Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Szerintetek is azonnal ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is azonnal ki kell dobni a párunkat, ha megcsalt? Mégis miféle mentség lehet erre?

Figyelt kérdés

3 éves kapcsolat után, és eljegyzés tervezése közben megtudtam, hogy az exem megcsalt egy munkatársával, mégcsak részeg sem volt. Persze könyörgött, hogy egyszeri alkalom volt, és nem jelentett semmit, de egyszerűen undorodom tőle. Gusztustalan patkány az ilyen ember, pedig nagyon szerettem őt, és családot terveztünk, de most mindennek vége. A család, és néhány barát viszont győzköd, hogy fogadjam vissza, előfordul az ilyesmi, majd megváltozik, stb mert olyan rendes, szép nő, nem találnék ilyet. Kire hallgassak, a szívemre vagy a “jóakarókra”?


30F



2023. máj. 15. 13:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem is ott tűrik el a megcsalást, ahol már nincsenek köztük érzelmi kötelékek, csak gazdaságiak. Ilyen esetekben leginkább a diszkréció számít.
2023. máj. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%
Jól tetted hogy szakitottál. Ne hallgas senkire. Mikor megcsalt ő se gondolt rád se a kapcsolatotokra...
2023. máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

Én férfiként azt mondom, hogy ez teljesen megbocsáthatatlan. Lehet hadoválni arról, hogy csak egyszeri alkalom volt, stb, stb. De ha valaki szeret, szerelmes, és jelentesz neki annyit, hogy ne alázzon meg, ne szúrjon hátba, akkor nem fog megcsalni. És amúgy a részegség sem mentség. Ha valaki annyira agyatlan ösztönlénnyé válik, akkor ne igyon. Felnőttek vagyunk, illene már felelősségteljesen viselkedni.

Ha valaki abban a helyzetben van, hogy megcsalhatja a barátnőjét, és meg is teszi, az azért egy tudatos elhatározás. Ez nem úgy megy, hogy lefekszenek, aztán utána eszébe jut, hogy "basszus, nekem van egy barátnőm is"... (Vagy ha igen, akkor az eleve soha nem is volt kapcsolat.) Az egy dolog, hogy lehet, hogy valakire feláll a léc. De azért mire megteszi az ember, párszor át kell futnia az agyán, hogy bizony van egy barátnője... Akit persze ha nem szeret annyira, hogy ne dugjon meg mást - mert van ilyen -, akkor sem ez a gerinces mód, hanem az, hogy akkor szakít. A leggusztustalanabb viselkedés, amikor valaki ezek után még próbálja kimagyarázni magár.

Szóval: igen, ilyen esetben azonnal lapát.

2023. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és "nem jelentett semmit"...

Aha.

Kinek nem? Mert neked bizony ez nem "semmi" volt.

Ha meg neki nem jelentett semmit, akkor miért tette meg?

2023. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
90%
10-20 év házasság után meggondolnám, de családalapítás előtt egyértelműen vége lenne a kapcsolatnak.
2023. máj. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, még valami...


"A család, és néhány barát viszont győzköd, hogy fogadjam vissza"

Ha engem a családom arra akarna rávenni, hogy menjek vissza ahhoz, aki miatt mélyre kerültem, alaposan átgondolnám, hogy vajon a családom tényleg a családom-e. A barátokról pláne. Mondjuk tapasztalat, hogy azok győzködik ilyenkor az embert a visszafogadás mellett, akik szintén sárosak. Tudod: holló a hollónak nem vájja ki a szemét. De mindentől függetlenül: az a barát, aki ahhoz akar visszaterelni, akitől már undorodok, az nem barát. Az nem az én érdekeimet és érzéseimet nézi.


"előfordul az ilyesmi"

Előfordul, jah. Olyan is "előfordul", hogy az egyik a másikba a kiskést véletlenül beleállítja. Konkrétan ismerek ilyet. Technikailag "előfordul". De ettől még nem normális dolog, és egyébként is: az embernek szíve joga eldönteni, hogy kivel akar lenni. Ez az érzelmek lényege. Ha én valakivel nem akarok (már) járni, akkor nem fogok járni. Tök mindegy, hogy "objektíven" ki mivel próbálna érvelni.


"majd megváltozik"

Igen. Majd nem csak egyszeri alkalom lesz neki, hanem rendszeres.

Mert pozitív irányba nem fog megváltozni. Akinek már egy kapcsolat elején sem megy a hűség, azzal mi lesz később? És most még macera nélkül véget lehet ennek vetni. Majd amikor házasan, a második gyerek után derül ki, hogy bizony a kicsi jobban hasonlít a postásra, mint rád, akkor már sokkal kellemetlenebb lesz válni. (És együtt maradni is.)

És igen, hülyeségnek gondolom, hogy az ember ráerőltesse magát arra, akiben már nem bízik, és akit már utál. A szerelem nem erről szól.


"mert olyan rendes, szép nő"

Azt láttuk, hogy mennyire rendes. :D Ha valakinek ez a "rendes", akkor annak elég torz világképe van.

A szépség meg egy dolog. Nem ő az egyetlen szép nő a világon. A szépség, de még annak az érzékelése is egyébként is változik.


"nem találnék ilyet"

Hát ilyet remélem, nem is találsz. :D

Fhú, annyira falnak tudnék menni az ilyenektől. Amikor az illető vagy megcsal, vagy egy aljas bunkó, vagy erőszakos, és akkor jön az az érv, hogy "nem találnék ilyet". Erre szoktam mondani, hogy "még szerencsére".

2023. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
78%
Azt nem mondanám, hogy "kell", mert mindenki máshogy éli ezt meg, mindenkinek más a fontos. Én inkább azt mondanám, hogy nyugodtan szakíts vele, ha te tudod, hogy már nem tudsz rá így nézni, nem tudsz benne megbízni, undorodsz tőle. Én is azonnal dobnám azt, aki engem megcsalt (de nem ítélem azt sem el, aki nem).
2023. máj. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Sok év házasság után el tudom képzelni, hogy egyszeri alkalomnál ezért nem mennek szét, hanem megpróbálják rendbe hozni - ha mindkét fél akarja. De az egész más, mint ha egy olyan helyzetben történik, akivel a házasságot csak tervezgeted. Nőként írom: ez a nő nem tekintett rád potenciális házastársként, különben nem csinált volna ilyet.
2023. máj. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
90%

"Olyan rendes nő".

Arrafelé az a rendes nő, aki az esküvő tervezése közben megcsináltatja magát egy munkatársával? Mifelénk az ilyen nőt más szavakkal illetik.

Ráadásul gondolom te még azt is elhiszed, hogy "első és utolsó" volt.

Egyébkent biztos, hogy megcsalt? Nem csak bekavart valaki, te meg elhitted és ezért tényként adod elő? Nehéz elhinni egy nőről, hogy az esküvője boldog tervezgetése közben felrelép. Nem akarok általánosítani, de tény: nagy boldogság közepette (gyerek születése után, esküvő előtt/után) inkább a férfiak szoktak felrelépni... A nők nagy részére inkább az a jellemző, hogy akkor lép félre, ha baj van. A lánykérés utáni időszak az nem ilyen...

Kételkedem, de ha tényleg tutifix megcsalt és pont ebben az időszakban, az tényleg kuka! Akkor neki mindegy, bármikor meg fogja tenni, nemigen kell neki hozzá "alkalom", elég a kedv...

2023. máj. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
24%
Minél "régebbi" a kapcsolat, annál kevesebb tisztelettel és hűséggel tartozom a páromnak? Érdekes.
2023. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!