Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Közös kassza csak házas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös kassza csak házas feleknél van?

Figyelt kérdés
Ha nem vagyunk házasok, csak együtt élünk, és kb egyformán keresünk, normális, ha külön kasszán vagyunk?
2015. márc. 29. 12:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Mi se vagyunk házasok, de közös kasszán vagyunk. Nem is tudnám elképzelni, hogy külön vegyük a pénzügyeket. Így vagyunk mi igazán egyenlő felek, hogy nem számolgatjuk, ki mit fizet, hanem minden megy egybe, így a megtakarítás is közös.
2015. márc. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Mi már a házasság előtt is közös kasszán voltunk.
2015. márc. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez megállapodás kérdése és nem családi állapoté.
2015. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
mi kb gimis korunk óta közös kasszán vagyunk. akkor még csak azt a heti párezer forintot osztottuk meg, amit kaptunk (kb ugyanannyit egyébként), azóta hogy együtt élünk teljesen, már abszolút közösen fizetünk mindent. vagyis nálunk ez úgy néz ki, hogy mikor ő tabletre gyűjtött, én fizettem inkább a kajákat, rezsit, hogy ő tbbet félre tudjon rakni, most meg hogy én a jogsira spórolok, ő fizet több mindent a háztartásban. de ez nem enyém-tied alapon, csak az alapján, hogy kinek a nevén lévő bankszámlán történnek a vásárlások.
2015. márc. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
79%
Mi amióta együtt élünk, azóta közös kasszán vagyunk, és akkor még nem voltunk házasok, amikor összeköltöztünk, illetve az első években, csak utána házasodtunk együtt. Ez csak megbeszélés alapon megy, nem kell ahhoz összeházasodni, hogy valaki közös, vagy külön kasszán legyen.
2015. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
54%
Akik együtt élnek, nem is lehet tökéletesen megoldani, hogy külön kasszán legyenek. Ez olyan, mintha csak albérleti társak lennének egy lakásban: te veszel magadnak 3 csomag wc papírt, én 2 csomaggal, és mindenki menjen a saját kis csomagjával a wc-re, mert külön vásároltunk, külön kasszán vagyunk. Párok között ez egy agyrém. Közös az ágy, akkor közös a kassza is.
2015. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
61%

A külön kasszából csak kényelmetlenségek vannak. Ha megvan a kölcsönös tisztelet egymás iránt úgy is idővel a közös kassza lesz a legpraktikusabb, főleg ha már gyerek is lesz.

Olyan esetekben látom indokoltnak és érthetőnek a külön kasszát ahol az egyik fél gyereket visz a kapcsolatba. Van egy ismerősöm akinek több párkapcsolati kudarca volt a közös kassza miatt, mert volt egy kislánya akit nem szeretett volna beáldozni a kapcsolatainak. Több kapcsolatában viták voltak belőle hogy miért kéne költeni a gyerek fogszabályzójára, és különóráira, aztán az vált be számukra ha külön kasszán vannak a párjával és a gyerek kirándulásköltségei nem a társát terhelték.

2015. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%

mi is már sulis korunk óta ismerjük egymást, azóta nincs olyan, hogy ez az én pénzem, ez a te pénzed stb..

nekünk így van rendjén, hiszen előfordulhat bármikor olyan, hogy ő elveszíti az állását, vagy én az enyémet.. vagy egyikőnk többet keres mint a másik..stb

mindketten kézhez kapjuk a fizetésünket, így azt otthon tároljuk. van hozzáférésünk mindkettőnknek, de meg szoktuk beszélni, ha kiveszünk belőle pénzt valamire, valamint a nagyobb kiadásokat is átbeszéljük.

még nem fogyott el sose idő előtt a pénz, pedig nem keresünk sokat. álatlában én többet veszek ki belőle, mert én vásárlok be, fizetem a számlákat.

de ha valakinek ez a módszer nem tetszik, az legyen külön kasszán. én ismerek olyan párt akinél az vált be. nálunk ez.

pl anyukám mindig sok pénzzel mászkál, míg apa nem hord magánál pénzt, kérnie kell anyától ha venni akar egy újságot vagy akármit.. szerintem az elég gáz, nem is akartam az ő példájukat követni. nem beosztottak vagyunk, hanem egyenlő felek

2015. márc. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

Nalunk kulon kassza van es felezunk, annak ellenere h hazasok vagyunk:-))Az ok vegtelenul egyszeru, az elozo ferjem mindenbe belekotott, h miert koltok erre es arra, szoval az uj hazassagomban megfogadtam, h felezes es a tobbit arra koltom amire akarom:-))))


Es koltom, es egy szot sem szol:-)))))


Nekem igy jo:-)

2015. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nektek jó és kényelmes, úgy legyen.


Mi házasok vagyunk és külön kassza van. A szüleim és a párom szülei is így vannak ezzel, szóval nekünk ez volt a normális.

2015. márc. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!