Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleség 8 éve nem dolgozik?

Figyelt kérdés
Van 2 fiúnk egy elsős 7 éves és egy 4 éves aki most kezdte az ovit. Feleségemnek többször jeleztem már, hogy jó lenne már ha ő is dolgozna, de esze ágában sincs. Igaz, hogy egy kisvárosban élünk, azt is tudom, hogy kisgyerekes anyukákat nem szívesen alkalmaz senki, nagyszülők is dolgoznak még, de 4-en egy fizuból már nem sokáig bírjuk. Mindig mondom neki ha hallok valamit munkát, de még csak utána sem érdeklődik. Nagyon sokban volt az iskolakezdés is meg most jön a Karácsony, nagy kiadások és még csak azt se látom, hogy próbálkozna munkát keresni. Gyerekek előtt dolgozott rendesen.

#Párkapcsolat, munka, nő, feleség,
2023. nov. 22. 17:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
84%
10es jól írja. Nem vagyok rabszolga! Hülye leszek dolgozni, ha nem vagy olyan, mint a 7es
2023. nov. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
12%

Nem akar dolgozni mert ellustult nagyon.

Ha te is lebetegednél és nem keresnél akkor mit csinálna. ??

Meg így majd a nyugdíja is annyi lesz hogy semmennyi.

2023. nov. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Ez igaz, hogy én nem tudom vinni-hozni a gyerekeket. Fél 7kor el kell indulnom itthonról és 5 körül érek haza. Azt ő se akarja, hogy ezt a munkát otthagyjam, mert elég jól keresek. Egyébként foglalkozok a gyerekekkel, főzni is többször szoktam mint ő, vásárolni szinte mindig én szoktam. Szülői értekezleten még nem voltam, de nem is akarja, hogy menjek helyette. Ha már egy 4 vagy 6 órás munkát találna is jó lenne, mert így egy forintot nem tudunk félre tenni éppen, hogy kijövünk hónap végére. A másik problémám, hogy borzasztóan el is hagyta magát az utóbbi időben, szerintem ha mindennap járna dolgozni akkor ez is javulna.

Tegnap megint felhoztam neki a témát és neki az lett volna a megoldás, hogy akkor szül még egy gyereket..mikor tudja, hogy az anyagiak miatt én eleve csak egy gyereket akartam. Nagy összeveszés lett a vége.

2023. nov. 23. 08:51
 14/29 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek, hogy mi lesz ha én kiesek a munkából? Fizikai munkát végzek és egyre többször fáj hol a hátam, hol a derekam. Baromira rosszul esik, hogy van, hogy szinte mászva megyek be az ajtón, ő meg a tv előtt heverészik a kanapén.
2023. nov. 23. 08:54
 15/29 anonim ***** válasza:
78%
Érdeklődnék, hogy akkor ki fogja hozni vinni a gyerekeket? Igaza van! Én pont ezért választottam olyan ferjet, aki mellett megtehetem, hogy nem dolgozom. Ha majd már nagyobb a gyerek, akkor visszamegyek, addig meg neki is jobb, hogy tiszta, rendezett, nyugodt otthonra, és vékony, ápolt feleségre jön haza, nem egy lelakott, állandóan idegbeteg, kimerült valamire.
2023. nov. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
81%
Ha eladóként dolgozott, akkor feltételezem, a végzettsége is az vagy még az sem, csak egy érettségi, amivel kitörölheti... Kisvárosban egy nőnek ilyen végzettséggel ekkora gyerekekkel összeegyeztethető munkája soha nem lesz. Majd ha nagyobbak lesznek, akkor mehet vissza a kereskedelembe vagy gyárba esetleg.
2023. nov. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

ŐŐ bocs.. úgy látom neked az a bajod, hogy nem látod, hogy amit ő csinál is megterhelő, és úgy érzed nem jogos a pihenése, csak azért, mert te fizikai munkát végzel. Kíváncsi lennék amúgy mikor főzöl, ha reggel mész el és 5 körül érsz haza. Gondolom azt hiszed, hogy a bevásárlás főzés kiváltja a házimunkát. A szülőire nyugodtan menj te is, kit érdekel, mit szeretne. Kezdj el belefolyni a saját gyereked körüli teendőkbe, mert nekem úgy tűnik, hogy csak a házimunkából veszed ki(teljesen normálisna) minimálisan a részed, mert te is főzöl, és bevásárolni te szoktál(ő nincs ott olyankor, vagy csak te vezetsz és fizetsz, és akkor azt hiszed te vásárolsz be?)


A gyerekek is kicsinálnak, csak máshogy, pláne, ha házimunkával meg leckével. Az enyém ma beteg, most pótoljuk 6 órára az órai munkát és a leckéket, aztán délután kiviszem a barátaihoz játszani, erre külön normálisan felöltöztetem, nekik ismerem a szüleit és részben felügyelem a játékukat(amíg a szüleikkel beszélek, mert fontos a jó viszony), meg kellett csinálnom a reggelijét(sulis napokon mit visz a suliba, szendvics, nasi, innivaló), ebédet sem ártana, ha enne, de el vagyunk havazva az órai munka+házi pótlással, meg kell néznem hegyesek e a ceruzái, berakta-e a megfelelő helyre a táskába a dolgokat, számontartom hol tartanak, mikor lesz dolgozat, különtanárt keresek neki, az órai anyagon felül gyakoroljuk, ami nem megy, és a szabadidejében külön kézműves programot szervezek(szappant öntünk és bevisszük a sulijába), ebéd az szerintem ma pizza lesz. ÉS házimunka sehol sem volt még és már annyi mindenre kellett figyelnem, annyiszor szólnom, hogy vegyen mamuszt és megint mezítláb van, hogy úgy érzem hulla vagyok fejben. Ezért nem bírom a fizikai munkásokat, azt hiszik a figyelem és a szellemi munka nem fárasztó, számontartani a dolgokat és intézni, hogy minden rendben menjen és ezután jó végigdőlni a kanapén és bámulni a falat, tvt, mikor ki vagy dőlve. Anyának jó, úgy érzed odateszi magát? Szerintem csak irigy vagy, mert úgy érzed semmit nem csinál, és lehet, hogy tényleg lespórolja a dolgokat és felületes, de lehet csak megérdemelten pihen, nem csak a fizikai munka fárasztó.


Amíg ezt megírtam átkerült a padlóra 15 játék, amihez közöm sincs, feldőlt egy bútor és a gyereken még mindig nincs mamusz, pedig már 2x is szóltam és mondta, hogy felvette, a ceruzát amit az íráshoz kapott elvesztette, a radír meg másik bútoron volt, nem az asztalon. Leszívnak rendesen, vegyél ki szabit és kicsit nézd meg milyenek a gyerekeid hétköznap, egy hotelbe meg rakd át az asszonyt 2 éjszakára. Nálunk 3tól van a legnagyobb hajtás egy átlagos hétköznap, mert gyerekkel nyilván nem lehet érdemben leckét írni hatkor.

2023. nov. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

"Ha már egy 4 vagy 6 órás munkát találna is jó lenne, mert így egy forintot nem tudunk félre tenni "


Nagyon könnyen mondogatod, hogy már az is jó lenne...persze de jó lenne, ha lenne! Egyáltalán nincs sok részmunkaidős lehetőség, pláne úgy, hogy klappoljon mindenhez.

Én is 3 gyerek mellett kerestem munkát, és nagyon nehéz volt olyat találni, ami minden szempontból jó lehet. Még úgy is, hogy nekem a férjem is kivette a részét a gyerekekkel kapcsolatban, váltott műszakban tudta vagy vinni vagy hozni őket.

De így, hogy nálatok teljesen rá maradna csodát ne várj.

2023. nov. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan azt mondjátok, hogy még a kérdező a rossz, mert belegebed a munkába, és elvárná, hogy a felesége is pakoljon bele valamit a közösbe? Nincs pénzük, az asszony meg fenékvakargatás közben azt a keveset is költi! Milyen feleség az, aki elnézi, hogy a férje ennyire kikészíti magát? Persze, még legyen megértő is, de az asszonynak nem kell, ugye? Ilyen helyzetben lennék, szinte bármit elvállalnék, hogy segítsek a férjemnek. Félreértés ne essék, én megértem, milyen nehéz anyaként normális munkát találni, nekem is van két gyerekem, de ő nemcsak anya, hanem egy társ is, aki a férjét jelenleg teljesen magára hagyja.


Kérdező, a feleségednek nyilván problémája van, lehet, hogy sajnálja, hogy vége a babás időszaknak, fél, hogy újra dolgoznia kell, vagy egyszerűen csak hozzászokott ahhoz, hogy otthon van, tetszik neki, és benne is akarna maradni. Mindenképpen javaslok egy pszichológust (ingyen is van, és a családsegítőt is érdemes felkeresni), esetleg párterápiát. Nem normális, hogy csak azért vállalna gyereket, hogy tovább maradjon otthon. Mégis meddig akarná ezt csinálni? Előbb-utóbb szembe kell néznie a valósággal.

2023. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

19


Ezen az alapon, milyen ferj az ilyen, hogy magára hagyja az asszonyt??? Nő csinál mindent...hozza viszi őket, tanul velük stb. 😏😏


"Félreértés ne essék, én megértem, milyen nehéz anyaként normális munkát találni, nekem is van két gyerekem, de ő nemcsak dolgozó apa, hanem egy szülőtárs is, aki a felesegét jelenleg teljesen magára hagyja a gyerekek körüli teendőkkel.


😏😏😏 A kettősmerce

2023. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!