Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Meddig érdemes küzdeni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes küzdeni egy kapcsolatért?

Figyelt kérdés

Igyekszem tömören. Együtt vagyunk úgy 5 éve, 4 éve élünk együtt. Együtt újítottuk fel az örökölt lakást - egyértelműen a lakás mellé örökölt pénzből -, amiben élünk, gyakorlatilag felváltva dolgoztunk még az egyetemi évek alatt - volt áldozat, nem kevés mindketőnk részéről. Gyerekeket, házasságot terveztünk.

Most viszont azt érzem, borzasztóan egyedül vagyok. Nem támogat, nincs mellettem. Értem ezt úgy, hogy van egy kérdés, amit napokon belül el kéne döntenem és tudja, hogy számomra nagyon fontos. Ebben a kérdésben a két hete se ismert kollégám támogat, nem az, akihez az életem kötni akarom. Nem élünk rosszul egyáltalán, mégis egy könyvre, ami nekem fontos lenne, sajnál kiadni 3000 Ft-t, pedig nincs fenn a neten.

Másrészt szeretem és komolyan gondoltam két hónapja még, hogy együtt öregszünk meg. Ma nemet mondanék.

Hozzátartozik, hogy azóta érzem bizonytalannak az egészet, mióta a karácsonyt gyakorlatilag végig veszekedtük az anyja miatt és képtelen volt mellettem kiállni.

Borzasztóan fáj az egész, szeretném rendbe hozni, de nem tudom, van-e rá esély, van-e értelme. Mit gondoltok?


2015. márc. 12. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"képtelen volt mellettem kiállni"


Máskor sem áll ki melletted? Ha nem, akkor ez az a dolog, ami miatt én azt mondanám, hogy nem érdemes. Ha 4 év után nem áll ki melletted az anyjával szemben, akkor később sem fog. Azt nem írtad le kinek az örökölt lakásában éltek, a tiedben vagy az övében, de talán nem is annyira lényeg, legfeljebb abból a szempontból, hogy ki fog költözni.


Egy szakítás szerintem hosszú folyamat, de nálad egyértelműen elindult valami. Két hét után még nem mondom, hogy tedd lapátra azonnal, hagyj időt magadnak alaposan átgondolni a dolgokat, de ha már ilyesmin gondolkodsz, az nem jó jel, pontosabban hosszú távon csak egymás idejét raboljátok.

2015. márc. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Bence_ ***** válasza:

Egy cd drágább mint a könyved.

Ennyi pénzről simán dönthetnél egyedül.

De ez a ti megállapodásotok.

A baj itt az egyedüllét.

Ha erről szeretnél beszélni mit tesz, mond?

2015. márc. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4 év együttélés sok, ezalatt sok minden kiderül a partnerről. Nézz magadba tárgyilagosan (ha lehet), ez volt az első alkalom ? vagy az anyja kapcsán kitört veszekedés ? vagy netán már volt előtte is ? Ennyi év együttélés után általában nem nagy és jelentős dolog a veszekedés alapja, hanem valami piszlicsáré dolog, ami a kapcsolat ellaposodását mutatja inkább.
2015. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Miért nem állt ki melletted? Csak azért, mert a párod, nem állhat mindig a te oldaladra. Aláírom, hogy ha bántóan viselkednek veled, akkor igenis védjen meg, akármi van, de ha ő sem ért veled egyet, akkor miért fogja a te párotdat?

Egyébként egyetlen hiba miatt nem hiszem, hogy el kellene dobni a kapcsolatot, ha amúgy jól működik. Az anyagiakat meg lehet beszélni. Beszélj vele, hogy miért nem támogat úgy, valami megváltozott, valami baj van? Ha korábban melletted volt, most miért nincs?

2015. márc. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Nekem az a véleményem, hogy ha egy kapcsolat természetesen nem műküdik, akkor erőltetve se fog.

És a küzdés az erőltetés.

2015. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy borzasztoan keves inrormaciot kozoltel ahhoz, hogy tanacsot tudjon barki is erdemben adni. Abbol, amit leirtal, az derul ki, hogy o valamiert melletted van par eve, aldozatokat hozott kettotokert, csaladot is terveztetek, de az anyjaval konfliktusod van, es van sajat velemenye a konyvekrol, viszont egy szamodra fontos kerdesben nincs velemenye.

Szerintem mindettol meg lehet rendes ember, de lehet egy fasz.ri anyamasszony katonaja. A valodi kerdes szamomra, hogy te ki vagy: kiralylany, akinek ha nem a kedve sze rint tancol a parja, szalad panaszkodni a gyk- re, es a kollegajanak teregeti ki a lelket, vagy egy ebredezo onallova valo no, akit eddig kihasznaltak, es most dilemmazik. Nem tudom eldonteni, de ha te igen, akkor tudni fogod a megoldast.

2015. márc. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
1 nap oszt csó.
2015. márc. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

A kedves anyós átjött, szó szerint csettintett, hogy vegyük le a kabátját, a cipőjét. Ezek után beszólt nagyon csúnyán anyukám és a 80 éves nagyanyám ajándékára, aztán 1.) az öröklés az én oldalam. A családom segített a felújításban, a költözésben és egyáltalán mindenben, amiben tudott, abban, amiben mi szerettük volna. Sajátjukként szeretik párom, bár ez szerintem sem tartozik ide.

2.)Többször veszekedtünk már anyós miatt. Anyós szerint az alkoholista, munkanélküli eltartott 30 fölötti fia a meg nem értett művész (művészien fingik és böfög az ünnepi asztalnál, ezt alá kell írnom), a másik fia a kiszolgálószemélyzet, akinek füttyent és párom ugrik anyuka körül porszívózni. Hogy ott van a bátyja, az nem érdekel senkit.

3.) anyós karácsonykor: oltogatott mindent, szó szerint. Leszólta a szüleim meglepetését, a mi ajándékunkra annyit kérdezett: és ezt hová teszem. Leüvöltötte a fejemet, mert nem éri el a csengőt. Eddig se érte, eddig mindig telefonált a kapuból. Anyós észrevette, hogy baromi rosszul esett, páromtól négyszemközt megkérdezte, párom meg nekiállt gyakorlatilag szidni engem. Nekem meg azt mondta, hagyjam rá.

Egyébként nem, anyóssal szemben sosem voltam első.


Ha anyagi vonzatú kérdésben kellett volna dönteni (parketta legyen, vagy pvc szintűeken is, ami kettőnket érintett), le voltam rázva, hogy én örököltem. Ha színekről volt szó, ahhoz ő nem ért.

Neki az az életelve, hogy marad csöndben, mindent lenyel, csak hogy béke legyen a világgal. Mármint mindenkivel, kivéve engem. Nem arról van szó, hogy nem nekem ad igazat, hanem arról, hogy itthon hatalmas a szája, hogy mindenki mekkora gyík és nekem van igazam, aztán az adott szituációban meg elbújik, mint egy nyúl.

2015. márc. 12. 21:04
 9/19 anonim ***** válasza:

A parodhoz jaar a csaladja is

Megszoksz vagy megszoksz

Tiszteld edesannyat megszulte felnevelte.

Tiszteld csaladjat hiszen ez hazassagal a te csaladod

2015. márc. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem támogat, 3000-es könyvet sajnál tőled, és az anyja előrébb való nálad...Szerintem nagyon nagy hiba lenne hozzámenned, de ha nem így éreznél, fel sem tetted volna a kérdést.
2015. márc. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!