Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A házimunkák körül mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A házimunkák körül mennyi vitátok van és hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
2021. okt. 8. 01:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%
Nem igazán szokott lenni, egyikünknek sem fontos annyira, hogy hamarabb el akarja kezdeni, mint a másik. Mikor nekiállunk végre, akkor meg főleg magunkat utáljuk, mert hagytuk feltorlódni a mosatlant például
2021. okt. 8. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezekből sosincs vita és nem emlékszem, hogy az elején lett volna. Aki meglát valamit, az csinálja, a másik meg elvan a gyerekekkel.
2021. okt. 8. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Semmi. Nálunk a párom tisztaságmániás, és szerinte egy pólót nem tudok "rendesen " összehajtogatni, szóval minden ilyesmit ő csinál.

Enyém az udvar ,a kert, és a nagybevásárlás.

2021. okt. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Hát mi mindenen össze tudunk kapni, de házimunkán még sose sikerült :DD

Én otthon a szüleimnél kis cselédként mindenkire is mostam főztem takarítottam, most a párom segít, persze nem ért úgy semmihez mint én, de a szándék fontos.

Mindig együtt főzünk romiban, a mosást én csinálom mert minden ruhámhoz érzelem köt, ha egyet összemosna napokat sírnék :D

A takarítást felületesen végzi, de egyszerűbb kijavítgatni, mint teljesen egyedül csinálni :)


Ahhoz képest, hogy én vagyok a tisztaságmániás, amikor hazaérek mindig szétdobálom a ruháim :D Van a konyhába a széken, a földön, a szobában, ő meg jár körbe és közben morgolódik meg szid hogy "édesem, tudom hogy fáradt vagy de ez túlzás" én meg visszakérdezek hogy mérges-e, de mindig csak nevet, megsimiz és momdja hogy dehogy, pihenjek nyugodtan :D Ha összeszedem magam, utána úgyis rendet teszek. Szóval nálunk ebből nincs vita. Esetleg főzésnél mivel ő kicsit bénácskább, ha kiburít egy drága alapanyagot vagy számomra nem elég higiénikusan dolgozik, akkor szokott kis vita lenni. De ilyen 5 perces kb. Bezzeg anyám mindig üvöltött apámmal hogy ő csinál mindent. Megsúgom, lószart sem csinált egyikük sem, mert én vittem a háztartást kiskoromtól, anyámnak mindig fájt vmije... 22L

2021. okt. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
24%

Vannak viták: szemét kivitel, mosogatás, felmosás.

Évek óta magunkra mosunk, mert volt párszor, hogy nem azt rakta be, amire szükségem volt, hanem random talált szennyes ruháimat bedobálta. Munkába járós ingem koszos maradt, az otthoni melós ruhám meg hetente ki lett mosva.

A szemét levitel abban maradt, hogy az viszi ki, akinél betelik. Ő stócolja, ha már kifolyna, összeköti a zsákot és a sarokba rakja. Ha nem viszem le, akkor leviszi, de magától nem. Olyankor a kukába se tömöríti, undorodik a szagától.

Mosogatás: én addig várok, míg 3-4 tányér, poharak, stb, összegyűlik. Régen őt se izgatta, de évekkel ez előtt egyszer csak elkezdett minden mosatlant azonnal elmosogatni. Sokat perelt emiatt, ezért kb.fél éve inkább rögtön elmosogatok magam és a gyerekek után, ha otthon van. Ha nincs itthon, akkor melóba indulás előtt mosogatom el az összegyűlt csetrest.

Porszívózást megcsinálja, de a munkát sokszor haza hozza, ezért ez hétvégére marad. Felmosást is megcsinálja, amikor kell, én csak ha kifolyik valami.

Az udvaron nem mozdít semmit. Egy hónapban egyszer, ha olyanja van, random kupacokba söpri a járdán a port, de nem lapátolja fel.

A teraszra ha felviszik a sarat a gyerekek, a kutya, megvár engem a kosz.Nem érdekelne különösebben, de a két autót is csak én tudom kitakarítani. Felhalmoz az övében lomokat, ruhákat, kajamaradékot. Én nem vagyok pedáns kicsit sem, de mikor barnára rohadt almát szedek ki a csomagtartóból... Akkor bezzeg áll a bál, ha egy pulcsit meg egy pólót a fotelen hagyok.

A gyerekek játékait nem szelektálja. Ha széthagyják és nincs ereje összeszedetni velük, bedobálja egy játékosládába. A gyerek meg kiborítja az egészet, ha keres valamit, ahelyett, hogy a polcra rakná, ahogy én csinálom. Külön a kisautók, külön a fegyverek, külön a dínók, stb. Nála nincs állandó helye a használati tárgyaknak, illetve több is van, attól függően, hogy hány lépést kell megtenni a visszarakáshoz. Így pl. a hajszárító volt már a fürdőszoba szekrényben (eredeti hely), a ruhásszekrénye felső polcán, a középső polcán a ruhák mögé bedugva, az íróasztala melletti polcon, illetve egy másik ruhás szekrény polcán is.

2021. okt. 8. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mosogatás, főzés, portorles az enyém. A mosás az övé, én ahhoz totál bena vagyok :D a porszivozast, felmosast takaritorobot csinálja, vasalasra meg van 1 ember fizetve.
2021. okt. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazából konkrétan feladat nincs egyikünknek sem. Tudom hogy a párom utál mosogatni ezért azt mindig megcsinálom én. De ha kell ő mos, főz, tereget, hajtogat, mindent megcsinál. Nem halmozunk fel nagy kupit, a nagytakaritást is mindig együtt csináljuk. Szerencsém van vele, mert ő nem azt vallja hogy a házimunka a nő feladata csak.
2021. okt. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs vita, mindent megosztunk. Főzés felváltva, bevásárlást vagy a párom végzi, vagy közösen. Mosogatógépet mindketten használjuk, akinél betelik, beindítja. Porszívózást, felmosást, portörlést párom végzi. Fürdőszoba, WC, mosás az enyém. Teregezni felváltva vagy közösen. De be szeretnének szerezni egy ruhaszárítót, hogy teregetni se kelljen. Vasalni nem szoktunk, ha valami ing, vagy gyűrődős ruha van, azt mindenki magának csinálja.
2021. okt. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semennyi vita nincs. Akit ami épp zavar, azt megcsinálja. Nem vagyunk túl rendszeretőek. Ha az egyikünk nekiáll egy nagyobb takarításnak, akkor általában a másik is beszáll. Főzni nem nagyon szoktunk.
2021. okt. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

a legtöbbet én csinálom, mert tisztaságmániás, már-már OCD-s vagyok. amikor a térdkalácsom kiugrott akkor is porszívóztam, szorongok, ha kosz van.

viszont háklis vagyok arra, hogy hogy legyen takarítva. ahogy én csinálom úgy tudok nyugodt lenni, mert sokkal pontosabb vagyok, van már egy bevált rutinom amivel kb másfél óra alatt végigmegyek az egész lakáson. (40 nm)

így igazából az a bevált, hogy az egyszerűbb dolgokat bízom rá : mosás, teregetés, szemétlevitel, vásárlás, ilyesmi. néha mosogatás. van két közösen örökbefogadott macskánk, az almot ő hozza mindig, meg együtt takarítjuk ki az alomtálcákat is.


nekem ez így okés, mert anno mikor magától kiporszívózott sosem tetszett, és nem akartam bántani, mikor elment otthonról sunyiba megcsináltam újra. tudja, hogy ilyen vagyok. így a leginkább kényelmes nekem is, neki is.


gyerek nincs, ha lesz, sztem akkor is hasonló lesz a felállás, én otthon gyerek + lakás, ő meg dolgozni fog.


23L , 24F és 3 éve együtt

2021. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!