Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg ennyi érdek- illetve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyi érdek- illetve anyagi dolgokra épülő házasság van manapság? Hogy lehet a jólét miatt elviselni akár a megaláztatást is?

Figyelt kérdés

Olvasom itt az oldalon a kérdéseket és a kommenteket és ledöbbenek teljesen.

Csomóan írják hogy már hosszú-hosszú évek óta csak azért vannak együtt a párjukkal/férjükkel mert anyagi kényelmet biztosít számukra és a pénzért cserében még akár a megaláztatást, az elnyomást is elviselik.

Ez elég érdekes, nem? Egyszerűen nem tudom megérteni az ilyen nőket, azokat, akik ahelyett hogy felemelnék a feneküket és a saját talpukra állnának inkább befogják a szájukat és egy valamivel élhetőbb esetleg luxusabb életért napközben bejárónővé este pedig prostivá avanzsálódnak.



2013. márc. 24. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Inkább örüljünk annak, hogy ma már van lehetőség nem érdekházasságot kötni is. :)
2013. márc. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Addig örülj, amíg nem vagy ilyenbe benne!!! Sok helyen gyerek is van és megzsarolja a férj a nőt a gyerekkel-hány ilyet ismerek csak az én környezetemben is...

És igen akiket elnyomnak már nincs önbizalmuk nem mernek senkinek sem beszélni róla. Vannak látszólag jó házasságok is ahol max. akkor örjöng a férj ha a nő ellenszegül pl. válna.

És van olyan is ahol a minta apa kinyírta a gyerekeit fürdés alatt, mert tudta a feleségének ezzel okoz a legnagyobb fájdalmat-majd maga is öngyilkos lett a nő túlélte és gyászolja a 2 kisgyerekét -1000-szer megbánta talán hogy válni akart. mert akkor már inkább éljen együtt az elnyomott nő egy zsarnokkal, minthogy kinyírja a gyerekeit vagy elvegye a bekattant férj...

2013. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem azért nincs annyi, az itt található érdekházasságos kérdéseknek a 80%-a kamu.

Persze így is sok ilyen házasság van, de nem annyira durva a helyzet, mint ami a gyk alapján jön le. A párok túlnyomó része szerelemből/szeretetből házasodik.

2013. márc. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ilyen esetekben nem csak a pénzről van szó sokkal összetetebb és a férfiak körébe is sok az ilyen eset.

Van egy mélyen gyökeredző lelki beidegződés mert ilyen családi környezetben nötek fel.

Lelkileg labilisek tásfüggök, személyiség zavarosak, depreszióra hajlamosak.

2013. márc. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sokan vannak, akik alacsony keresetűek (vagy lehet, hogy inkább ez az átlagos), a kapcsolatuk rég megromlott, de összeköti őket a hitel, gyerek, és az, hogy külön-külön nem tudnának fenntartani egy albérletet, mert éhen halnának. Ez is egy fajtája az érdekházasságnak, de hát mindenki a saját szerencséjének a kovácsa, ezen kár merengeni, mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja.
2013. márc. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös

Ugyanezt akartam írni.

Magam is ebben vagyok és körülöttem még rengetegen. Harmincas párok vagyunk. Szerelemből házasodtunk, gyereket vállaltunk.

7-8 évvel ezelőtt elkezdtünk jól keresni. Erre alapoztunk és arra, hogy még jobb lesz...

Így lakást vettünk hitelre.


Na azóta fizetésünk (amikor éppen van munkánk) a töredéke sem a korábbinak, miközben a törlesztő a duplája a mostaninak, az egyéb megélhetési ktsg-ekről nem beszélve. Úgyhogy egy kegyetlen csapdahelyzetbe kerültünk. Ez a csalódottság, reményveszteség rossz hatással van a kapcsolatokra is. Már menekülnénk ebből a csapdából, de ott a gyerek és az anyagi kényszer.


Viszont látok egy másik folyamatot is. Ez a mai tizenévesekre jellemző. Nemrég egy 14 éves (általános iskolás) lány mondta azt válaszul egy kérdésemre (Miért rak fel ennyi sminket magára?), hogy gazdag pasi csak szép lányt vesz feleségül...

És sajnos igaza van. (Bár én erre 14 évesen még biztos nem gondoltam)

2013. márc. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez még semmi. Amúgy meg a legtöbb kapcsolat érdekkapcsolat, nagyon ritka az igazi barátság, vagy az igazi szerelem. Mindenki VALAMIÉRT van együtt a másikkal, nemcsak azért, mert szereti, ha szereti egyáltalán. Amúgy meg van abban valami, amit 6 mond, mert qurvul el a világ, tényleg egyre több a K, ezt sajnos mindenhol látom.
2013. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez nem ilyen egyszerű. A nők kiesnek a munkaerőpiacról a gyerekcszülés után. A férfi közben karriert fut be. Melyik 40-45 éves elvált vagyontalan nő tud új életet kezdeni?

80 eft-os fizetésből melyik nő tud lakást bérelni, 2 gyereket nevelni. Ha a férj keres 300 eft nettót akkor aztán a nő elveszítheti a gyerekeit.

És van egy mondás: Jut is marad is. ha nem válik el.

2013. márc. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%
Házaságok 85% valamilyen érdekből vagy kényszerből születik.
2013. ápr. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem régen is ez ment csak keveset beszéltek róla...
2013. ápr. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!