Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik úgy érzik, hogy megtalált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik úgy érzik, hogy megtalálták a nagy Ő-t, azok egy idő után már nem is lesznek szerelmesek belé?

Figyelt kérdés
Olvastam itt, hogy valaki azt írta, hogy házasodni akkor kéne, amikor elmúlik a rózsaszín köd. De akkor már nem is szerelmesek? Akkor miért házasodnak össze? Ezt nem értem... :S

2012. okt. 12. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ. Én a rózsaszín köd elmúlását úgy értelmezem, legalábbis a saját életembe, hogy másképp vagyok szerelmes. Más úgy értelmezi, hogy maga a rózsaszín köd a szerelem és az elmúlik. Hogy ha tényleg elmúlik akkor minek marad 2 ember együtt, azt nem tudom.

Ezt jól megfogalmazni én úgy tudnám, hogy akkor kell házasodni amikor ismered a másikat mint a tenyered, nem látod jobban annál amilyen, és pont úgy szereted ahogy van, a hibáival együtt.

2012. okt. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hozzám 4 éve 2 hónapja és 11 napja jött a nagy Ő, nem akartam vele járni, de beadtam a derekam és nem bántam meg.

tegnap volt 2 hónapja, hogy összeházasodtunk.

Volt, hogy nem volt rózsaszin köd, csak szerettem, de aztán újra szerelmes lettem belé, ez mindössze 3x történt meg eddig és most újra szerelmesnek érzem magam.

Minden kapcsolatban eljön az az idő, mikor már nem szerelmes az ember csak szereti a párját, én is voltam igy, de én tudok belé újra és újra szerelmes lenni.


A házasságot meg az ember megérzi.

2012. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon el vagy tévedve. A rózsaszín köd az amikor mindent szépnek látsz, a párodat tökéletesnek.... stb. Amikor ez elszáll akkor meglátod a hibáít is DE ezekkel együtt is szereted. És sztem az sokkal mélyebb szeretet amit a kezdeti nagy hév után érez az ember.

Jah és ezért is mondják h utána kell házasodni mert a szerelem ugyan úgy megvan csak már tisztában vagyunk a másik hibáival. Most aki a nagy rúzsaszín ködbe házasodik bele az hamar el is válhat. Rájön a párja hibáira és lehet h nem tudja elviselni. Így elválik

2012. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, így már értem. :D
2012. okt. 12. 18:50
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szerelem nem múlik el, csak átalakul.

És nem szeretetté, ahogy mondják, mert ez nem szeretet, nem úgy fogod szeretni a párodat, mint a barátaidat, vagy anyukádat, hanem marad szerelem, csak már tisztán fogod látni, és nem "ködben", és nem remeg majd a gyomrod a találkozáskor, mert bízol benne, és biztonságban érzed magad.

De ez attól még szerelem, mert megmarad a szexuális vonzalom és a vágy is, csak ez már egy mélyebb szerelem, amikor "ismerve szereted" és nem "vakon szereted".

2012. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A rózsaszín köd nem egyenlő a szerelemmel. A rózsaszín köd a pillangókkal egyenlő, amik akkor repkednek a gyomrodban, mikor a kapcsolatotok elején meglátod a randikon, vagy mikor megcsörren a telefonod, és ő hív. Ez a köd természetesen felszáll, hiszen ha már 2-3-4-x éve vagytok együtt, és tudod előre, hogy azért hív, hogy hozzál a boltból tejet, akkor már nincs miért izgulni. Ennyi idő alatt az emberek összeszoknak, megismerik egymást, minden érzésüket, szokásukat, összecsiszolódnak. A rózsaszín ködből (ami szerintem nem szerelem, csak a kezdeti rajongás) tiszta és őszinte szeretet, szerelem és tisztelet alakul ki. Tegyük fel, hogy 2 hónap járás után megkérte volna a párom a kezem. A szívem az igen felé hajlott volna, hiszen imádtam, minden pillanatot vele akartam tölteni, és el sem tudtam képzelni, hogy mással legyek. Az eszem viszont nemet mondott volna, hisz ennyi idő alatt nem lehet kiismerni egymást, és a rossz tulajdonságokat elnyomja a rózsaszín köd, csak a jó oldalát látod a párodnak. Évek múltán már tudod mérlegelni, hogy vele akarod-e leélni az életed, és el tudnád-e viselni őt akár 50 éven át a jó és a rossz tulajdonságaival együtt is. Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de ez az én meglátásom és ezt most nem tudtam rövidebben összefoglalni.
2012. okt. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
tegnap 18:43 tökéletes megfogalmazás!!!!!!!!!
2012. okt. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes ez a rózsaszín köd, mert én 3 éve és 9 hónapja vagyok együtt a párommal, aki 3 hónapja a férjem, de én az elejétől kezdve teljesen észen voltam, nem volt totál vakság és agyelborulás, viszont még soha senkit nem szerettem ennyire, mint Őt! Pedig nekem is volt olyan rózsaszín ködös szerelmem 18 éves koromban, nem volt jó, bár az adott pillanatban, mikor vele voltam, nagyon-nagyon boldog voltam, de amikor elment tőlem, teljesen depibe estem és úgy éreztem, nélküle levegőt sem érdemes venni. Nagyon rossz volt az a rózsaszín köd, sokkal jobb felnőttként tiszta fejjel, okosabban szerelmesnek lenni. Igaz, hogy a rózsaszín köd az elmúlik hamar, de az igaz szerelem az sohasem. A miénk a férjemmel az elejétől fogva igaz szerelem és nem holmi múló rózsaszín köd. Mondhatom, sokkal tartalmasabb és jobb, mint a ködös. Én nem érzem úgy, hogy bármit is csökkent volna a majd 4 év alatt, sőt napról napra erősödik, ha lehet ezt még fokozni! Szóval a rózsaszín ködös kapcsolatban szerintem nem szabad házasságot kötni, mert hamar válás lehet a vége. A kérdezőnek sok boldogságot!
2012. okt. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8: Ez a rózsaszín köd is szerintem egyénenként változik. Van akinél csak rózsaszín szemüveg, másnál meg totál függőség. A depiből ítélve nálad is, és pl. nálam is. Nagyon kiborító tud lenni! :) De azért kezelhető ez is.
2012. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Szeretve lenni nem természetes dolog. Minden nap hálát kell adni érte, mert sokaknak nem vagy csak nagyon későn adatik meg. Ha minden napot áldásnak és csodának tekintesz és így is érzed, sosem múlik el a szerelem. 7 éve vagyunk együtt és napról napra jobban szeretem...de úgy igazán...belülről fakadóan...mindent odaadóan....feltétel nélkül...többet jelent nekem, mint a levegő. :)
2012. okt. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!