Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha kiderülne,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha kiderülne, hogy a pasitok 10 évet letagadott a korából?

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk együtt. Azt mondta: annyi idős, mint én. 20 éve ismerem, mint barátot, de csak 4 hónapja jöttünk össze. Ma véletlenül (kíváncsiságból) belenéztem a személyijébe és kiderült, hogy 10 évvel idősebb.

Az is kiderült, hogy nem abban a városban született, amit mondott, hanem egy másikban.

Azt is mondta, hogy 5-6 éve lakik a mostani lakásában, de rájöttem, hogy csak tavaly óta van oda bejelentve.


Vajon miről hazudott még?


Azt mondta, hogy a foglalkozása hivatásos katona, és egy ismert volt nemesi család leszármazottja (a neve tényleg az, ami az illető családé és a családdal kapcsolatos emlékei, fotói, relikviái vannak). Vajon ez is mind hazugság?:( 45N



2023. okt. 11. 23:55
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
67%

Először undort kapnék attól hogy ilyenekben hazudott, utána attól hogy 10 évvel idősebb palit dugtam.

23N

2023. okt. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy megrögzött hazudozó. Nem az a baj, hogy néha kisebb dolgokban hazudott, mert teljesen őszinte emberek se nagyon vannak, hanem az, hogy alapvető dolgokban össze-vissza hazudozik. Ez teljesen megbízhatatlanná és hiteltelenné teszi. Akár még egy bűnöző is lehet, én szakítanék vele.
2023. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Sokat segítettetek átlátni a helyzetet.


#36

Neked külön köszönöm a mindenre kiterjedő részletességű elemzést.:)

2023. okt. 12. 20:39
 44/49 anonim ***** válasza:
80%

42-es vagyok, kiegészítés: tapasztalatom, hogy ismerkedéskor ma sok ember letagad akár 10 évet is a korából. Olyanok is, akik nem igazán szélhámos karakterűek. Pl. ismertem egy férfit, utazáson ismertem meg. Már akkor is próbált udvarolni, én akkor 30 voltam, ő 40-nek mondta magát, később derült ki, hogy 50 volt (fiatalosan nézett ki). Nos ő egy tipikus mama kedvence volt, aki nemrég azelőtt vesztette el az anyját (akivel annak haláláig lakott együtt). Igazi gyámoltalan figura volt, láttam rajta, hogy nemcsak társat, hanem anyapótlékot is keresett. Nála nem feltételeztem olyan dolgokat, hogy bűnöző, egyszerűen átláttam, hogy azért hazudott, mert félt attól, hogy visszautasítják. Lehet, hogy még nője se volt 50 éves koráig. De társkeresőkön gyakori, hogy sokan letagadnak néhány évet ismerkedéskor. Ezt nem helyeslem, én se csináltam sose ilyet, de ez nem is olyan ritka gyarlóság.

Az pedig, hogy valaki hova van bejelentkezve, nem mérvadó, mert lehet, hogy kétlaki. Én pl. többször folytattam kétlaki életet, ezért volt olyan, hogy vettem egy lakást, beköltöztem, de csak évekkel később jelentkeztem be állandóra, mert még a másik helyen is laktam. Tartózkodási helyre természetesen bejelentkeztem az új helyre is. Tehát ha a párod lakcímkártyájában azt láttad, hogy később jelentkezett be, mint amióta ott lakik, az még nem feltétlenül hazugság jele.

Viszont a párod esetében ez a nagyon sok eltérés a valóságtól arra utal, hogy valami nagyon nem stimmel vele. Pl. nem értem, a születési helyről miért kell hazudni. Ez már totál megbízhatatlan.

2023. okt. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
66%
2023. okt. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:
#44, köszi. :)
2023. okt. 12. 22:04
 47/49 anonim ***** válasza:
87%

#44: Igen, vannak ilyenek, de a kérdésben szereplő férfi nem ez a kategória. Itt nem csak arról van szó, hogy félelemből hazudott az életkoráról, hanem több más dologról is. Mondjuk a születési helyről hazudni mi értelme lenne? "Kétlaki életet él". Oké. És ennek tényét miért nem titkolja? Azért egy 4 hónapos kapcsolatban már nem kellene, hogy az illető múltjával, és életmódjával kapcsolatban titkok legyenek.

Amit te felvázoltál, az tök más, mint ez a helyzet. Teljesen más, amikor egy félős emberke az elutasítástól tartva kicsit szépít egy-két adatán. (Mondjuk az sem vall túl nagy észre, hiszen előbb-utóbb úgyis kiderül...) De itt nem egy anyámasszonykatonája fiúcskáról van szó, hanem egy olyanról, aki betegesen hazudik mindenről.

2023. okt. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
100%

47-es: Én is írtam a végén (44-es vagyok), hogy itt már nekem is úgy tűnik, hogy egy megrögzött hazudozóval állunk szemben.

Amúgy a titkokról meg annyit, hogy mindenkinek vannak titkai. Én pl. egy kezdődő kapcsolatban nem szoktam elmondani az anyagi helyzetemet, mert félek, hogy az lenne vonzó mások számára (kevesebbet vallok be az elején). A múltammal kapcsolatban pedig nem volt és nem is lesz olyan ember, aki mindent tudni fog (nem vagyok se szabados életű, se bűnöző életvitelű). Egyrészt senkinek se szolgáltatnám ki magam ennyire (még életem szerelmének se), másrészt mindenkinek joga van ahhoz, hogy az élete egy szeletét megtartsa saját magának. Amúgy a párommal összehasonlítva ő sokkal nagyobb titkolózó, mint én.

2023. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
100%

Én sem azt mondom, hogy úgy kezdődjön az ismerkedés, hogy átnyújtok egy 48 oldlas doksit a teljes élettörténetemről, meg minden titkos és publikus információmról a teljes orvosi kartonomtól kezdve az általános iskolás bántalmazásokon át az első egyetemi vodkanarancsparty utáni hányásig. De azért a hazugság, és alapvető dolgokban való titkolózás nem ugyanaz, mint amikor valaki nem akar beszélni olyasmiről, ami neki fájdalmas, vagy kellemetlen. Bár én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy akiben nem tudok megbízni annyira, hogy a titkaimat el merjem neki mondani, azzal inkább össze sem jövök. Igen, lehet, hogy ezzel kicsit magasra tettem a lécet, de én ha járok valakivel, azt komolyan is gondolom, és nem tudnám olyan mellett elképzelni magam, aki előtt bármiben titkolóznom kéne.

Természetesen tiszteletben tartom, ha a másik nem akar mindent elmondani, de ez nem az olyan alapvető dolgokra értendő, amik hozzá tartoznak az illető megismeréséhez. Élő példa: barátnőmet még gimis korában az akkori randipartnere bántalmazta. Mind a mai napig titok számomra, hogy konkrétan mi történt, annyit mondtam neki, hogy ha úgy érzi, hogy el akarja mondani akkor nyugodtan tegye, számíthat rám, amiben tudok, segítek neki. De ha neki ez fájdalmas, vagy kellemetlen erről beszélni, akkor ne tegye, nem vagyok én vallatótiszt. :)

2023. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!