Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Idősebbek és tapasztalabbak:...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idősebbek és tapasztalabbak: érdemes megbocsátani ha csalódások, hazugságok miatt már nincs bizalom?

Figyelt kérdés

32N vagyok, 2 gyerekkel és nagyon szerettem az elején a párom. Idén lesz tíz éve, hogy megismerkedtünk. A legnagyobb baj, hogy ő mindennel kapcsolatban rövid távon gondolkodik, én meg pont az ellentéte vagyok ebben. Ő az a típus, aki inkább hónapokig hazudik, mert akkor éppen nincs kedve bevallani, megbeszélni valamit. Aztán mikor már nem tud mit kitalálni vagy mikor rájövök, felháborodva bevallja. Biztos én is hibás vagyok, hogy nem mer felém őszinte lenni, de nem tudom mi váltotta ezt ki nála. Amit tudok, hogy én sem vagyok egy angyal, mert ha valamit nem érzek jogosnak akkor annak hangot is adok és tudom, hogy néha nem a legmegfelelőbb módon. Ez tényleg annyira indok lehet, hogy inkább belehazudjon hónapokon keresztül, naponta a szemembe?


Most éppen külön élünk, mert a gyerekeknek nagyon nem volt jó már a légkör, de vajon tudnánk mi még igazán, egy életre szólóan egymással boldogok lenni?


Sokszor eszembe jutnak nagyanyáink, hogy vajon ők jól tették, hogy mindent megbocsátottak, elnéztek vagy akkor csak nem fért bele a társadalmi értékrendbe és inkább választották a látszatot csak, hogy ne kelljen kellemetlen megjegyzéseket, megvető pillantásokat elviselniük?



2014. ápr. 12. 09:39
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Ez ismerős sajnos. És egyre rosszabb volt rádöbbenni az újabb hazugságra, ami a sokadik utolsó után kapott legutolsó utáni esély után volt egy éve. Annyira nem akartam elhinni, hogy már jóval előtte megmondták totál egyértelmű, hogy nem őszinte velem én meg teljes meggyőződéssel kiálltam mellette, hogy nem, ezt már biztos nem tenné meg velünk. És mégis. Abban a pillanatban, ahogy megtudtam az igazságot éreztem végleg megszűnt a bizalom és, mint párom is létezni.

Csak az a "baj" , amit írtam is már, hogy alapból kedves ember. Ezért is tartunk még mindig úgy, hogy nem tudjuk mit szeretnénk igazából.

Merthogy ő sem biztos állítólag benne, hogy mit akarna ...

2014. ápr. 12. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!