Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat: miből nyilvánval...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat: miből nyilvánvaló, ha az egyik nem "önmagáért" szereti a másikat, hanem amit nyújtani tud?

Figyelt kérdés

Egy párkapcsolatban miből derül ki, ha az egyik nem önmagáért szereti a másikat, hanem azért, amit a másik fél biztosít számára, vagy nyújtani tud?

Nem feltétlenül anyagi dolgokra gondolok, hanem például "jó szex, naponta többször is", "magánytól való félelem", "értékesnek érzem magam, mert szeret valaki".

A másik személy pedig lehet hogy behelyettesíthető és nem a belső értékei miatt van szeretve.

Talán erre utaló mondatok a "mi lesz velem ha szakítunk, a magány fog várni", "kihez fogok odabújni" és hasonlók.

Szakítás után pár hét se telik el és új társat találva túl is van többéves párkapcsolaton például.


Ilyesmi "nem önmagamért szeret" típusú beállítottság hogyan derül ki a párkapcsolat kezdetén vagy utána rövidesen?


Nem feltétlenül társfüggőségre gondolok, de ez is benne lehet, ezért van

a kulcsszavak közt.

Milyen jelek lehetnek még?



2022. okt. 8. 11:03
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Mi egyébként a konkrét problémád?

Attól tartasz hogy csak a pénzed miatt van (volt) veled a párod (vagy az exed)?

Hogy nem is téged szeretett csak azt az érdekes életet amit nyújtani tudtál? Amikor féltékeny volt akkor is csak a "jólétet" féltette?

2022. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

"Mi egyébként a konkrét problémád?"


Az a tudat zavar, hogy lehet olyan hozzáállása valakinek egy párkapcsolathoz, amely alapján adott ember "egy pillanat alatt helyettesíthető be" egy másikkal.


"Attól tartasz hogy csak a pénzed miatt van (volt) veled a párod (vagy az exed)?"


Kérdésben írtam, hogy nem feltétlenül anyagiakról van szó.


"Hogy nem is téged szeretett csak azt az érdekes életet amit nyújtani tudtál?"


Igen, nem a személyemet szerette, én pedig önzetlenül adtam mindent és sose hoznám fel hogy mit adtam, vagy mit nyújtottam.


"Amikor féltékeny volt akkor is csak a "jólétet" féltette?"


Szerintem inkább az elhagyás, a csalódás fájdalmától félt: "őt hirtelen elhagyják" stb.

2022. okt. 9. 09:23
 33/33 anonim ***** válasza:

A legvalódibb szeretet/szerelem az, amikor semmilyen külső-belső elvárásaink nincsenek a párunk felé, de ez a mai világban szinte elképzelhetetlen.


(önzetlen szeretet/szerelem)

2022. okt. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!