Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz döntést hoztam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Megszöktem otthonról 20 évesen, mert apukám nem volt normális, anyukám meg nem volt hajlandó elválni. A vőlegényemnek ekkor volt külföldön egy normális állása, meg egy egyszobás albérlete.

Eljöttem hozzá, nekiálltam munkát keresni. Eleinte minden rendben ment. Egy hónapot voltam náluk a cégnél. Utána a cég csődbe ment. (Egy alkalmazott lenyúlt több milliót, majd eltűnt az országból)

Most mindketten munka nélkül maradtunk.

A vőlegényemnek egy barátja ajánlott munkát, ha tökéletesíti még a nyelvtudását, ezért ő jövő hónaptól suliba megy. Ez fél évig fog tartani.

Én már ott tartok, hogy bármit elvállalok, de félbehagyott egyetemmel és B1-es nyelvtudással (hiába jár mellé felsőfokú angol), még takarítani se vesznek fel. Vagy dolgoztatnak ingyen, mint megcsinálták nemrég is.

A vőlegényem nem szeretné, ha bármit elvállalnék, mert beteg a szívem, és még egy csomó egészségügyi gond.

Ilyenekre, hogy hoteltakarítás heti 5 nap 21 szoba (1 szobára van 10-15 perc) nem szívesen enged el, mert az felőrli az ember egészségét.

Legutóbb is takarítói ajánlatot kaptam, ezt most készülök elfogadni is. Hiába nem tetszik neki, segélyből nem jutunk előbbre, főleg, ha én is iskolába szeretnék járni.

(Nem veszekszem vele, mielőtt valaki ezt beírná, ugyanis értelmes felnőttek vagyunk, meg tudjuk beszélni, és érvekkel alátámasztani)

Ő nagyon félti az egészségem, ne az orvoshoz hordjuk a keresetem, én viszont mindenképp meg akarom próbálni.

Ha viszont sokáig nem kapok munkát, nem élhetek itt. Haza nem mehetek, mert nincs hová. A párom nem tud magyarul, ezért Magyarországra nem költözhetünk.


Rossz döntést hoztam, amikor kijöttem?


2014. nov. 3. 11:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nem! Hidd el,minden jóra fordul.Persze eleinte nagyon nehéz,de a legjobb döntést hoztad!
2014. nov. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
75%
Nincs olyan, hogy rossz döntés. Az adott pillanatban minden döntés a legjobb döntés. Az más kérdés, hogy azóta változtak a körülményeid. Most ezekhez a körülményekhez alkalmazkodva, vagy nem alkalmazkodva kell egy újabb döntést hoznod. Kívánom, hogy hamarosan megtaláld és megtaláljanak a lehetőségek. Addig kitartás!:), az élet sajnos nem mindig zökkenőmentes.
2014. nov. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 Andizsuzsi ***** válasza:

"Rossz döntést hoztam, amikor kijöttem?"


Ezt csak te tudod megítélni. Amikor úgy döntöttél, akkor is benne volt a pakliban, hogy nem lesz munkád. Amit nem értek, 20 évesen miért kellett szökni? Felnőtt ember lévén oda mész, ahova akarsz.

2014. nov. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ha az embernek olyan apja van, mint nekem, szó szerint meg kell szökni, hiába vagyok 20 éves.
2014. nov. 3. 12:03
 5/28 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Meggondolatlan voltal, sodrodtal az arral , most meg kint vagy egy idegen orszagban, es takaritoi munkakat vallalsz el.

Ha Mo-n befejezted volna az egyetemet elorebb lennel, lenne az ilyen eseteknel B lehetoseged. Dolgozhattal volna kicsit, utana rafekudhettel volna nyelvre. De igy... csapot-papot hatrahagyva. Hmm...

2014. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Nem tudtam befejezni, mert nem volt miből.

Ugyanis a szüleim állandóan terrorizáltak, nem adtak pénzt, éheztem koliban, a vőlegényem segített ki anyagilag.

Diákmunkára vadásztam, de nem vettek fel.

(Nem Magyarországon jártam, hanem egy kisebb szlovák városban)

2014. nov. 3. 12:08
 7/28 A kérdező kommentje:

6 évig tanultam ennek az országnak a nyelvét, nem akkor hallottam először, mikor jöttem.

A diplomát itt nem ismerik el, a párom is diplomás.

2014. nov. 3. 12:09
 8/28 anonim ***** válasza:
Szerintem az a rossz döntés, hogy most leparkoltatok egy olyan országban, ahol gyakorlatilag nincs perspektívátok. Miért nem mozdultok?
2014. nov. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Nincs hová.

A párom nem uniós országból származik, máshol nem fogadják, mint bevándorlót, csak Németországban. Anglia a cél, mindketten felsőfokon beszéljük az angolt, de neki európai állampolgárságot kell kapnia, hogy Anglia fogadja őt.

(Házasság nem játszik sajnos)

2014. nov. 3. 12:14
 10/28 anonim ***** válasza:
Akkor ez talán egy átmeneti állapot és akkor meg kell ragadni minden lehetőséget, hogy meg tudjatok élni és neked ne kelljen visszajönnöd Magyarországra.
2014. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!