Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a pasitok 10 évet letagadott a korából?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt. Azt mondta: annyi idős, mint én. 20 éve ismerem, mint barátot, de csak 4 hónapja jöttünk össze. Ma véletlenül (kíváncsiságból) belenéztem a személyijébe és kiderült, hogy 10 évvel idősebb.

Az is kiderült, hogy nem abban a városban született, amit mondott, hanem egy másikban.

Azt is mondta, hogy 5-6 éve lakik a mostani lakásában, de rájöttem, hogy csak tavaly óta van oda bejelentve.


Vajon miről hazudott még?


Azt mondta, hogy a foglalkozása hivatásos katona, és egy ismert volt nemesi család leszármazottja (a neve tényleg az, ami az illető családé és a családdal kapcsolatos emlékei, fotói, relikviái vannak). Vajon ez is mind hazugság?:( 45N



2023. okt. 11. 23:55
1 2 3 4 5
 31/49 A kérdező kommentje:

#22

"Ismertem egy ilyen hapit. Hazudott a koráról és a nevéról is első körben. Ereztem, hogy nem ugy hivjak, mint amit mond. Meg ő is azt mondta hogy nemesi származású, biztos azt gondolta na ennek a buta libának az kell egy nemesi mert ugye mással nem tudott villogni, se kocsi se semmi"


Pontosan. Kocsija nincs, én fuvarozgattam párszor amikor elutaztunk valahová.

2023. okt. 12. 07:57
 32/49 anonim ***** válasza:
39%

Kettesre: 35 éves fickó vagyok és 10 évet letagadhatnék szintén. Néhány évvel ezelőtt szakáll nélkül kérték a személyi igazolványomat italhoz, tehát 15-tel is kevesebbnek néztem ki borotválkozva. Közalkalmazott papírom által csodálkoznak Volán vezetők és kalauzok, hogy főiskolás lét helyett dolgozok. Társkeresőn folyamatosan vádoltak engem, hogy miért hazudom magamat 10-zel többnek. Rendszeres vitám volt, hogy nem vagyok jogosult bemutatni a kártyámat és ilyen vádlással én kérem ki magamnak az ismerkedés lemondását. Már azon gondolkodtam én is, hogy átírom magamat és majd a valóságban elmondom. Heti szinten többen ezzel bántottak, úgyhogy megvolt a hátránya. Most párom pont ezt szereti bennem.

Egy barátom szintén le tudna tagadni 10 évet, 38 éves és 28-nak sem néz ki. Általánosítást hagyjunk, előfordul bármi ilyen. Belemehetnénk: genetika, étrend, törődés magunkkal, lelki-spirituális állapot... Én például konkrétan fiatalabbnak is érzem magamat minden szempontból. De az egész már nem ide tartozik.

2023. okt. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
64%
Plusz ráadásul nyáron fogytam 16 kilót és vékonyka vagyok. Minden osztálytársam most indítja el a sörhasat, én gyógyszer mellékhatását és 10 kilós visszahízást most dobtam le "megfiatalodva". Persze v.sz.l. ritka a fajtám, de létezik. :D
2023. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
90%

34. Látom megfogtad a lényeget...


Kérdező, te fuvarozgatod, szivességeket teszel neki és ha megnézed az adok kapokot-ot fogadjunk hogy nagy a szakadék, magyarul ő semmit vagy alig tesz bele a másik tegyen bele mindent. Tipikus lehúzos, nyomi. Ennel csak jobbat találsz

2023. okt. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
44%
Ha 20 éve ismered és ez nem derült ki akkor már olyan idősek lehettek, hogy 10 év nem számít nektek. Ha számít akkor meg kamuzol. Mégis hány évesen ismerkedtetek meg , 5 évesen és nem tudtad az oviban, hogy ő már tini és suliba jár vagy mi??? :D
2023. okt. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
64%

Szívesen segítek, ha tudok. :-) Főleg, hogy zsigerből utálom az aljas, hazug embereket.


"Igen, én is úgy érzem, hogy még másban is hazudhatott."

Sajnos aki mániákus hazudozó, abban nem lehet megbízni. Ez már messze nem az a kategória, aki "félelemből" hazudik a koráról, neki gyakorlatilag lételeme a hazudozás. És ez félelmetes. Hirtelen az ID tévécsatornán futó "Kivel házasodtam én össze?" című sorozat jutott az eszembe. Ott vannak hasonló sztorik, csak sokszor jóval durvább végkimenetellel. Ez a pasas is a teljes személyét hazugságokra építette fel. Hamis életkor, hamis születési adatok... és ki tudja, még mikben hazudott?


"Pl. "sebhelyeket" mutatott a testén, ahol én nem láttam forradást"

Gyanítom, ennek az egyénnek van valami nagyok komoly mentális betegsége. Nem akarok látatlanból diagnosztizálni, de ez vagy szociopata, vagy nagyon komoly tudatzavarban szenved. (Illetve dehogy szenved, élvezi...)


"hogy ez gránátszilánk nyoma délszláv háborús kiküldetésből"

Én azon sem csodálkoznék, ha az egész katonásdit csak kitalálta volna. Vagy ha volt is hivatásos katona, erőteljesen kiszínezi a sztorit.


"Ti elmondanátok, hogy a tudta nélkül megnéztétek a személyijét?"

Én soha nem voltam egy kutakodó, ellenőrizgetős típus, de titkolózni sincs okom. Azt gondolom, hogy egy komoly (vagy annak gondolt) kapcsolatban semmi aljasság nincs abban, ha megnézzük a másik személyi iratait. Főleg, ha az mondjuk szem előtt van.


"Lehet, hogy ez nem volt tisztességes tőlem?"

Nem gondolnám, hogy itt tisztességbeli probléma lenne. Ráadásul ha hozzávesszük azt, hogy mondjuk akkor mennyire volt tisztességes neki hazudnia tök alapvető dolgokról?


"Másrészt viszont olyan, mintha eleve kerestem volna valamit, hogy hazugságon kaphassam, mintha nem bíznék magamban."

Mert érezted, hogy valami sántít. Nem véletlenül. Van az a mondás, hogy "hazug embert hamarabb utolérni, mint a sánta kutyát." Nos, ezért. Sajnos nem mindig, de azért elég gyakran a haugságok gyanússá válhatnak. Jelen esetben azért, mert életszerűtlen, amiket állított magáról. Ezek után persze, hogy kerested, hogy hol buktathatnád le. Az lett volna a furcsa, ha ilyen tök egyértelmű hazugságok után nem kezdesz el gyanakodni. Szerencsére neked helyén van az eszed, és nem lehet mindenféle tündérmesével átejteni.


"Ekkor te bevallanád neki, hogy megnézted a személyijét, és tudod, hogy nem?"

Két opció van.

Vagy elmondod, hogy igen, megnézted a személyijét - ha mondjuk elő volt neki hagyva, akkor ez szerintem simán felvállalható: "itt volt az asztalon, és ahogy ránéztem, megdöbbentem, hogy nem is az a születési időd, amit mondtál nekem" -, vagy pedig eljátszod, hogy "valaki mondta, hogy vigyázzak veled, mert szerinte hazudsz a korodról". Hozzá is teheted, hogy tényleg furcsa, hogy kinézetre 7-8 évvel idősebbnek tűnik. Ha pedig erre akár támadóan reagál, akár mentegetőzni kezd, mondd meg neki, hogy "oké, akkor bizonyítsd be, hogy téved! Mutasd meg a személyidet, és ezzel a félreértést tisztázzuk is örökre." Nyilván nem fogja megmutatni, mert akkor lebukna, szóval vagy támadóan fog erre fellépni, erre úgy gondolom, a legbölcsebb reakció, ha te meg kikéred magadnak a hangnemet és a stílust, és megmondod, hogy ezek után te nem szeretnéd folytatni, mert számodra ez az agresszív hangnem egy párkapcsolaton belül nem tolerálható. És onnantól nem elgyengülni, határozottan tarts ki az érdekeid mellett! Vagy ha mentegetőzni kezd, akkor meg egyszerűen csak ne hagyd hülyének nézni magad! "Nincs nálam a személyim..." Gyanítom, ez lesz az egyik próbálkozása. Erre mondjuk lehet reakció egy "Tényleg? Várjál, megnézem, hogy tényleg nincs-e nálad, segítek megkeresni". Vagy egyszerűen csak azt mondod, hogy "ezt nem hiszem el, szóval mutasd meg, addig nincs miről beszélnünk." A lényeg, hogy ne hagyd magad csőbe húzni, és ne érezze magát nyeregben. Illetve hogy ennek minél hamarabb vége legyen, mert ki tudja... ha pszicho- vagy szociopata a pasas, akkor ennek hosszú távon nagyon rossz vége is lehet. Ilyenkor a legbölcsebb dolog minden kapcsolatot megszakítani az illetővel.


Szóval összességében... igyekezz minél hamarabb megszabadulni ettől a fazontól, mert túl azon, hogy amit tesz, az minden ép lelkületű ember értékrendjével összeegyeztethetetlen, akár még veszélyes is lehet, ha túl sokáig magad mellett hagyod.



#2 "Én meg nem láttam olyan férfit, akinél ne tűnt volna fel a tíz év."

Én 40 vagyok. Nemrég lett egy új hölgy munkatársunk, aki rám azt hitte, hogy egyetemista gyakornok vagyok. Van ilyen...


#21 "Meg ő is azt mondta hogy nemesi származású, biztos azt gondolta na ennek a buta libának az kell egy nemesi mert ugye mással nem tudott villogni, se kocsi se semmi"

Mondjuk aki az autójával akar barátnőt szerezni a személyisége helyett, ott is komoly jellemproblémák vannak.

De ezek csak úgy mellékes megjegyzések. A lényeget már leírtam.

2023. okt. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
86%
Meglepo, hogy amikor radobbentel, hogy ordas modon hazudozik, neked meg tovabbi kerdeseid vannak. Holnap meg az derul ki, hogy van 2 gyereke. Meg 20 millios adossaga. Vedd eszre, hogy te egy illuzioba szerettel bele, egu delibabba, amit o vetitett eled. Ez az ember nem az, akit latni veltel.
2023. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
90%
#37: És az ilyen csalók pont erre játszanak. (Kivéve, ha teljesen kattant a pasas, és ő maga is elhiszi a meséjét.) A lódításaival sikerült vonzalmat kialakítani, a másik fél meg ebbe a hazugsággal összetákolt képbe szeret bele, és így sokkal könnyebb maga mellett tartani, hiába egy aljas hazudozó. Hiszen ilyenkor a nő már az elképzelt ideált vetíti a pasasra.
2023. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
100%

Lobogtatod itt a red flageket a kezedben, és még vannak kétségeid a kapcsolat jövőjét illetően?


Volt egy hasonló pasim. Volt egy sebhely a hátán, azt mondta róla, hogy megkéselték az éjszakai életben, aminek ő jelentős alakja volt.


Később orvosi papírjain láttam, hogy lipómát műtöttek ki onnan... (ő mutatta az ambuláns lapját nekem és az anamnézisben szerepelt)


Millió ilyen apró hazugsága volt, később bántalmazni kezdett. Szóban, majd szexuálisan is.


Szakítás után üldözött, leskelődött utánam, üzenetekkel bombázott. Volt, hogy egy óra alatt 97 viber üzenetet kaptam.


Agybeteg állat az összes ilyen.

2023. okt. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
95%

Kezd el vele leépíteni a kapcsolatot, 4 hónap még nem olyan nagy idő, hogy ne lehetne lemondani a találkát, és eltávolodni.

Aki ilyenben hazudik, az másban is fog. Én is jártam így...először cska pár év letagadása, majd a családjára vonatkozó infók, aztán az is kiderült, hogynemhogy főiskolára nem járt sose, de még érettségije se volt, és az anyagi helyzete...nos, nem aprózta el a hazugságokat, maradjunk annyiban.

Ha már most "fülön" csípted, hogy szereti kiszínezni a valóságot, és zavar, akkor felesleges rá pazarolni az idődet, mert ez egy attitűd, sose lesz olyan, hogy nincs már több a tarsolyában...

2023. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!