Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság csak egy papír?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

Páromnak nagyon nem. Nekem mint nő, igen.


Nálatok ez hogy van?


Én úgy gondolom hogy a házasság csak egy papír, amivel több közünk, jogunk lesz egymáshoz. Néhány dologban könnyít az életünkön.

Párom szerint óriási elköteleződés és lelkileg nagyon fel kell rá készülni.

Meg tudom érteni őt. Neki amúgy is nehezebb. El kell határoznia magát, megvenni a gyűrűt, feltenni a kérdést.

Én úgy vagyok vele, hogy össze költözésünk után 6 hónappal már olyan mint ha házasok lennénk. Ennek két éve. Ha elvenne, a nevemen kívül csak annyi változna hogy aláírhatok helyette, meg 1-2 apróság.

Eleve, ha össze költözök a szerelmemmel, azt komolyan veszem.


Nyilván könnyebb kilépni a kapcsolatból így, mint egy házasságból. De vannak olyanok is, akik tojnak arra hogy házasok és simán lelépnek válás nélkül.


Kinek mit jelent a házasság?

Azt is írd oda hogy férfi vagy vagy nő kérlek.



márc. 14. 05:15
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
71%
Nekem fontos, nekem nem csak egy papir. A ferjemmel vallalok gyereket, nem a pasimmal. Mi pl kotojelesen felvettuk egymas nevet, jo erzes ranezni a gyurukre is, es (sajnos vagy nem sajnos, ezt mindenki maga dontse el) komolyabban is veszik a hazas embert, legalabbis az en tapasztalatom alapjan, es a kornyezetemben is. Szamomra ez a legmagasabb lepcsofok.
márc. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha valamelyikőtök meghal és azon megy a vita, hogy ki örökölte a házrészt/házat, akkor derül ki, mennyit ér az a papír. Én is baromira megtisztelve éreztem magam, mikor 4 év után hajlandó volt megkérni a kezem, miközben az a vicc, hogy a saját különvagyon házrészem halálom esetén az övé lesz és megoldotta magának egy életre, hogy ne albérletben kelljen élnie.
márc. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nemcsak egy papír. Hanem egy hivatalos elköteleződés. Nekem amúgy inkább a ceremónia a fontos, hogy ezt kijelentjük mindenki előtt, de a papír ennek számomra egy szép megkoronázása, hogy hivatalosan is jegyezve van. Nekem ez spirituálisan többet jelent, mint ellenni egymás mellett, mint a befőtt.
márc. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

12-nek

4-es vagyok

Ha figyelmesen olvastad volna, amit irtam, akkor értetted volna, hogy leirtam, a kapcsolat nem változik tőle. Ami előtte működött, az utána is fog, ami előtte is rossz volt, az utána is az lesz. Vannak szar házasságok es jó élettársi kapcsolatok. Ugyanakkor az élettársi kapcsolatban történő szakítást valami miatt mégsem tartja nyilván senki, úgyhogy biztos vagyok benne, hogy sokkal több szakítás, mint válás történik. Ti szerencsések vagytok.

Egyébként én nem az egyház, sem az állam színe előtt nem akarok házasodni, a mi esküvőnk a szabadban lesz es nem pap ad össze minket. Nekem fontos, hogy ha bármi történne velem, a párod döntsön a sorsomról, én szeretnek a legközelebbi hozzátartozója lenni.

Egyébként milyen érdekes, én semmi negativat vagy pejorativat nem irtam a hozzaszolasomban a nem házasokra vonatkozóan, de te már azzal jössz, hogy csak a “rendszer szolgája” lehetek :D

márc. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
51%

#24 "Egyébként én nem az egyház, sem az állam színe előtt nem akarok házasodni, a mi esküvőnk a szabadban lesz es nem pap ad össze minket." - szép elképzelés, csak éppen másként nem tudsz, hogy az hivatalos legyen, az állami a kötelező elem, az egyházi fakultatív... a helyszínnek nincs igazán jelentősége, az anyakönyvvezető ugye így is úgy is a magyar családjogi törvény nevében jelent ki házastársaknak

"de te már azzal jössz, hogy csak a “rendszer szolgája” lehetek :D"???? Semmi ilyesmit nem írtam... sőt még azzal sincs komoly bajom, ha valakinek megfelelnek az állam és/vagy valamelyik egyház szabta keretek - csak az nem én vagyok.

márc. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%
És miért is baj az anyakönyvvezető ? Gondolom, ha gyereked születik, róla sem kell a születési anyakönyvi kivonat, mert fuj, állam?
márc. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Ha pl. kórházba kerül a párod, még információt sem adnak az állapotáról, ha nem vagytok házasok, mert jogilag nem vagy közeli hozzátartozója. Lehet, hogy 20éve együtt éltek, de ha pl. helyette kell dönteni egy életmentő beavatkozásról,vagy hogy lekapcsolják-e a gépről, nem te fogsz dönteni, hanem a szülei vagy a testvérei, még akkor is, ha X éve nem tartják a kapcsolatot.

Tudom szélsőséges eset, de megtörténhet.

márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
29%
27, nevelőapukám írt alá mindent, mikor anyum kórházba került, nem voltak házasok.
márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
29%

27#


Ez biztos nem igaz, mert én dönthettem a párom dolgairól úgy, hogy nem voltunk házasok. Ő adta neg az adataimat mikor kórházba került.

márc. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
100%

29. Mikor az egyik barátnőm pasija kórházba került,nem engedték be hozzá és nem kapott semmilyen tájékoztatást az állapotáról mert nem közeli hozzátartozó, nem voltak házasok, csak 8 éves együttélős kapcsolat, de hivatalosan senkije. A barátnőm sírva hívta a pasija anyját, hogy menjen be, mert neki nem mondanak semmit. ( Autóbaleset volt amúgy, eszméletlenül, csomó sérülésssel vitték be, örültek hogy sikerült újraéleszteni, nem még adatokat diktàlgasson be szerencsétlen.

Ennyit arról, hogy csak egy papír.

Mikor az én férjem került kórházba, tőlem kértek személyit, hogy mégis kije vagyok, mivel felvettem a vezetéknevét a sajátom mellé, így ez elég volt hogy beengedjenek és azonnal tájékoztattak is. ( Lehet kórháza /orvosa válogatja, hogy ki tartja be ezeket, de hát aki kockáztatni akar, hogy semmit sem tudhat meg a párjáról ha gáz van, csak tegye)

A pár akikről írtam, egyébként ezek után 1 éven belül összeházasodtak, mert nem akartak még egy hasonlót. Pedig ők amúgy nem tervezték, addig nem volt fontos, nem érezték át annak a " papírnak" a fontosságát, meg is bànták.

márc. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!