Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A házasság csak egy papír?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házasság csak egy papír?

Figyelt kérdés

Páromnak nagyon nem. Nekem mint nő, igen.


Nálatok ez hogy van?


Én úgy gondolom hogy a házasság csak egy papír, amivel több közünk, jogunk lesz egymáshoz. Néhány dologban könnyít az életünkön.

Párom szerint óriási elköteleződés és lelkileg nagyon fel kell rá készülni.

Meg tudom érteni őt. Neki amúgy is nehezebb. El kell határoznia magát, megvenni a gyűrűt, feltenni a kérdést.

Én úgy vagyok vele, hogy össze költözésünk után 6 hónappal már olyan mint ha házasok lennénk. Ennek két éve. Ha elvenne, a nevemen kívül csak annyi változna hogy aláírhatok helyette, meg 1-2 apróság.

Eleve, ha össze költözök a szerelmemmel, azt komolyan veszem.


Nyilván könnyebb kilépni a kapcsolatból így, mint egy házasságból. De vannak olyanok is, akik tojnak arra hogy házasok és simán lelépnek válás nélkül.


Kinek mit jelent a házasság?

Azt is írd oda hogy férfi vagy vagy nő kérlek.



márc. 14. 05:15
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
80%
29! Igen, ha eszméleténél van, meg tudja adni az adataid, meghatalmazást is írhat, de ha pl.autóbalesete van és eszméletlen állapotban van, akkor erre nincs mód...
márc. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
21%

A házasság 90%-ban egy vagyonközösséget jelent, egy gazdasági-pénzügyi szövetség 2 ember között.


Jogilag ennyi. Például ha a házastársad kórházba kerül és te nem látogatod annak SEMMILYEN JOGI KÖVETKEZMÉNYE NINCS.

Tehát a házasság még csak nem is egy kölcsönös segítségnyújtási egyezmény...


Ugyanakkor ha a vagyont nézzük, akkor minden szerzett ingatlan, ingóság olyan mintha fele-fele lenne a részetek, miközben jóllehet az egyik félnek jóval több érdeme van abban.


A házasság 21. századi formájában egy totál félreértett konstrukció, érzelmi töltettel ruházzák fel, miközben ez a "papír" tök másról szól.

márc. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
77%
32: nem félreértett, csak különböző embereknek különböző dolgot jelent. Nem vagyunk egyformák, ezt kellene felfogni. Régen is volt, aki érzelmi töltettel töltötte fel, nemcsak 21. századi "úri muri" ez a fajta gondolkodás.
márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
26%
#26, a történet természetesen NEM az anyakönyvvezető személyéről szól. Hanem arról az elvről, hogy egyetlen állam, egyetlen egyház se akarja eldönteni, hogy mi a helyes és mi a nem helyes a mi kapcsolatunkban. Tehát a helyett, hogy "én egy felesleges papírnak tartom a házasságot" ekvivalensen mondhatnám azt is, hogy anarchista vagyok, nem fogok önként felvállalni olyanféle "rendet" meg a "normákat" amit akár ki is hagyhatok az életemből. Hogy a párommal a mi kapcsolatunkban mi a helyes és mi a helytelen, azt csak ketten dönthetjük el, mi magunk... nem adok benne szót semmiféle törvényhozásnak meg semmiféle vallás istenének...
márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
18%

Az, csak egy papír, aztán jön a szívás, HA esetleg elváltok.

Elég ha a másik fél nem akar válni és mindenféle szrságokkal húzza a dolgot - ismerősi körben 4 éve! húzódik a válás.


Szóval... nekem nyolc, nem vagyunk házasok, nem is akarok házasodni.

márc. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
41%

A kórházba meg egyébként is beeengednek, mert van nyilatkozat amit szépen kitöltesz és nálad van - vagy a lakásodban.


Mi is kitöltöttük aláírattuk, bármi van, barát-barátnőként látogathatunk és dönthetünk a másikról.

márc. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
82%

Apasági nyilatkozat, kórházi nyilatkozatot stb.

Számomra ezek megalázóak lennének, mintha nem is lennénk egy család (jogilag nem is)

Mindent nyilatkozatokkal kell bizonygatni? Miért nem lehet akkor szépen összeházasodni, ha két ember szereti egymást és együtt tervezi a jövőjét?

márc. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%
Durva gazdasági következményei vannak, amivel az itt lepontozók nem akarnak szembenézni és nincsenek tisztában. Elég fura, hogy a házasságkötés előtt ezekre nem hívják fel a figyelmet és így kötik a felek a szerződést fel sem mérve, hogy valójában mekkora gazdasági döntést hoztak. Nyilván szerelemben nem ezek a legfontosabb dolgok, de amikor lakhatásról, gyerekről kell majd dönteni, azonnal ez lesz a legfontosabb. Ráadásul bizony van, aki mindezzel nagyon is tisztában van és érdekből házasodik.
márc. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:

"Elég fura, hogy a házasságkötés előtt ezekre nem hívják fel a figyelmet és így kötik a felek a szerződést fel sem mérve, hogy valójában mekkora gazdasági döntést hoztak."


Teljes mértékig egyetértek. Egyáltalán úgy írnak alá valamit, hogy nem is teszik eléjük a szerződés pontos és részletes szövegét. Elképesztő az egész.

márc. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
20%
#37 " Miért nem lehet akkor szépen összeházasodni, ha két ember szereti egymást és együtt tervezi a jövőjét?" - nézd, mert talán más mást tart megalázónak mint te...Számomra pl az lenne a hihetetlenül megalázó, ha egy állam vagy/és egy egyház rám tudnák erőszakolni a mocskos rendjüket és az átkozott normáikat. Az én életemben ne akarjanak rendezkedni meg okoskodni!!!
márc. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!