Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Reálisak az elvárásaim?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Reálisak az elvárásaim?

Figyelt kérdés

Fiatalok vagyunk még huszonévesek, de nekem határozott elképzelésem van a házasságról és a család dolgokról.

Egyrészt fiatalabban szeretnék szülni 25körül, főleg hogy kettőt szeretnénk.

Másrészt nem akarok sokáig csak "járni valakivel", nekem fontos, hogy bizonyos idő után legyen együttélés, eljegyzés, házasság és csak ezek után gyerek.

Látom a környezetben hogy sokan úgy szülnek hogy csak 4-5éve együtt vannak, járnak. Aztán a pasi lelép minden gond nélkül.

Én nem a barátomnak akarok szülni hanem a férjemnek. Nekem fontos a papír, nem a vallási része, hanem a hivatalos, ha történik valami, igenis én legyek a hozzátartozó. (egy ilyen párkapcsolat volt az egyik barátnőmnek, kisemmizte a család miután a barátja elhunyt, mert nem volt semmilyen papír a kapcsolatról, készpénzt adott mindenbe, ottmarad minden nélkül).


2015. márc. 12. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Ezeket inkabb elvnek mondanam, nem elvarasnak. Bebiztositod magad, mint a beton, vegulis ez is egy eletstilus.
2015. márc. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
pénzéhes vagy meg álomvilágban élsz
2015. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

Ez így teljesen oké, de azt felejtsd el, hogy a férjednek szülsz. Minden nő magának szül, mert a házasság sem garancia a hosszú, sírig tartó boldogságra. Ha válásra kerül sor, gondolom a gyereket nem adod apukának, pedig neki szülted elvileg. Igyekezz megtalálni a megfelelő pasit, mert nem biztos, hogy akivel összejössz, ahhoz hozzá is mész. Igyekezz dolgozni, hogy legyen gyed-ed, ne gyest kapj.


Egyébként házasságból is leléphet a pasi.

2015. márc. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
A "férjek" is ugyan olyan könnyedséggel lelépnek, mint a "nem-férjek". Aki menni akar, azt egy darab papír nem fogja megakadályozni. Végrendeletet meg lehet (és szerintem kell is) írni bármikor.
2015. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Én ilyen vagyok, hogy kell ez a biztonság, főleg hogy láttam ezt magam körül. Törekszem is arra, hogy dolgozzak és legyen nyoma a közös pénzügyeknek.

Azt tudom, hogy nem neki szülöm szó szerint, én arra gondoltam, hogy kimondva a dolog, hogy nem a barátommal vállalok gyereket, hanem a férjemmel. :)

Persze, le lehet lépni, csak nem úgy hogy semmi nem köt össze. Nem egy egyszerű viszlát.

2015. márc. 12. 17:15
 6/19 anonim ***** válasza:
71%
Normális értékrendű, tisztességes lány vagy! Remélem nem ver át senki! Mai világba időt kell hagyni, hogy miért? Mert az emberek maguk se tudják mit akarnak...csak loholnak az álmaikat kergetve... Sok sikert!
2015. márc. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Neked van igazad. De ezt beszéld meg a barátoddal még az összeköltözés előtt, hogy ő is egyetért-e vele? Ha nem, akkor lépj ki a kapcsolatból.

Ha igen, akkor szabjatok határidőt a házasságra, és tartsátok is be.

2015. márc. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Reális, csak pont ilyen párt kell találnod, aki szintén ezekre vágyik, mert ráerőltetni úgysem tudod senkire sem a saját elvárásaidat, ha ő nem így hozzá a dolgokhoz, mint te.
2015. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerencsére ő is így vallja a dolgokat, remélem a megvalósításban is így gondolja. :)

Csak mert sokan leszólják a papír dolgokat, meg magát a házasságot és sokszor már nem is akarom ismerősök előtt vallani ezt, hogy nekem fontosak az ilyenek.

2015. márc. 12. 17:43
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se elvárások ezek, hanem elvek. Viszont, ha görcsösen ragaszkodsz az elveidhez azokból végül elvárások lesznek, és úgy a kapcsolataid spontán is úgy alakulhatnak ahogyan nem várnád, azaz lényegében üzletivé válna és mindenről szólna csak épp arról nem, amiről kellene. Egy dolgot tehetsz igazából, olyanokkal próbálj férfiakkal megismerkedni, vagy összejönni, akik hasonlóan gondolkoznak ezekről, ezek a dolgok viszonylag rövid időn belül kiderülnek úgy is. Ha a férfi nem gondolkodik hasonlóan azt is jól írták feljebb, hogy csak a papír önmagában igazából semmilyen biztonságot nem nyújt.
2015. márc. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!