Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat: miből nyilvánval...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat: miből nyilvánvaló, ha az egyik nem "önmagáért" szereti a másikat, hanem amit nyújtani tud?

Figyelt kérdés

Egy párkapcsolatban miből derül ki, ha az egyik nem önmagáért szereti a másikat, hanem azért, amit a másik fél biztosít számára, vagy nyújtani tud?

Nem feltétlenül anyagi dolgokra gondolok, hanem például "jó szex, naponta többször is", "magánytól való félelem", "értékesnek érzem magam, mert szeret valaki".

A másik személy pedig lehet hogy behelyettesíthető és nem a belső értékei miatt van szeretve.

Talán erre utaló mondatok a "mi lesz velem ha szakítunk, a magány fog várni", "kihez fogok odabújni" és hasonlók.

Szakítás után pár hét se telik el és új társat találva túl is van többéves párkapcsolaton például.


Ilyesmi "nem önmagamért szeret" típusú beállítottság hogyan derül ki a párkapcsolat kezdetén vagy utána rövidesen?


Nem feltétlenül társfüggőségre gondolok, de ez is benne lehet, ezért van

a kulcsszavak közt.

Milyen jelek lehetnek még?



2022. okt. 8. 11:03
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj Cicamica!


Ha pontosan úgy írsz és reagálsz, mint egy tini csaj, akkor annak foglak tekinteni. Könnyen lehet, hogy minden problémád éppen abból fakad, hogy másnak gondolod magad, mint ami valójában vagy.

Megköszönheted az törékeny lelkecskédet ápolgató válaszokat, de rajtad az ilyen kommentek nem fognak segíteni. Mert a problémád benned van és te ezzel nem mersz szembe nézni.


Egyetlen értelmes választ nem adtál, ami azt erősíti, hogy te itt csak azt szeretnéd, hogy megerősítést kapj. Ez tipikus női viselkedés.

2022. okt. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Ha megtudnád hogy helytelenül tippelted meg a nememet akkor mi újság?


Egyébként szerintem nulla párkapcsolati tapasztalattal rendelkező, szomorú incelek rontottak rá a kérdésre, akik lánynak ítéltek engem. Felhergelik magukat, ideöntik magányos, társtalan, reménytelennek gondolt életük keserűségét.

Valószínűleg e keserűséget minden hasonló kérdés előhívja, amelyben a kérdezőt nőnek gondolják, őt hibásnak beállítva próbálják csatornázni a "jajj, pff, élőben kellene tennem valamit az ismerkedés, párkapcsolat sikeréért, például lakásból kimozdulni" feszültséget.

2022. okt. 8. 12:55
 23/33 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem a jó szex, és az ha szeret engem, igenis belső értékek.

Csak úgy önmagáért utoljára az anyja szereti az embert (jó esteben legalább ő). Párkapcsolatban mindig ott lesz a szempont, hogy nyújtson is valamit a másik. Érzelmileg, lelkileg, testileg. Ezekből áll a szerelem. Ha elkezd kevesebbet nyújtani valamelyik fél, akkor arra előbb-utóbb rámegy a kapcsolat. Szóval igen, mindenki lecserélhető. Ezért is mondják, hogy egy kapcsolatért mindig dolgozni kell, hogy ne akarjanak lecserélni.

Tartós betegség esetén nyilván egy darabig kitart a másik mellet a szerelmes ember. De ha tök reménytelen a dolog, és tudni lehet, hogy az egyik mindig csak lehúzni fogja a másikat, akkor hiába a hatalmas szerelem, ezt nem bírja ki egy kapcsolat sem. Én ha ilyen helyzetbe kerülénk, magam mondanám a férjemnek, hogy keressen mást. Ki akar már kolonc lenni a másik nyakán, a boldogsága akadályozója?

2022. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

Gondolok arra is, amikor az egyik azért nyújt "kevesebb figyelmet" a másiknak, mert a munkában olyan időszak van (ami nincs túl gyakran), de ha ilyen van, az a másik fél balhézásával jár.

Hasonló lehet a "pár hetes munkahelyi kiküldetés", ami a másik félből féltékenységi rohamot meg a "biztos van valakije" illetve a "abban az időszakban ellenkező nemű munkatársával összejön" típusú aggodalmakat hívja elő.

2022. okt. 8. 15:41
 25/33 anonim ***** válasza:

Jó, hát ilyen rosszabb időszakok nyilván mindenkinél vannak, ezeket túl kell élni.

Megbízható emberrel kell összejönni. De sajnos a megbízhatóság pont egy olyan dolog, ami nem könnyen derül ki, hanem idő kell kiismerni a másikat. Jelek lehetnek ha nyitott, szívesen beszámol a napjáról (hova ment, mit csinált), nem dugdossa úgy a telóját mintha minimum hadititkokat őrizne rajta, szívesen bemutat a családjának, ha valamit megbeszéltek ahhoz tartja magát, stb. De azt, hogy megbízható ember-e nem lehet hamar pár jelből megállapítani.

Meg hát nem árt pszichikailag normális emberrel összejönni. Aki nem érti meg, ha a párjának a munkája miatt pcit el kell utaznia, annak van valami baj a fejében. Az ilyen gyanakvó, hisztérikus alkat másban is megmutatkozik.

2022. okt. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
A "bizalmatlanságot" az is elő tudja idézni egyeseknél, ha az üzenetre tíz percen belül nem érkezik válasz. Ekkor jönnek a "nyugtalanító gondolatok" a másik hűtlenkedésének különféle fantáziálásáról.
2022. okt. 8. 16:12
 27/33 anonim ***** válasza:

#26:

Azért a féltékenykedésnek is van egy beteges szintje, amikor már minden lépésedről el kell számolni és csak akkor érzi magát biztonságban a másik. De ebben az esetben a máik félben születnek meg ezek a gondolatok, neki kellene önbizalmat növelni (fejleszteni) önmagában.

Viszont van a másik verzió amikor a te viselkedésed olyan, hogy folyton félreérthető. Mindig csinálsz olyan dolgokat amivel bizalmatlanságra adsz okot.

Volt szerencsém egy ilyen férfihoz. Alapvetően én nem lettem volna féltékeny, de ő a viselkedésével folyamatosan kihozta belőlem a "zöldszemű szörnyet". Idővel rájöttem hogy neki ilyen az alapszemélyisége. Folyamatosan visszaigazolásra volt szüksége más nőktől, hogy ő jó pasi, hogy szakmailag is topon van, jó döntéseket hoz, el kellett tőle ájulni minden héten egy nőnek, hogy ő milyen f@sza gyerek. A hódítás, meg a "mézesmadzag elhúzása" a nők előtt adott neki egy jó alapérzést, hogy ő egy szerethető ember akire fel lehet nézni stb.

Csakhogy erről nekem folyamatosan az jött le hogy megcsal, más nők után fut, mindenki érdekesebb, szebb, jobb mint én. Ami persze nem így volt, csak az ő viselkedése, cselekedetei hozták ki belőlem ezeket az érzéseket.

Úgyhogy azt kellene megvizsgálnod, hogy nem te idézed e elő ezeket a gyanakvó gondolatokat. Nem te viselkedsz úgy hogy azt egy kívülálló (aki éppen nincs ott) könnyen félreértheti. Ha ezekből a "kis félreérthető dolgaidból" sok van és folyamatos, akkor ne csodálkozz ha féltékeny lesz még egy olyan ember is aki egyébként nem lenne féltékeny típus. Nyilván nem egy szakmai kiküldetésre gondolok, mert az ugye muszáj, de mint tudjuk ott is meg lehet csalni a másikat ha nagyon akarja valaki.

Ilyen szempontból mindig kettőn áll a vásár. Mindkét fél viselkedését meg kell vizsgálni és elemezni. Ki mivel triggereli a másikat? Ha sok ilyen apróság van az megöli a kapcsolatot.

2022. okt. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Olyan történt csak, hogy találkoztam valakivel két percre párom társaságában aki üdvözölt és rám mosolygott, majd kb. egy év múlva lett felhozva "ez a találkozás, mintha több lett volna, mert hogyan mosolygott, miképpen nézett" Addig tartogatta magában ezt az egészet és a féltékenysége növelésére használta fel.

Teljesen igaz egyébként az amit leírtál: mindkét fél viselkedése számít ilyen szempontból és esetedben maximálisan jogos a féltékenység, az illetőnek meg valamiféle bizonyítási kényszere volt.

2022. okt. 8. 18:07
 29/33 anonim ***** válasza:

"Ha megtudnád hogy helytelenül tippelted meg a nememet akkor mi újság?"


Még midnig nem fogtad fel, amit eddig írtam?

Te tippeled meg a saját nemedet helytelenül.

2022. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

"Te tippeled meg a saját nemedet helytelenül."

Én tippelgettem a saját nememre? Ennek van értelme? Mi értelme van annak, hogy valaki kiír egy kérdést és "megtippeli a saját nemét a kérdés kiírójaként"?

Hol tettem ilyet a kérdésben?

2022. okt. 9. 07:01
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!