Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Rossz döntést hoztam?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz döntést hoztam?

Figyelt kérdés

Megszöktem otthonról 20 évesen, mert apukám nem volt normális, anyukám meg nem volt hajlandó elválni. A vőlegényemnek ekkor volt külföldön egy normális állása, meg egy egyszobás albérlete.

Eljöttem hozzá, nekiálltam munkát keresni. Eleinte minden rendben ment. Egy hónapot voltam náluk a cégnél. Utána a cég csődbe ment. (Egy alkalmazott lenyúlt több milliót, majd eltűnt az országból)

Most mindketten munka nélkül maradtunk.

A vőlegényemnek egy barátja ajánlott munkát, ha tökéletesíti még a nyelvtudását, ezért ő jövő hónaptól suliba megy. Ez fél évig fog tartani.

Én már ott tartok, hogy bármit elvállalok, de félbehagyott egyetemmel és B1-es nyelvtudással (hiába jár mellé felsőfokú angol), még takarítani se vesznek fel. Vagy dolgoztatnak ingyen, mint megcsinálták nemrég is.

A vőlegényem nem szeretné, ha bármit elvállalnék, mert beteg a szívem, és még egy csomó egészségügyi gond.

Ilyenekre, hogy hoteltakarítás heti 5 nap 21 szoba (1 szobára van 10-15 perc) nem szívesen enged el, mert az felőrli az ember egészségét.

Legutóbb is takarítói ajánlatot kaptam, ezt most készülök elfogadni is. Hiába nem tetszik neki, segélyből nem jutunk előbbre, főleg, ha én is iskolába szeretnék járni.

(Nem veszekszem vele, mielőtt valaki ezt beírná, ugyanis értelmes felnőttek vagyunk, meg tudjuk beszélni, és érvekkel alátámasztani)

Ő nagyon félti az egészségem, ne az orvoshoz hordjuk a keresetem, én viszont mindenképp meg akarom próbálni.

Ha viszont sokáig nem kapok munkát, nem élhetek itt. Haza nem mehetek, mert nincs hová. A párom nem tud magyarul, ezért Magyarországra nem költözhetünk.


Rossz döntést hoztam, amikor kijöttem?


2014. nov. 3. 11:53
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Túl sok a bevándorló sajnos, már az angoltudást nem veszik semmibe.

Amikor a párommal dolgoztam a cégnél, ott a főnök orosz, tőlem csak angoltudást kértek.

Most már még egy takarítónőnek is felsőfokú német kell.

B1, B2 meg ilyenek sehová. Visszadobják az önéletrajzot.

2014. nov. 3. 12:59
 22/28 anonim ***** válasza:

Az egyik ismerősöm Hollandiába ment ki, angolul csak gagyogott, a magyart beszélte egyedül. Először szórólapozott, gyerekekre vigyázott, majd amikor angolul is már elég jól beszélt és értette a hollandot Mc Donald'sba dolgozott. Végül egy ékszerüzletbe kapott állást, eladóként. Beszél már angolul, hollandul, kicsit németül.

Tehát nem lehetetlen, csak meg kell próbálni. Oroszország miért nem játszik? Talán elmehetnétek a vőlegényed országába, míg nem szeditek össze magatokat kicsit anyagilag, elkezdenétek egy nyelvet is, és több lehetőségetek lehetne akár.

2014. nov. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Oroszul beszélek, az nem lenne gond, de ki tudja, engem fogadnának e. Főleg most, amilyen állapotok uralkodnak ott keleten...
2014. nov. 3. 13:03
 24/28 A kérdező kommentje:

Mekibe jelentkeztem én is több helyre.

Nem felsőfokú a németem, és nincs gyakorlatom, elküldtek. :(

2014. nov. 3. 13:04
 25/28 anonim ***** válasza:

Mindenre nem lehet a valaszod

Hazasodjatok ossze

Hogy lehet orokolt szivbetegseggel biztositas nelkul elni ??

Felelotlenseg

2014. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Én anno Svájcban voltam így, csak 0 helyi nyelvtudással.

Vannak ilyen administrative assistant állásokkal foglalkozó cégek, akik (handyman, személyi asszisztens, takarító stb személyzetet egyben visznek a céghez). A cég alkalmazottai forgóban nyomják több cégnél is, tehát mindig van munka. És mindig kell helyettes is, aki beugrik mikor a többiek szabin vannak.

Engem ide vettek fel, csak helyettesnek, mégis kb 60-70%ot dolgoztam egy hónapban. És így indultam el.

Másik megoldás még a részmunkaidő, vagy olyan rövid távú munkák, amíg mások mondjuk szülési szabin vannak. Az ilyen "beugróktól" nem várnak el annyit, elég az angol is akár, elég egy alacsonyabb végzettség is.


Én annak idején több mint 150 helyre jelentkeztem és abból lett egy ilyen állás. Nem állítom, hogy ez a tuti, de esetleg megpróbálhatod. Nekem remek ugródeszka volt.

A takarítónői munkából sajnos nincs erőlelépés.


Még egy ötlet, esetleg babysitter is lehetsz.


(Az önéletrajzodbe pedig annyi tapasztalatot írsz be amennyit csak akarsz. Beírod, hogy a cég megszűnt, referencia telefonszámnak meg beírod egy barátod, rokonod számát. Hívják fel ő meg majd bőszen dícsér a telefonban.)

2014. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__hazassag_..


Kísértetiesen hasonlít a két kérdés egymásra.

2014. nov. 4. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Orosszal és angollal én mindenképpen piackutatásban pályáznék, mert ott szükség van rá, mi is minimális némettudással, és felsőfokú angollal jöttünk ki, igaz, hogy a férjem informatikus.


Egyébként, ha átképzitek magatokat egy infós szakmába - ahogy én is tettem - utána sokkal könnyebb lesz angolul állást találni, legalábbis arra egyrészt van igény, másrészt jóval angyobb az angolul tudókat keresők/elfogadók aránya. Nekem az itteni munkaügyi kp. fizette a 3 hónapos kurzusomat, amiből 1 hónap intenzív némettanfolyam volt, 2 hónap szakmai átképzés. Emellett még rengeteget tanultam hozzá, minden este ismételtem és új dolgokat tanultam, majd elmentem gyakornoknak, és most lesz teljes állásom. Igaz, hogy ehhez kellett egy év, de sikerült, és innentől könnyebb lesz.


Nézzétek meg a hiányszakmákat, és azon belül is azokat, ahol angolul hirdetik az állást. Itt vannak olyan számítógépes infós tanfolyamok, amiket fizet az Arbeitsagentur: [link] rövidek, pár hónaposak, de legalább olyat lehet tanulni, amire igény is van.


A félig kész diplomádról meg legyen valamilyen igazolásod, legalább egy aláírt, suli által lepecsételt tantárgylista, hogy lássák, hogy menyi félévet végetél egyetemen, ha pedig megkérdezik az interjún, nyugodtan mondd el, hogy a párod után jöttél ki külföldre.


A házasság hogyhogy nem játszik? Legalább benne lehetnél az itteni Familienversicherungban, ég ha Angliába nem is mehetnétek ki még így se.

2014. nov. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!