Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy kezelitek, ha a férjetek/...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezelitek, ha a férjetek/feleségetek csúnyán beszél veletek?

Figyelt kérdés

A férjem k.... anyázott, elküldött az anyám p...ba egy vitában, amit - megjegyzem - ő provokált.

Nem először történik, és nem tudom, hogy érhetném el, hogy többé ne forduljon elő.

Lehetnek a viták hevesek és szenvedélyesek, de úgy vélem, van egy határ (verbálisan is), amit nem volna szabad átlépni.


2015. márc. 12. 11:41
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen,csak esküvő,sőt a gyerek születése után fordult elő.Kikértem magamnak,nem hagyta abba,rácsaptam az ajtót,elmentem sétálni.Átbeszéltük,mondtam,ez a mi családunkban nem volt szokás.Sajnos az övékében igen.Megígérte nem lesz ilyen.a a haverokkal elmegy inni havonta egyszer,akkor ugyanez van.Átvonulok a másik szobába,látja nem vagyok vevő rá,s békén hagy.

Sajnos nem fogsz tudni rajta változtatni :(

2015. márc. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

20-asnak: cicuka, feltettem egy kérdést, nem picsogok. Ennyi erővel felesleges a GYIK, mert itt mindenki "picsog". A kérdésem nem az önelégült fajtádnak szólt, hanem pl. a 21-es válaszoló típusnak, akinek köszönet a válaszért.

Nem vagyok válás párti, és azt gondolom, megoldás kell, lesz is, és hangyányit megbántam, hogy szomorúságomban kiírtam a kérdést, de elég tanulságos volt.

2015. márc. 12. 20:43
 23/27 anonim ***** válasza:

Azért RÓLAD is elég sokat (negatív értelmeben) elmond az, ha a válaszolókat lecicuskázod!!!!

Ha már kérdezel, akkor tiszteld meg annyival a válaszolókat, hogy nem ilyen lenézöen írogatsz vissza.

Mellesleg a 20-asnak (IS) igaza van, ha ilyen párt választottál és eddig elfogadtad ezt a stílust, akkor most miért vagy meglepödve?

2015. márc. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Miért, a "picsogás" nem tiszteletlen? Attól, mert véleményt nyilvánít valaki, nem muszáj minősíteni a kérdezőt. Vagy szerinted a "picsogás" szó mit sugall?

Avagy a kérdezőt szabad sértegetni?


Ez az egyik. A másik, hogy nem azt kértem, minősítsétek a férjemet, vagy a választásomat a tökéletes életetekből. Szerintem a kérdés érthető, és tiszteletlenség az ilyen - például tiédhez is hasonló - válasz.

De elég gyakori itt, hogy nem a kérdező kérdésére koncentrálnak, hanem az ítélkezés trónusáról nyilatkoznak meg.

És valóban: rosszul tűröm az ilyesmit, és ennek "hangot" is adok.

2015. márc. 15. 19:06
 25/27 A kérdező kommentje:
Ja, és hogy érted, hogy a "válaszolókat" (többesszámban) lecicuskázom? Felsorolnád, pontosan kikre gondolsz? Mert nekem egy rémlik, aki kiprovokálta.
2015. márc. 15. 19:07
 26/27 anonim ***** válasza:
Velem így nem beszélhetne. Vagy kulturáltan megbeszéljük, hogy változtat ezen - és ezt meg is teszi -, vagy ez hosszútávon a házasságunk romlásához vezetne. Azért az alapvető tiszteletnek számomra oda-vissza működnie kell. Én már azt is nehezen viselem, ha felemeli a hangját. Mondjuk én elég érzékeny vagyok, mindenkinél máshol van a határ.
2015. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Akkor most én is tiszteletlen leszek:


olyan emberrel vagyok, aki nem beszél úgy velem, mint egy kapcaronggyal. Ennél jobb kezelés nincs.

2015. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!