Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen tanács a helytálló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen tanács a helytálló ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Lányomnak 6 év 8 hónapja van barátja 2 éve menyasszonya,de a fiú 2 éve külföldön dogozik.

Havonta látják egymást.


Közös megegyezés alapján úgy döntöttek hogy nem vesznek külön telket vagy házat és ide építkeznek a mi udvarunkra.


Fel is épült a ház, körülbelül 36nm.

Már majdnem kész, szigetelés van hátra a festés és a burkolás plusz a bútorok meg vásárlása.

A lányomat a barátja eléggé elszámoltatja amiről most szereztem tudomást leginkább, bár eddig is hallhattam egy két telefon beszélgetést amiben hallottam már hogy miket beszél a lányom, hol volt, mikor indult, mikor érkezett kivel volt.

Ha itthon van sem hiszi el mert mondjuk képet kell küldeni vagy hasonlók.


A lányom viszont a munkahelyén megismert valakit.

Ő eladó, szóval a férfi, vásárló!

Teljesen azon van hogy meghódítsa a lányom, ebédet visz neki, palacsintát, raffaelot, bonbont stb mind ezek mellett sokat beszélgetnek. És tudom hogy a lányomnak sem közömbös, de mégis őrlődik és lelkiismeret furdalása van és nem akarja a barátját, vőlegényét elhagyni, mivel majdnem kész a ház és nagyon sok pénzt bele adott, hiszen a lányom szinte csak negyedét keresi meg így ő nem is vesz részt benne oly annyira.

Mégis őrlődik hogy mi van ha ez az új ember az ő igazija, nagy Ő je, és elveszti majd örökre bánni fogja, de természetesen zsákba macska, mert ha elhagyja a párját akkor az sem biztos hogy ez az új férfi a jó választás, hiszen ennek is vannak hibái, rigolyái amiket meg kell szokni.



mit tanácsoljak? Magamnak sem tudnék tanácsot adni, ezért kérlek benneteket hogy írjatok, ti teljesen kívűl állók vagytok ebben, semlegesek és lehet ti tudtok adni kézen fogható választ!



Lányom 23 éves lesz, a vőlegény 28 éves lesz, az új férfi 34 éves lesz.


2015. márc. 9. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

A lányod tehát 17 éves kora óta ezzel a férfivel van. Az én véleményem az, hogy ha a pasi most verni kezdené, vagy megcsalná külföldön, a lányok akkor sem akarná elhagyni, megszokásból. Nem normális, hogy minden másodpercével el kell számolnia a párjának, és ne haragudj, hogy ezt mondom, de egy anyának nem szabad hagynia, hogy rabszolgává váljon a lánya egy férfi mellett. Mert a lányodból ez lesz, ha ehhez a pasihoz hozzámegy. Egyébként is, mégis milyen kapcsolat az, ahol majdnem 7 év együttlét után ilyen szintű a bizalmatlanság?


Én amondó vagyok, ülj le beszélgetni a lányoddal, legyél neki ott, segítsd őt, légy a támasza. Én a helyedben azt tanácsolnám, hogy az új férfitől eltekintve gondolja át a jelenlegi kapcsolatát, hol tart ez most, mi lehet még belőle, és boldog-e ő így. Valószínűleg az lesz a válasza, hogy ez nem jó így. Szerintem először rendbe kéne tenni a jelenlegi kapcsolatot, ami amúgy rettenetes, és utána lehet gondolkozni azon, kezdjen-e az új sráccal.

2015. márc. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Erről ez a mondás jut eszembe: "Ha két embert szeretsz, válaszd a másodikat, mert ha az elsőt igazán szeretted volna, nem lett volna a második".

Tanácsot kért tőled a lányod? Ha nem, szerintem ne szólj bele, hadd döntsön ő, nehogy aztán téged hibáztasson esetleg.

Ha kérdezi a véleményed, csak akkor adj tanácsot.

Egyébként, ha jól értem, már 2 éve távkapcsolatban élnek, ez egy kapcsolatnak sem tesz jót sajnos. A ház semmiképpen ne legyen döntő ebben a történetben, sokkal inkább az, hogy a lányod mit érez, kivel tudja inkább elképzelni az életét? Úgy érzi, szereti még a vőlegényét, el tudja felejteni azt a másik férfit? (Bár ha azon rágódik, hogy vajon nem az új férfi-e a "nagy Ő", akkor azt hiszem, a válasz egyértelmű).

Az igaz, hogy zsákba macska a dolog, de az sem tragédia, ha egyik férfi sem marad meg. Az viszont sokkal rosszabb lenne, ha már nem azt érzi a vőlegénye iránt, amit kellene, de a ház miatt meg az újtól, kockázattól való félelem miatt marad csak vele. Ez kevés alap egy házassághoz, egy élethez. Esetleg ezeket elmondhatnád neki, hátha segít a döntésben.

2015. márc. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 mustafa33 ***** válasza:
73%

Úgy látom, számolniuk kell egy idegen lakóval saját udvarukon, hacsak nem fizetik ki a "vőt".

Nagymértékű optimizmusra vagy inkább naivitásra vall, olyan kapcsolatban hosszútávon gondolkozni amit még majdnem gyerekfejjel 16 évesen kezdett lánya és mára jóformán távkapcsolattá vált.

De egy dupla garázs méretű ház miatt nem érdemes a lányának boldogtalanságban leélni életét. Ha lányának az új férfi nem közömbös azt jelenti, hogy a régi lassan azzá válik (lehet hogy nem is felhőtlen a viszonyuk, ami az elszámoltatást illeti, bizalom terén biztosan nem az). De ha az új férfi mégsem lenne a nagy ője, még lehet majd az egy harmadik.

2015. márc. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
5%

ezért nem lakom még együtt a barátnőmmel 6 év után és nem jegyeztem el. Amíg nem tudok neki megadni mindent amit szeretnék addig felesleges bármibe is belekezdeni...

Nekem van eszem, lányodnak nem volt...

Ennyi a történet.


Az meg sem fordult a fejetekbe hogyha megfekteti a 34 éves férfi a 23 éves lányt utána a 2 szék közül a pad alá esik a lány?

2015. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó: inkább essen 2 szék között a pad alá (majd lesz más...), minthogy elkötelezz magát csak a ház meg a megszokás miatt valakivel, akit már nem szeret.
2015. márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
7%

Akkor nem értem, hogy miért nem tudsz neki tanácsot adni?


Feküdjön le a 34 évessel aztán maradjon titokba.


Valószínűleg azért tetszik a lányodnak a 34 éves, mert szexuális szükségletei nincsenek kielégítve és hajtja a fantázia.

2015. márc. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
bocsi látom nem a kérdező voltál...
2015. márc. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

Amíg a lánya nem kért konkrétan tanácsot, addig ne szóljon bele, mert akár hibáztathatja is a lány, ha nem jönnek össze úgy a dolgok, ahogy szeretné.


A jelenlegi kapcsolat nem jó, ez tény. Ennek a megjavítása, vagy lezárása a legfontosabb kérdés. Őszintén kétlem, hogy a lány olyan ember mellett boldog aki így elszámoltatja, ez egyértelműen a bizalom hiányára utal.


NEM STABIL A KAPCSOLATUK, erre így nem szabad házasságot kötni, mert nem lesz hosszú életű.


Kérdezze meg a lányát, hogy szereti e a párját, boldog- e a jelenlegi kapcsolatában. Jó e neki ez az ellenőrizgetés, elszámoltatás stb. Ha a válasz nem, vagy határozatlanságot tükröz, akkor onnan lehet továbblépni. Lezárni a kapcsolatot esetleg. Merthogy az ilyen típusú emberek mint a vőlegény, nem változnak. Előbb vagy utóbb agresszív lesz, ha eddig még nem volt az.


Ha lezárásra kerül a jelenlegi kapcsolat, utána lehet azon morfondírozni, hogy mi lesz az új pasival. Addig semmi értelme belekezdeni, amíg a régi nincs lezárva. Illetve nem is tanácsos a régiből rögtön beleugrani egy új kapcsolatba.

A szingli létbe nem halt bele még senki. Lehet egy ideig egyedülálló is a lány. Aztán majd ha kialakul az új pasival valami akkor oké, ha nem akkor majd lesz másik.

2015. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
55%

Ilyen helyzetben azt tanácsolnám a lányomnak, hogy nyugodtan, okosan gondolja át mit akar az egyik és mit a másik férfitól függetlenül az épülő háztól és az eddigi tervektől. A pénz, a vagyon, a közös építmény semmi az igazi boldogsághoz képest. Neki kell végiggondolnia melyik férfitól mit kap és mit kaphat a jövőben és neki kell meghoznia a döntést is.

Azt is mérlegelnie kell, hogy most két éve úgymond magányos, hisz a párja nincs mellette, nyilván így könnyebben felveszi az őt érő ingereket más férfiaktól. Kérdés az, hogy a vőlegénye meddig akar külföldön maradni, ezt a lányod meddig bírja egyedül, illetve egyáltalán miért nem együtt választották a külföldi munkát?

Külső szemlélőként elsőre azt mondanám, hogy a lányod jelenlegi kapcsolata csak egy átmenet és nem az igazi mellett van jelenleg. Annyi infóból ítélve amit írtál...

2015. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ha már menyasszonykent, az esküvő előtt sincs rózsaszín köd, akkor mi lesz később?!? Azért esküvőt az emberek szerelmesen, boldogan szoktak kötni, utána persze vagy tönkre megy a kapcsolat, vagy nem. De hogy már az esküvő előtt is kételyek, másik udvarlok, problémák vannak, az nem sok jót ígér. Szerintem.
2015. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!