Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Belémszeretett egy Borderline...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belémszeretett egy Borderline személyiségzavarral rendelkező lány. Jelenleg zárt osztályon van öngyilkossági gondolatok miatt. Hogyan távolodjak megfelelően?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunkban a részemről való bizonytalanság váltotta ki a problémákat. Pánikolt, egyre közelebb jött, majd megfojtott a szeretetével. Olyan személyes határokat lépett át, amelyekkel még magam sem tudtam hogy rendelkezem.


Rengetegszer elhangzott az öngyilkosság témája, nemcsak érzelmi kitörésekkor, hanem nyugodt állapotban is, "tényszerű közlés" módján adta tudatomra, hogy amennyiben ez a kapcsolat nem működik, ő véget vet neki. De heves érzelmi vitákban is elhangzott az én hibáztatásom; amikor szembesítettem hogy tisztában vagyok azzal hogy manipulál, szimplán tagadta.


(Fontos megjegyzés: már próbált öngyilkos lenni ismerettségünk előtt, és évek óta depressziós, ez a kapcsolati csalódás csupán hab a tortán).


A rossz dolgok ellenére tudom hogy ez mindössze egy reakció a részéről, hogy mindenáron megvédje önmagát a további sebek keletkezésétől. Ezért megértem, és nagyon sajnálom.

De az biztos hogy én nem tudom őt megmenteni; illetve ha vele maradok, GARANTÁLTAN magával fog rántani a mentális állapota.


Nagyon akar engem. Az egész érzelmi világát rám borította de nekem ez rengeteg, pedig én sem vagyok egy mentálisan teljesen egészséges ember, tehát jóval többet elnézek, mint mások, általánosságban.


Hogyan szakítsak vele, anélkül hogy túl nagy fájdalmat okoznék?



2022. okt. 21. 01:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne térj vissza az életébe. Ha mint ember az élete része maradsz, nem fog tudni elengedni. Legyen egyértelmű, hogy vége, neki is könnyebb lesz úgy. Ha teheted, költözz el messzebb. Ha nem szereted és maradsz, az csak katasztrófával végződhet, azért egy négyhónapos kapcsolatot könnyebb feldolgozni, mintha még hónapokig találkoztatok, és ő esetleg mást lát bele, mint amit nyújtani tudsz. Az öngyilkosság mindig annak a felelőssége, aki elköveti, soha nem más emberé, ez csak egy csúnya zsarolás, akkor is, ha beteg emberről van szó.
2022. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
45%
Passzold le itt valakinek gyakorin , lehet lenne kedve foglalkozni vele, vannak itt megmentő típusok.
2022. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
74%

"Belémszeretett egy borderline személyiségzavarral rendelkező lány."

Tévedsz, nem szeretett beléd, rajong érted. Ez a "szeretet" akár egy apróság vagy vélt sérelem miatt képes átváltozni gyűlöletté.


"A kapcsolatunkban a részemről való bizonytalanság váltotta ki a problémákat."

Megint tévedsz. Te sem vagy igazán stabil, jól strukturált személyiségű ember, de a borderline barátnőd kiborulásaiért, kríziseiért nem vagy felelős. A borderline-ok vádaskodnak, mindig a környezetüket hibáztatják. Jegyezd meg: nem miattad ilyen, nem tudod szabályozni az állapotait, nem vagy képes meggyógyítani őt.


A legjobb döntés a kapcsolat azonnali, teljes lezárása. Tiltsd, töröld mindenhonnan, ha ezután is keres, cseréld le a telefonszámod.


Voltam hasonló helyzetben, én is empatikus akartam lenni, hiába. A lányon nem tudtam segíteni, magamnak viszont sokat ártottam.

2022. okt. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

23asnak teljesen igazat adok. Te max azért vagy felelős hogy kapcsolatot kezdtél vele. De mindenki tévedhet. És a mai napig azt hiszed, hogy szerelmes beléd, holott ez nem szerelem.

Ha tudsz, beszélj a kezelőorvosával hogy mit tanácsol. Ha nem tudsz, kerdezz meg egy pszichiátert. De szerintem azt fogják mondani valszeg hogy ne keresd többet. Valószinűleg megpróbalják egyenesbe hozni, bár nagyon súlyos esetnek tűnik. Utana ha keresed, szerintem félre fogja érteni és kezdődik az egész elölről.

2022. okt. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

Julius ota azért az nem túl sok idő, konkrétan fél év se, ezt pedig nem mondanam komoly párkapcsolatnak így. Szerintem most az van, hogy jobban megismerted, aztán rájöttél, hogy neked ez nem okés. Van ilyen... Nem évek óta vagytok együtt, hogy bűntudatot kéne érezned miatta, sőt! Te is látod, hogy manipulál, ergo direkt bűntudatot kelt benned, de sajnálatbol nem lehetsz együtt egy emberrel, nem kötheted össze vele az életed... Kivéve ha bodlogtalanul akarod leélni. Az sem a te felelősséged, hogy gondoskodj róla, meg a betegségéről. Ezt magának, a családjának kell megtennie

Szerintem ülj le vele, magyarázz el neki minden egy komolyabb beszélgetésben, hogy te ezt nem szeretnéd, nem ő az, akit elképzeltél magadnak és mondd meg neki,ha továbbra is zaklat, letiltod. Ennyi

2022. okt. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
33%
Ne keresd. Szakíts meg minden kapcsolatot.
2022. okt. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!