Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha nincs egyezség abban, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs egyezség abban, hogy külön kassza legyen, vagy közös kassza, akkor hogy oldjuk meg?

Figyelt kérdés
Férjem ilyen dolgokban elég komolytalan és nem tudok rá hatni, mert elég makacs is. Én szeretném ha közös kasszán lennénk, de ő nem akarja. Kb. ugyanannyi a jövedelmünk, tehát nincs előnyben egyikünk sem. Nem akarja itthon hagyni a pénzt, magánál tartja a fizetését, nagy összegekkel mászkál, mert ha itthon hagyná, akkor látnám, hogy mennyi fogy belőle, és ezt nem akarja. Ugyanis elb.sz egy csomó pénzt, tipmixezik például. Én meg szeretnék gyűjtögetni, félretenni valamennyi pénzt, mint ahogy eddig tettem. Egy minimális összeggel beszáll a költségekbe, csak hónap végén, amikor már elfogy a pénze, akkor tőlem kér. Sajnos én nem vagyok egy nagyon határozott nő, nem nagyon merem neki mondani, hogy mit szeretnék, - bár egyszer-kétszer beszéltünk már róla. Sajnos a barátja nagyon rossz hatással van rá, őt utánozza mindenben, így ebben a dologban is. Azok is külön kasszán vannak a feleségével. Mit tanácsolnátok nekem? Hogyan oldjam meg a helyzetet?
2015. márc. 16. 05:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
mi az,hogy minimális összeggel száll be a költségekbe??? ha külön kasszán vagytok az azt jelenti,hogy mindent felesbe...nem azt,hogy az egyik fizetése elmevy a kajára,rezsire,kiadasokra a másik meg habzsidörzsizik,és csak minimálisat fizet...ha azért viszi magával a pénzét,hogy ne lásd mennyije van,hónap végén ha elfogy a pénze én nem adnék neki...ballagjon haza az anyjához és kérjen tőle..
2015. márc. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Ez így nem helyes, mikor elfogy neki afizetèse akkor egy forintot se adj neki. Tanuljon meg a sajátjával bánni.
2015. márc. 16. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Ezért kell kiismerni az embert és utána házasodni!

Mond meg neki hogy minek tippmixzik ha nem is nyer vele ha csak arra jó elverje pénzét hogy utána tőled kérjen!

Ez amúgy szenvedély betegség, én is ismerek pár ember aki nyomja a tippmixet nyerget vele de többet veszít tisztába is vannak vele de mondták hogy már nem bírják abbahagyni!

2015. márc. 16. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kompromisszum: hónap elején mindketten X összeget beadtok a közösbe (ami fedezi a közös kiadásokat), a maradék pedig külön pénz mindkettőtöknél.
2015. márc. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan oldd meg a helyzetet? Nem kell minden apróságért szétmenni, de szerintem ez tipikusan az az eset, amire az mondható: túl különböző az értékrendetek és a pénzgazdálkodási szokásotok ahhoz, hogy ezt anélkül meg lehessen oldani, hogy Te vállald fel, hogy családfenntartó leszel, belőle meg vagy jön pénz vagy nem. Nálam ez nem férne bele. Éltem ilyen emberrel, maga volt a pokol. Elviselhetetlen volt, hogy sportot űzött abból, hogy eltüntesse a pénzét, mielőtt még hó elején a rezsibe valót össze kellett dobni, neki sose volt semmire (kivéve a saját hülyeségei), egy tekercs wc papírt nem volt hajlandó venni a közösbe. Az ilyen emberrel nem lehet közös életet tervezni, előrelátóan gyűjtögetni valamire, vagy csak egy hónapot kihúzni úgy, hogy végig elég legyen a pénz. Ezeknek nem társ kell, akivel előre haladhatnak, hanem egy biztos hátország (anyuci helyett), aki biztosítja, hogy legyen hol laknia, meg mit ennie, amíg ő éli a világát. Mint egy 8 éves gyerek a zsebpénzével...Bár némelyiknek már ebben a korban is több esze van.
2015. márc. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Aha... Szóval te nem vagy egy határozott nő... Értem...

Akkor most tulajdonképpen mi a probléma? Nem vagy hajlandó a sarkadra állni, akkor mégis mitől változna a helyzet? Azért használ ki, mert tudja hogy megteheti! Ha néha előadsz neki valami kis egércincogást, hogy valami neked nem tetszik, egyszerűen telibe szarja és kész, hiszen eddig se volt következménye.

Tulajdonképpen ez egy nagyon egyszerű helyzet. Vagy kinyitod a szád és elkezdesz kiállni magadért, és akkor TALÁN észreveszi magát. Vagy otthagyod a p*csába és keresel egy olyan férfit, aki nem akar élősködni rajtad.

2015. márc. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy tudod megoldani, ha a sarkadra állsz. Először mi is külön kasszán voltunk (amikor összeköltöztünk), és mindent felesben fizettünk. A rezsit könnyű volt, az egyéb költségek blokkjait meg gyűjtöttük és hó végén "elszámoltunk". Pár hónap után közös számlát nyitottunk és kész. Azóta házasok vagyunk.

Számold ki, hogy mennyi a költség. Oszed el kettővel. Legyen ez mondjuk 100 ezer ft. 100 ezer forintig költekezz normálisan. Fizess csekkeket, vegyél kaját. Amint kifogy, vázold a helyzetet. Hogy a pénz eddig tartott és mostantól, ha enni akar, neki kell biztosítania a pénzt és a bevásárlásokat. Egy korábbi kapcsolatomban nekem is ezt kellett csinálnom. Amikor az akkori élettársam rájött, hogy az élet milyen drága, azonnal hazaköltözött a szüleihez, azóta is ott lakik - egy lúzer.

Szóval a sarkadra kell állnod.

2015. márc. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jók az eddigi válaszok is, de én jogi oldalról is megközelíteném a kérdést.


A házasság alatt szerzett jövedelmetek közös tulajdon :)

Lehet persze különkasszázni a gyarkorlatban (bár sok értelme a filléreskedésnek nincs, hiszen éppen az az alapelv sérül benne szerintem, hogy a házasság vagyoni/anyagi és érzelmi közösség is)- de akkor és csak akkor, ha a pár egyetért.


A legnagyobb problémát ott látom, hogy te nem mered neki mondani és az is érdekes, hogy együtt élő házaspárok KÖLCSÖNkéregetnek egymástól???


Őszintén le kell ülni, el kell mondanod, hogy ez neked miért nem jó, miért zavar, hogyan szeretnéd a jövőben- nem kell szemérmeskedni és agyonhallgatni a dolgot, mert sem érzelmileg nem tesz neked jót, sem a kapcsolatotoknak hosszútávon.


Hogyan tudjátok így a közös céljaitokat megvalósítani, ha még csak abban sem vagy képben, hogy milyen kiadásai vannak?

Vannak egyáltalán közös célok?

(a nincsenek, akkor bennem megint megkérdőjeleződik ennek a házasságnak a létjogosultsága- mert így tk. lakótársak vagytok érzelmekkel...)

A te céljaid nem biztos, hogy neki megfelelnek, ahogyan fordítva is- nem esett a közös jövőről (annak anyagi szempontjairól is!) szó a házasság előtt?

Akkor nagyon itt lenne az ideje...

2015. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudtok megegyezni, mindenképp külön kassza, mindent felesbe.
2015. márc. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!