Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság csak egy papír?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

Páromnak nagyon nem. Nekem mint nő, igen.


Nálatok ez hogy van?


Én úgy gondolom hogy a házasság csak egy papír, amivel több közünk, jogunk lesz egymáshoz. Néhány dologban könnyít az életünkön.

Párom szerint óriási elköteleződés és lelkileg nagyon fel kell rá készülni.

Meg tudom érteni őt. Neki amúgy is nehezebb. El kell határoznia magát, megvenni a gyűrűt, feltenni a kérdést.

Én úgy vagyok vele, hogy össze költözésünk után 6 hónappal már olyan mint ha házasok lennénk. Ennek két éve. Ha elvenne, a nevemen kívül csak annyi változna hogy aláírhatok helyette, meg 1-2 apróság.

Eleve, ha össze költözök a szerelmemmel, azt komolyan veszem.


Nyilván könnyebb kilépni a kapcsolatból így, mint egy házasságból. De vannak olyanok is, akik tojnak arra hogy házasok és simán lelépnek válás nélkül.


Kinek mit jelent a házasság?

Azt is írd oda hogy férfi vagy vagy nő kérlek.



márc. 14. 05:15
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
95%
Csak egy papír, ja, mint egy adásvételi, minek is az. Akkor csak papíron írássa rám vki a házát, légyszi.
márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
13%

"Kinek mit jelent a házasság?" - nekem spec azt, hogy aláveted a párkapcsolatodat az állam vagy/és valamelyik egyház szabályainak, hiszn az állam vagy az egyház nevében nyilvánítanak házassá. F.


"#4 Sosem értettem ezt a csak papír felfogást. Ha annyira csak egy papír lenne, nem esne nehezére sokaknak aláírni." - ha hiszed, ha nem, az embernek vannak elvei... és eszerint lesz számára kívánatos vagy épp nem kívánatos jogi aktus, és azt igazoló papír... mi spec megvagunk nélküle vagy negyed százada... ami nagyjából a duplája az átlagos házasságok időtartamának ma Magyarországon...

márc. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
65%

Én szívesen házasodnék, de pont a közös pénzezés tart vissza.


Amúgy érzelmileg nekem nem ad semmit, nem érzem magasabb szintnek, de tudom, hogy mások úgy gondolnak rá. Szeretném, hogy a párom jogilag is a hozzátartozóm legyen.

N

márc. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
77%
Az exfeleségem szerint is csak egy papír. Megcsalt, elváltunk, a két gyereket otthagyta rám.
márc. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
69%

Annyiból "csak papír", hogy nem változtat semmit a kapcsolaton: már előtte is együtt éltek, már előtte is "foglaltak" vagytok. Sokkal nagyobb változás összejönni/összeköltözni valakivel, mert ekkor szűnik meg a szingli lét, mint megházasodni, amivel túl sok minden nem változik.


Viszont annyiból nem "csak papír", hogy ennek erős érzelmi háttere van, változik a megszólítás: férj és feleség lesztek. Ha akarjátok, változik a nevetek. Jogi helyzetetek változik. Ez nem csak egymás felé, de a világ felé főleg egy kinyilatkoztatás, hogy nem csak hogy együtt vagytok, de rohadt komolyan is gondoljátok. Egy jó bázis a házasság a gyerekvállaláshoz is. Lelkileg egyfajta megérkezés, révbe érés.


Én tavaly év végén házasodtam.

márc. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak egy papír lenne bárki aláírná. Pont annyira csak egy papír mint egy szerződés, tulajdoni lap vagy a pénz.
márc. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Nézetünk szerint is több, mint egy papír, főleg így, közel 60 év házasság után..
márc. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
0%

Semmi értelme

Valaki ezt is csak kitalálta a múltban, most meg a birka emberek mennek egymás feje után.

Most Komolyan mi az a házasság? Mi értelme van?

márc. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
20%

A házasság egy gazdasági-vagyoni szerződés. Nagyon erős elköteleződés jogi szempontból.

Erre akkor jössz rá amikor válni akarsz.

Teljesen más vagyoni helyzetű emberek között abszolút nem ajánlom a házasságot.

márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
13%

A házasság csak az emberek képzeletében szól az érzelmekről, valójában ez egy tulajdonviszonyokat befolyásoló gazdasági szerződés.

Mindenkinek ajánlom hogy kössön mellé házassági szerződést is.


Logikusan attól hogy feleségül veszel valakit NEM FOGOD JOBBAN SZERETNI. Viszont elköteleződsz mellette pénzügyi értelemben is.


F


19-es voltam.

márc. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!