Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A Ti férjetek, hogy viselkedik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Ti férjetek, hogy viselkedik miután megszületett az első gyerek?

Figyelt kérdés
Normális az, hogy a férjem ilyen-olyan edzések miatt este kilencre ér haza hetente többször, de sosem jön 7 előtt? Az, hogy Ő ugyanúgy éli az életét, mint a gyerek előtt, nekem meg nincs semmi időm magamra? Nem tudom, hogy csak én fújom fel a dolgot és tényleg az anyuka dolga, hogy a gyerekkel legyen egész nap, az apuka meg ha kedve van bohóckodik vele fél órát? Nálatok, hogy alakultak a dolgok a baba születése után?
2017. márc. 31. 18:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
2%
Ne haragudj, ha megbántottalak! :)
2017. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
95%
A sok okosnak, 2 gyerekem van és néha az a pihenésem, hogy a párom helyett én megyek dolgozni a vállalkozásunkba.Kikapcsolódok, pedig járunk nyaralni, programokra stb., mégis néha a munka pihentetőbb. Ne keverjük ide a régmúltat, mert anno nem voltak otthon a nők több évig. Nem fizikailag, hanem idegileg fáradnak el az anyák. Adjál időpontokat a párodnak, hogy ekkor és ekkor te mész el 1-1 órára otthonról. Neki és a baba kapcsolatának is jót fog tenni.
2017. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
89%
Mikor végez a munkahelyén? Onnan megy edzeni, vagy előtte hazaugrik? Mert ha hazaugrik, akkor állj készenlétben, hogy ok, ma te mészel, ő marad otthon a gyerekével, ha nem jön haza, akkor várd a munkahelye előtt, és nyomd a kezébe a babakocsit. Ha elmondod neki a bajodat, és másnaptól ugyanúgy sz..ik bele, akkor énmás megoldást nem látok. Vagy hétvégén otthon van? A helyedben a következő szombaton fognám magam és lelépnék, ameddig lehet (nem tudom, szoptatsz-e). Kezdetnek megtezsi, kapjon már az agyához, hogy ne neked született gyereked, hanem nektek, és egy dolog a fizikai kényszer, ami a baba mellett tartja a nőt, de azért ez nem azt jelenti, hogy 0/24-ben másból se álljon az életed,míg ő vígan éli a saját világát. Gondolom, így is minden otthoni munka rád marad, mert te otthon vagy, csak ebből lesz az, hogy majd ha visszamész dolgozni,akkor már hiába próbálnád rávenni, hogy vállaljon részt, nem fog, te meg ott maradsz a teljes állásoddal, meg minden gyereket,meg otthoni dolgokat érintő teendővel egyedül :S Állj a sarkadra! Kezdetben pár óra...ennyi idő alatt életben tudja tartani...
2017. ápr. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk uyanez volt. Semmiben nem segített, élte az életét. Sokat veszekedtünk emiatt. Aztán nem bírtam továb, beadtam a válópert. Sokkal jobb egy nyugodt környezet a gyereknek.
2017. ápr. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Intelligencia, tisztelet, empátia kérdése és ezek hiánya. Heti 1 alkalom még beleférne, de hosszútávon nem lehet így élni. Ha most nem érti a férjed mi a baj, később még több gondotok lesz.
2017. ápr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
55%

A kötözködők olvassák azt a néhány rövid választ is, vagy csak jár a szájuk? Ugyanis az itteni kötözködők egy szempontúan gondolkodnak, mint a gyerekek. (De egy kisgyerektől ez még érthető, nem egy nagykorútól...)


A mai "fejletlenebb, civilizálatlanabb" területek többségén, vagy régen sokfelé, főleg falvakban

nem volt elidegenedés, az emberek egymásra vannak utalva olyan helyeken, kisegítik egymást! És a modern eszközök és a bürokrácia hiány amiatt rohanás sincs.


Az "elmaradott helyeken" fel se merül egy sor olyan probléma, mely manapság a legtöbb helyen bizonytalansági faktor! Így pl az említett kaláka, egymás kisegítése ás a közös(égi szociális) munkavégzés, az, ha egymásra mindig számítani lehet, mert egymásra vannak utalva, de meg is teszik egymásért.


Pl egy "civilizálatlan helyen" esélyesen fel se merül problémaként ,hogy "jaj... ha rosszul vagyok, ki vigyáz a gyerekeimre??", mert a szomszéd Rozi, vagy bárki a faluban ugrik és besegít, vagy átviszi magához a 8-10 kis lurkót! És viszont!


Ma meg a legtöbb helyen azon agyalnak, ha baj van, mi lesz, mert nincs pénz babysiterre (se)...


Soroljam még...?


K.-ra sokra megyünk manapság, hogy a mosás gépesített... Hasznos persze, sokat könnyít, de ha osztunk, szorzunk, könnyebb volt régen az élet a falvakban az asszonyoknak, még mosógép nélkül is...


Nyáron meg még pelenka se kellett, mert a kertben, mezőn üríthetett a gyerek, pucéran. Bölcsis korban, szobatisztává válás alatt, egy általános volt még 100 éve is (itt-ott manapság is).


És akkor ez a régi és mai háztartásbeliek összehasonlítása, ma már a nők bár ne ma mezőn dolgoznak, de járnak melózni, mint a férfiak... Még az a szerencse, h létezik gyes és társai.


Régen az asszonyok háztartásbeliek voltak, csak mezőn, kertben dolgoztak, a ház körül, és otthon. Ennyi. Ez se kevés, de ott volt a kaláka, egymás segítése mindenben a közösségben. Aki épp bajban volt, valaki ugrott segíteni neki ingyen, mert aki aktuálisan bajban van, arra is bármikor lehet számítani, amikor ő rendben van! Ez is a kaláka része volt.


Ma meg azt se tudja az ember még kis településeken is sokszor, h ki a szomszédja, és jó, ha ki lehet vele jönni egyáltalán valahogy...


Köszönöm, h létezik mosógép, de összességében választanám a kalákát. Vagy a modern világ, és akkor elvárom a mosógépet -mert épp elég másfajta nehézség és borzalom jellemző manapság-, vagy egy idilli régi világ, az akár mosógép nélkül.


Nyaranta megfordulok önálló közösségekben, erdei, önellátó élet. Igaz, csak hetekre, de belekóstoltam párszor. Higgyétek el, sokkal élhetőbb, már ha ép elméjű emberek élnek együtt tanyán. Még ha csak évente pár hétre, pár hónapra is.


A félreértések elkerülése végett: férfi vagyok. ÉS megéltem a 780-as éveket is, időbelileg is van némi összehasonlítási alapom.


A 100-200 évvel ezelőtti világról meg a múlt évezredben 80-90 évesektől hallottam.

2017. ápr. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
780->'80
2017. ápr. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
3%
Nekünk egy 8 hónapos babánk van. Ugyanez a helyzet, vagyis a férjem ugyanúgy éli az életét, mint eddig, én pedig non-stop babázok. Én próbálom úgy kezelni az egészet, hogy örülök minden egyes percnek, amit velünk tölt, főleg a babával. Soha nem vetem a szemére, hogy keveset segít, mert úgy csak elvenném a kedvét az egésztől és nem akarom, hogy kötelességből jöjjön haza vagy babázzon, hanem azért, mert kedve van és örömét leli benne / bennünk. Eddig bejött, mert nagyon szereti a picit és ugyan keveset vagyunk együtt, de azt a kevés időt vidáman töltjük. A mai világban egy nő magának szüli a gyereket, ez meggyőződésem. Ha az apát korlátozni próbálod a szabadságában, teher lesz neki az egész és onnantól jönnek a veszekedések, elhidegülés, megcsalás, válás... Baromi nehéz nekem is, mert minden rám hárul, és néha nehéz mosolyognom, amikor a férjem bejelenti, hogy elmegy pár napra a hegyekbe túrázni, mert szüksége van egy kis kikapcsolódásra, amíg nekem erre esélyem sincsen, de az első 5-6 év egy anyának az önfeláldozásról szól, ezt el kell fogadni és bele kell nyugodni. Ne várj el semmit, és örülj mindennek, amit kapsz, és mindenben támogasd a férjedet. Nehéz és fárasztó, de hidd el, mintafeleség és anya leszel, ő pedig hálás lesz és a tenyerén fog hordozni :)
2017. ápr. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval abban az esetben, ha CSAK a nő akart gyereket, illetve, ha a nő háztartásbeli életre rendezkedett be.

Közös döntés esetén, nem értem, miért kellene természetesnek venni, hogy anyuka a családi rabszolga, apuka meg a független kurafi, aki akkor "családozik", amikor kedve van, neki jár a pihenés, mert csak, anyuka meg csak egye meg, amit főzött... Szerintem egy család nem erről kellene, hogy szóljon.

2017. ápr. 3. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy Ő három gyereket akar, én az első előtt kettőben gondolkoztam, de most már a másodikon is erősen gondolkozom. Próbáltam én is úgy állni a dolgokhoz, hogy örülök amikor itthon van, mert én nagyon szeretem a kislányom és végülis Ő veszít vele... De amikor még mindig hangoztatja, hogy neki 3 gyerek kell... Meg hogy kikapcsolódásra van szüksége... Akkor azért nehéz mosolyogva fogadni a dolgot.
2017. ápr. 4. 14:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!