Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A Ti férjetek, hogy viselkedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Ti férjetek, hogy viselkedik miután megszületett az első gyerek?

Figyelt kérdés
Normális az, hogy a férjem ilyen-olyan edzések miatt este kilencre ér haza hetente többször, de sosem jön 7 előtt? Az, hogy Ő ugyanúgy éli az életét, mint a gyerek előtt, nekem meg nincs semmi időm magamra? Nem tudom, hogy csak én fújom fel a dolgot és tényleg az anyuka dolga, hogy a gyerekkel legyen egész nap, az apuka meg ha kedve van bohóckodik vele fél órát? Nálatok, hogy alakultak a dolgok a baba születése után?
2017. márc. 31. 18:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
4%
Nem hogy örülnél neki, hogy a férjed nem akar apamalac lenni, és nem hagyja el magát.. tipikus
2017. márc. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
95%

Előző, régen nem csak nehezebb volt, hanem egyes dolgok könnyebben mentek: nem volt rohanó élet, se bürokrácia, és segítettek egymásnak az emberek, nem kellett kaja miatt aggódni, megtermelték, kiegészítették egymást, kalákában építkeztek falvakban stb.


Sok szempontból könnyebb volt az élet régen sok helyütt, így a gyereknevelés is.


Arra meg kíváncsi volnék, neveltél-e már babát, vagy bölcsődést 24/7-ben, tehát egyész nap, egész héten... Én belekóstoltam ebbe, ha nem is 24/7-ben, de látom, hogy egyetlen ember (pl egy anyuka) egyedül igen kemény dologgal áll szemben 24/7 esetén, hiába a mosógép.... Bár egy fő 4 év alattival még határeset....


Szóval nem tudod, hány évesek a kérdező gyerekei és azt se, hányat nevel...


Az meg más kérdés, hogy RITKA esetben hazánkban manapság van, ahova nem jut áram és nincs mosógép, és ezen felül nem számíthat senkire. De ez tényleg ritka és többszörösen hátrányos helyzet.


Ettől még a mai gépesített világban is kemény és stresszes dolog még háztartásbeliként is 4 év alatti gyereket nevelni, gondozni, aggódni az egészségéért, pláne több fő 4 év alattit...


Két fő 4 év alattitól kezdve már tényleg kemény, amíg nem óvodás korúak legalább.


Pedig én imádom a kisebbeket is, és van érzékem a nevelésükhöz. Ettől függetlenül folyamatos lelki és szellem, meg fizikai munka, egyedül egy szülőnek!!


Sokkal könnyebb egy óvodást, vagy kisiskolást nevelni, akár többet is egyszerre, egyedül, akár 24/7-ben, mint kisebbeket.

2017. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%
Pontosítok: a 11-esre reagáltam.
2017. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
90%

...na még egyszer:

19:50-re reagáltam, a mosógépesre.

(Időközben töröltek hozzászólást, és csúszott a sorszám.)

2017. márc. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
3%
Az a gond, hogy nem tudjátok milyen az igazi nehéz munka, nálatok ez a gyerek nevelésben ki is merül. Gondolom a kérdezőnél van áram, víz, élelem. Mi kell még? Régen 4-5 évig az anyákon csüngött a gyerek, mert még ágy sem volt, hogy lerakja..
2017. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
2%
Ti itt sírtok a nagy fejlett világban, máshol meg semmi nincs, mégis megoldják. Hogyan?
2017. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat!


Először is nem az a gond, hogy edzésre jár. Csak néha én is szeretnék magammal is törődni. Ha eljárna kétszer és legalább nekem is lenne egy este pár órám magamra nem lenne semmi gondom. Csak egy kicsit több egyenlőség jó lenne...

A mosógépestől annyit kérdeznék, hogy ez tapasztalat? Van legalább egy gyereked is? A 7 hónapos gyerekem napközben 2 szer alszik. Hasfájós volt az első 3 hónapban, most jön a foga... De valószínűleg erről fogalmad sincs...

2017. márc. 31. 20:20
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

"Csak egy kicsit több egyenlőség jó lenne... "


Ha ennyire emancipálni akarsz akkor ne szülj máskor purdét és mehetsz önmegvalósítani.

2017. márc. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom megértené a férjed, ha vele is megosztanád.
2017. márc. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

Elmondtam neki is, látszólag megérti, másnap folytatódik minden ugyanúgy.


Nem értem ezt a rengeteg rosszindulatot... Nem kell egyet érteni, csak normális emberi módon kommunikálni...

2017. márc. 31. 20:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!