik vannak. Mivel Ő nem igazán jár boltba, így nem méri fel. Már napi szinten vitatkozik velem, ma is pl, hogy még csak egy hete kaptam fizetés, de már kevesebb, mint 200ezer van a számlámon, és még nem voltam a havi nagybevásárláson.

Folyton idegeskedünk a pénzen, sok a feszkó emiatt, és mindig megkapom, hogy nem tudok vigyázni a pénzre. Hiába mondom, hogy akkor cseréljünk, mert közel azonos a fizetésünk, de nem, neki így kényelmes. Már elegem van, hogy ez napi szinten téma. Van, aki talált már erre megoldást?


febr. 15. 21:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Válás rá a megoldás.
febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Legyetek külön kasszán és nézze meg mennyi halat meg süteményt tud enni.
febr. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Esetleg megoldás lehet, ha elteszed a blokkokat és mondod neki, hogy nézze át és a nem kívánt tételeket karikázza be.


De az is jó, hogy cseréltek és lássa, hogy ő mit mennyiből tud kihozni.

febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Amióta a gyerekeink megszülettek, nálunk a férjem vásárol. Még soha egy szava nem volt, hogy sok pénz fogy kajára/háztartásra. Pedig az ő laktózmentes és szénhidrátszegény diétája miatt elhiheted, hogy sok pénzt "megeszünk". A te férjedet gondolom nem lehet elzavarni vásárolni. Mert akkor rögtön tudná, merre folyik a Lánchíd...
febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
57%

Itt sajnos a te esetedben igazából nem a pénz a probléma hanem te. Belőled van elege és a pénz csak jó kifogás rá. Ha ő szeretne, tisztelne akkor bedobta volna, hogy keress más munkahelyet ahol jobban fizetnek, vagy ő menne máshová dolgozni. Mivel nem írtad gondolom ilyesmire sor nem került és nem is akarja kicserélni a szerepeket. Na hát azért, mert csak egy púp vagy a hátán.

"Érdekes", hogy arra jó vagy, hogy bevásárolj, de annyira mégse, hogy normálisan álljon a helyzethez.

Karikázhatsz te millió blokkokat is akkor is mérges lesz rád. Fölöslegesen csinálsz bármit, ő megunta a veled való életet és legszívesebben menekülne.

febr. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el párszor magaddal bevásárolni. Akkor tisztába kerül az árakkal.
febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
56%
Mi majdnem váltunk emiatt. Helyette megalkottuk a külön kassza intézményét, azóta no problem :) azóta máshogy látjuk a dolgokat, jobban tudunk spórolni, és még saját megtakarításba is tudok rakni (ő is, én is), ami előtte elképzelhetetlen volt, mert bármennyi plusz pénz volt, valahogy mindig elapadt hónap végére.
febr. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
44%

ne vegyél üdítőt, túlárazott drága vackok. Nem kell minden hónapban ruhát venni, nem kell a wc-re is autóval járni és akkor nem sok a benzin. Keresni kell jobban fizető munkát mind a kettőtöknek.


Bár, szerintem ha fejenként 1 millát keresnétek, akkor is ugyanígy állnátok anyagilag.

febr. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
67%

8#


"Bár, szerintem ha fejenként 1 millát keresnétek, akkor is ugyanígy állnátok anyagilag."


Ezzel egyetértek. Mert akkor valószínűleg nagyobb lakás/ház lenne, drágább autó, amiket több pénz fenntartani, meg mégtöbb felesleges vacak.


A bevételek növelése és a kiadások csökkentése a megfelelő irány.

febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
Részletes költségvetés (blokkonként, de akár tételeként) vezetése 2-3 hónapig, és akkor megmutathatja, hogy szerinte melyik tételeket ne vedd meg, vagy miből vegyél kevesebbet.
febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!