Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom viccből azt mondta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom viccből azt mondta, hogy ne legyek teljesen biztos abban, hogy mi együtt maradunk. Erre hogy kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés
Én mérges lettem emiatt, és azt mondta, hogy ő csak viccelt, nem is gondolta komolyan. Azt mondta ha nem viccelődne ilyenekkel unalmas lenne a kapcsolatunk.
2023. okt. 22. 17:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Annyit mondtam vomna hogy na akkor igazad lett, már nem vagyunk együtt. Mehetsz ahogy jöttél. Ez a debil gyermeteg humor nagyon távol áll tőlem.
2023. okt. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Valahol igaza van. Nincsen garancia semmire. De a módszer ahogyan próbálja feldobni a kapcsolatot, az nálam egyenlő a szakítással.
2023. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%
Úgyhogy oké, szakítsunk.
2023. okt. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Vannak dolgok amikkel nem viccelődik az ember. Fegyvert sem húzhatsz elő, hacsak nem vagy elszánva hogy használni is fogod. Atombombával se szokás fenyegetőzni és jó okkal, most a jelenkori elmebajtól tekintsünk el. És hát a szakítás is hasonló. Ezzel nem viccelünk és nem dobálózunk, hacsak tényleg nem muszáj jelezni valamiért hogy oda jutott a helyzet, de még leginkább olyankor se. Vagy ha valóban viccnek szánta akkor ez inkább valami pszichopata féle humor lehet. De te ismered kérdező, ezt már neked kell tudnod eldönteni jobban.
2023. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Valahol reálisan látja az egészet, mert nincs rá garancia.
2023. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%
Én azt mondtam volna nevetve: hát...ebben te sem lehetsz biztos.
2023. okt. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy megint, a "vicces" pasi nője? Mi frászért nem offolod még???
2023. okt. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
95%

"A gaslighting egyfajta érzelmi manipuláció.


Hogyan ismerhető fel?

Mivel a manipuláció csak lassan éri el a célját, ezért az érintett fél is csak lassan, fokozatosan kezdi el megkérdőjelezni a saját véleményét, kezd el arra gondolni, hogy valami nincs rendben vele, a realitásérzékével. Először esetleg csak annyit vehet észre, hogy egyre kuszább az élete és kezdi úgy érezni, hogy valami gond van vele.


Vannak olyan jellegzetes mondatok, szófordulatok amelyek gaslightingra utalhatnak. Ha ezek folyamatosan jelen vannak a kommunikációban, ha szinte nap, mint nap elhangzanak akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy nem lehet-e, hogy az érzelmi manipuláció ezen formájával állunk szemben.


Például:


„Én nem ezt mondtam. Rosszul emlékszel.”

„Túl érzékeny vagy. Ez nem is olyan nagy dolog, csak eltúlzod az egészet.”

„Nem én vagyok a hibás, hanem te. Miattad van az egész.”

„Azt sem tudom miről beszélsz. Csak kitalálod ezt az egészet.”

„Már megint túlreagálod a dolgokat.”

„Szerintem neked valami komoly problémád lehet, teljesen rosszul látod a dolgokat.”

„Csak vicceltem. Neked semmi humorérzéked sincs.”

2023. okt. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
97%
Süss el egy viccet, hogy milyen pici a pöcse. 💁🏼‍♀️
2023. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%
Van már helyettesed, akivel qrogat, amíg az éjszakai műszakban szopsz (átvitt értelemben)
2023. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!